reklama

reklama

Pondělní Videonálož BnR #28_2021 | Teď to všechno zpracovat…

Před týdnem jsem vás ve svém úvodníku informoval o tom, kolik kol se na mě s koncem školního roku nahrnulo a kolik z nich bylo a je potřeba odjezdit, nafotit, sepsat a dále zpracovat.

Naštěstí čas, podmínky ale i počasí se minulý týden vcelku vydařily, proto mám již dost práce za sebou, i když uzavřená je jen jedna fáze, a navíc ne úplně všude.

Jsem každopádně rád, že se mi minulý týden podařilo dát dohromady hned několik zajímavých článků. Kupříkladu netradiční osobní zpověď Andrei Drengubákové – její zážitky z účasti na EWS ve Val di Fassa – a rozhodně bylo zajímavé také představení nového eGravelu Giant Revolt E+, což je první eBike této značky s motorem Shimano!!! To byla moje zábava ve „dnech pracovního volna“ minulé pondělí a úterý.

Následně jsem se snažil doklepnout již chvíli slibovaný test hodně zajímavé a dosti osobité elektro-motorky Husqvarna MC5, u něhož jsem si vybavil řadu zajímavých a vzrušujících okamžiků z jejího testování! Jak jsem o ní zprvu trochu pochyboval, tak…

No a do toho jsem stihl projet, dofotit a vrátit Pivot Trail 429, jehož test je již rozepsaný a budu se jej snažit co nejdříve dokončit. Dost času jsem strávil také v sedle pevného Whytu 629 v3, s nímž jsem kupříkladu minulý týden vyrazil na Šemberské stezky, abych zde pořídil jízdní a statické fotky a také připomněl, že zrovna v této lokalitě funguje půjčovna kol Whyte!

Aby toho nebylo na jeden týden málo, tak jsem ještě stihl pár jízd v sedle Yeti SB115, což bude další test, který čeká na zpracování.

reklama

Whyte 629 v3 (Instagram.com/bikeandride)

Jak šel půjde čas…

V tuto chvíli, pro jistotu, nebudu slibovat žádné konkrétní termíny, kdy přesně dokončím ten který test, jelikož práce mě čeká víc než dost. Každopádně jak jsem již zmínil, Pivot Trail 429 je již vrácený a jeho hodnocení z velké části sepsané. To je ale vlastně jen jeden z řady kroků potřebných k dokončení a publikování celé recenze. Každopádně tento model a toto hodnocení má aktuálně prioritu č. 1!

Následně bych se rád opřel a své síly napřel do vyhodnocení zážitků ze sedla Whytu 629, který mě skutečně bavil a který již minulý pátek také putoval „domů“. Tedy do reprezentativní prodejny Whyte v Novém Jičíně. Předem bych si nemyslel, kolik toho zvládne pevný rám s relativně rychlým obutím a s vidlicí oplývající zdvihem „pouhých“ 120 mm! Co vše dokáže promyšlená geometrie!!!

Do třetice mi doma zůstává zmiňované Yeti SB115, kterému se tento týden chci ještě párkrát podívat na zoubek. Zatím jsem jej totiž nestihl ani nafotit, ač základních jízdních dojmů a postřehů z praxe mám již také docela dost. Každopádně tento kousek na sebe ještě nechám chvíli promlouvat a jeho test tedy bude z dané trojice poslední.

Navíc, vzhledem k tomu, že příští týden vyrážím na dovolenou s dětmi, nebude jeho dokončení a uveřejnění otázkou dní, ale spíš je třeba počítat s odstupem nějakého týdne, dvou. Uvidíme.

Tolik ve stručnosti k aktuální činnosti a práci na nejbližším obsahu, nyní trochu videí a poté hurá drtit písmenka, upravovat fotky a ladit slibované recenze!  

Text: Štěpán Hájíček

Yeti SB115 (Instagram.com/bikeandride)

reklama

LIFE OF FABS | EP 01 – Fabio Wibmer

Minulý rok byl, jak jistě všichni víme, dost divoký až turbulentní. Hodně toho zažil také Fabio Wibmer, který si dělal zálusk na video contest „X Games Real MTB“, ale, jak jste si možná všimli, nakonec se jej neúčastnil! Proč? Protože motorka!

No nic, podívejte se na první díl seriálu, kde nám Fabio a celý jeho „ansámbl“ ukáží, jak tento borec a jeho okolí tráví svůj čas, čím se baví a jak pracují…

Tahnée Seagrave & Fabio Wibmer sample the best trails of Bikepark Innsbruck | GoPro POV

Pro jistotu ještě jednou Fabio a jeho domovský Innsbruck!

La Vera – Mountain bike and natural pools in the “Extremadura Pyrenees”

Jeden parádní tip na možnou dovolenou v přírodě s ježděním i historií. Škoda jen, že jsou Pyreneje dost daleko!

Retro Trail: Take Claudio to the Limit

„Maličko“ bláznivé dostaveníčko s retro biky v retro oblečení… Claudio Caluori & Steve Peat!

We Found the Hardest Trail on the Mountain… | Fernie, BC

Rémy Métailler by vám rád ukázal, co to je skutečně prudký kopec a jak na něm jezdit!

Back On The Road Ep1 | Orange Factory Racing Team Launch

Předsezónní příprava britských letců z Orange Factory Racing Teamu… A druhé video jako reportáž a jejich pohled na závody EWS ve Val di Fassa.

Among Green Soldiers – Rewilding Scotland

Nyní trochu zklidníme tempo a vyrazíme na putování po Skotské vysočině!

Pěkné fotky a trocha povídání k videu tradičně na webu: pinkbike.com

Norco Range C1 // Bike Review

Nedávno představené Norco Range je skutečně zajímavým výtvorem, který si snad také někdy vyzkouším a budu jej moct zhodnotit… Zatím mi ale nezbývá nic jiného než sledovat zahraniční kolegy!

**CZECH MADE**

JAK SI UŽÍT PRÁZDNINOVÝ DEN NA VŠECH KOLECH

„Jsou prázdniny a měl jsem po delší době volno, tak jsem samozřejmě vyrazil s kámošema, jak jinak než na kolo. Tentokrát do Tanvaldu, kde jsou skvělé podmínky na všechna moje kola, na kterých aktivně jezdím.“

Vašek Kolář

BIKEPARK KÁLNICA – OD ZAČÁTEČNÍKA PO PROFÍKA

„V rámci natáčení s Bikes on Film na nové Big Air Line v Bikeparku Kálnica jsme samozřejmě taky nemohli nepojezdit ve zbytku Bikeparku. Vzal jsem to tak postupně a ve videu je vidět, že tady v Kálnici jsou traily všech obtížností a zajezdí si tady jak profík, tak i začátečník.“

Biking natěžko: přejezd rychlebského hřebene s blátem až za ušima

Různí kamarádi mě lákají k bikepackingu, já mám ale radši, když na mě po celém dni v sedle čeká nějaké zázemí! Nepohrdnu očistou v potoce a nemám nic proti spacáku, pokud je pak mým přístřeškem na noc třeba auto, jsem spokojený. Řešit se to dá ale i jinak!

MEGAVALANCHE den 2. je to HARDCORE!

Na Megáč jsme se byli před řadou let osobně podívat a zážitek to byl neskutečný! Ono už se jen kvalifikovat pro start na druhý den je slušný výkon!!!

KOLOkidi #5 Skoky do vody

Dnes jsem svěřil svého syna do péče Pepy Dresslera, tak doufám, že závěr příměstského kempu nebude v tomto stylu! Respektive, pokud by mladej skákal na nějaké herce, kterou bych pak nemusel rozebírat do šroubku a vše mazat, tak ať se klidně vykoupe 😎🤣