Jakub Douda

Jakub-Douda

Jakub Douda (JD, Duba, Blu)
Mladý nadějný střelec, který prověří techniku opravdu až na kost! A ještě k tomu krásně fotí…

web: www.fotoJD.cz | Facebook

Pár slov úvodem

Když jsem poprvé viděl, pro mě v tu dobu neznámé, video NewWorldDisorder, šlo to se mnou z kopce a to doslova. S obrazy z tohohle videa v hlavě jsme se s klukama snažili postavit první skoky, klopenky a následně jsme se pokoušeli napodobit jízdu borců z NWD. Ať si ostatní říkali, co chtěli, nás to prostě bavilo. Po usednutí do sedla a uchopení řidítek, ať už freeriďáku nebo silničky, se ocitnu rázem v jiném světě, ve světě bez starostí a povinností. Kolo se stalo mojí druhou polovičkou a zároveň životní náplní.

Věk a stav

Narodil jsem se v roce, kdy se odehrálo mnoho věcí. Například: Byl otevřen první McDonald’s v Moskvě, všechny děti si hrály s Tamagoči, vstávali o víkendech v sedm hodin, aby neprošvihli seriál Pokémon atd. Už víte, co to bylo za rok? Ano, byl to rok 1990. Snažím se žít v co největší volnosti a nespoutanosti, ale od jednoho člověka, spíš tedy slečny, se rád spoutat nechám.

Kde se cítím doma

Tak samozřejmě, že nejvíc se cítím doma v rodinném kruhu, ale taky všude tam, kde je bezva parta a kde se dá parádně pojezdit (chápej v lese).

Co mám v garáži (v komoře)

Ve sklepě mi dřímá postraší klenot – Morewood Shova LT. Je vyladěný na FR řádění, ale vůbec se nezalekne sjezdování. Potom je tam jeden postarší pevný dirťák. Chtělo by to už nějakou obnovu, zatím jsem ale (skoro) všechny prachy vrazil do fotovýbavy, která by mě snad mohla dohledné době živit. Pak se snad sejdou peníze třeba na Patriot Evo.

Jak to mám rád (biking)

Mýval jsem rád pohodový poskákáníčko na trailsech v lese. Ať už to byly nejrůznější posíláky, dropy, lávky nebo klopenky. Poslední dobou jsem ale čím dál tím víc zapálený do volného ježdění do něhož mě zasvětil Pišta a společně tomu říkáme, bez ohledu na poslední trendy, enduro. A to od doby, kdy takhle spolu jezdíme.

Kde to bylo nejlepší

Krušné hory…

Kam se rád vracím

Do Krušek…

Kam se chci ještě podívat

Můj sen je BC (Kanada)

Vysněný bike

Author Patriot Evo mě docela dostal. Pokud se do doby než na něj budou peníze nenaskytne něco jiného…

Co mám rád vedle kola

Moc rád mám přírodu, rád vyrážím na nejrůznější outdoorové výpravy do hor i lesů. Čím víc je to pusté a odlehlé, tím víc si libuju. A když můžu udělat hezké fotky, nebo být se svou přítelkyní…

A taky si rád vychutnám posezení v klidu u vodnice s přáteli a parádní hudbou (ideálně ze Spotify).

Author Patriot Evo (2015) – first ride from BikeAndRide.cz on Vimeo.