reklama

reklama

Pondělní Videonálož BnR #7_2021 | Pan rosnička…

Moje práce má řadu specifik! Jedním z nich je i skutečnost, že se často pohybuju venku, jezdím, testuju, fotím, nebo něco natáčím, proto potřebuju dopředu vědět, jaké bude počasí, abych si dle toho upravil své pracovní plány. Až si někdy připadám jako „pan rosnička“!

Posledních pár týdnů mám ale pocit, jakoby mi skoro všechny moje měřící a předpovědní přístroje a pomůcky zamrzly. Někdy se tak vlastně stalo doslova! Právě končící období bylo nezvykle krušné, a to i u nás v údolí u Vltavy, kde jsme si za poslední roky zvykli, že pokud chce člověk zažít skutečnou zimu, musí naskočit na nějaký dopravní prostředek a vyrazit (v tu správnou chvíli) do hor…

Letos hory přišly za námi!

Výrazná sněhová nadílky následovaná pár týdny kontinuálních mrazů je něčím, co my žijící u Vltavy vážně dlouho nepamatujeme. Vzpomínám si na různé roky s výraznými holomrazy, ale tolik sněhu a taková zima, to tady dlouho nebylo. Navíc dlouhodobější předpověď, kterou jsem po pár mrazivých dnech začal sjíždět ještě intenzivněji než dříve, hlásila, že to jen tak nepovolí…

Ono možná není dobré nadechovat se ke klasickému „hop“, dokud jsme zimu kompletně nepřeskočili, ale jak se minimálně nyní zdá, to „nejdivočejší“ období, z hlediska počasí, nejspíš končí. Alespoň zde ve „Středozemi“.

Mráz a potom povodeň

Silné mrazy, které mě třeba donutily ke startování auta kabely a následnému nabíjení baterky doma, v nejbližší době nejspíš vystřídá rychlá obleva, což bude asi také hodně veselé! Ostatně určitý náznak toho, jak to později může vypadat v lesích, jsem letos už zažil… No, vůbec jsem toho letos už na kole zažil, že si to pomalu nezvládám porovnat v hlavě!

Slušná divočina nastala už před necelými dvěma týdny, kdy jsem dodělával fotky k testu Norco Optic C3 (tento týden už rozhodně půjde do světa) a kdy jsem také poprvé v lese trápil Rock Machine Blizzard INT e90-297 RZ. Něco naznačil i o trochu starší zážitek v sedle Giantu Trance X E+ Pro 2.

V souvislosti s Opticem s Blizzardem jsem už vlastně zmiňoval, že jsem na pár místech našel místo trailu vedoucího užší úžlabinou slušně rozvodněný potok! Jak bude stejné místo vypadat třeba za týden nechci ani hádat?!

Zajímavé to bylo i na Trancu X E+, kdy jsem při jednom výletu kus dál za Prahu projížděl své oblíbené lesy, pod silnou vrstvou mokrého sněhu hledal delší čas MTB plášti nedotčené traily a místo obvyklých louží a loužiček nacházel menší lesní jezírka! Většina z nich se dala projet či objet, v jednom místě mě ale zastavil rozlitý potok, který se roztáhl do slušné laguny a já se po chvíli spekulování začal drápal bokem do svahu, abych se dostal na zpevněnou cestu vedoucí okolo.

Hledání ve sněhu…

Hodně mě tuto zimu „potrápil“ také sníh samotný. Abych to správně podal… Baví mě, když občas něco málo napadne, les je na chvíli krásně čistý a bílý a podklad přiměřeně klouže, což obvykle beru jako super příležitost pro trénink techniky jízdy, rovnováhy atd. Jenže když je sněhu moc, občas změkne, občas ztvrdne, tak se na tom jezdit skoro nedá!

Lépe to jde (dolů) na místech, kudy ještě nikdo nejel, nebo nešel. Horší je, že když si nějakou sekci sami projedete, načež to při druhém pokusu už mnohdy není ono, protože vás snadno rozhodí vaše vlastní projetá stopa.

Každopádně z oněch zimních podmínek jsem byl tuto zimu už dost otrávený a na kolo se mi znovu často ani nechtělo. V sobotu jsem proto vytáhl běžky a nebylo to vůbec špatné! Sice dost mrazivo, ale krásně slunečno, sněhu naprosto dostatek, místy jsem našel i hezké stopy, nebo si něco sám prošlápl. Paráda!

V neděli jsem se pak hecnul a ještě jednou vytáhl kolo na trochu větší kopce, abych tomu dal ještě šanci a udělal také nějaké fotky. A ono to vyšlo! Sníh v mezidobí trochu povolil a klesl, navíc se mi podařilo najít i pár trailů, které ještě nebyly projeté, díky čemuž mě to začalo zase bavit. Škoda, že mě ke konci zastavila prázdná baterka na Blizzardu… Ale co, 1150 výškových metrů v mrazu a na sněhu bylo více než solidním výkonem!

Jsem zvědavý, jestli na současný sníh a mráz nebudu za chvíli toužebně vzpomínat, až se budu vracet z vyjížděk jako jedna velká koule bláta!!!

My War II – Paul Couderc

Neeeeeeee… Nevím, co k tomu říct! Kolikrát je tenhle člověk ochotný se vysekat, aby dal čistě vytoužený trik?!!! RESPEKT! A respekt také jeho doktorům a fyzioterapeutům!

Frozen Dust eForce RAWWW

Wyn Masters drtí slušný diktát na luxusně vymrzlých trailech v UK! V sedle GT eForce!

REVERIE – Daydreaming on the Stumpjumper Evo MTB

„Přesně v takových momentech jako by vše najednou zmizelo! Vždy pak hledám víc a víc… V takovéto dny se člověk cítí skutečně naživu!“

CKM | Loamgasmic

„Je něco lepšího než si projet zcela nový trail, místa, kde se hlína ještě nevyjezdila na dřeň, místa, kde je stále ještě zelený koberec…“

Jezdec: Edouard Baer

Joel Irving loves dry trails

Joel aktuálně vyměnil svůj Giant Reign 27,5 za Giant Reign 29. Evidentně to nemá žádný zásadní vliv na jeho jízdní styl!

How to Mountain Bike Safer, Smarter and Better | Managing the Risk

Jedno starší a trochu delší video, kde Rémy Métailler vysvětluje, jak co nejvíce snížit rizika vážných potíží při jízdě na horském kole v divoké přírodě.

Leatt welcomes Canadian FreeRide Icon BRETT TIPPIE

Legendární jezdec a neúnavný moderátor Brett Tippie je nově členem #LeatFamily a rád by vám, svým osobitým způsobem, ukázal, co bude letos na sobě vozit!

RIDING MY DIY SNOW BIKE MODIFICATION – THE ULTIMATE SNOW MTB!

„Nenechat se zaskočit nečekanou zimou!“ Tak by mohlo znít heslo posledních týdnů! Sam Pilgrim si jej vzal evidentně k srdci, a proto si postavil vlastní DIY snowscoot!

The Nukeproof Giga: Studio Beats

Jedno pěkné studiové představení nedávno odhalené novinky – Nukeproof Giga.

**CZECH MADE**

BMX TRACK ON SNOWSCOOT!

„Nenechat se zaskočit nečekanou zimou!“ Příběh pokračuje – Michal Prokop to vzal po svém a vytáhl snowscoot na Bohnickou BMX dráhu!

ZIMNÍ ENDURO / TRAILY I TRIKY

Tak jo, zapomeňte vše, co jsem psal v úvodníku… Minimálně takové věci, že se na sněhu nedá pořádně jezdit atd. Asi dá, a dá se i skákat, klidně i hlavou dolů!!!

NAŠE NOVÝ KOLA JSOU TOP!!!

Kluci z BIKE O’Clock dostali pěkné dárečky – nová kola pro sezónu 2021! Ondra dostal novou generaci Qayron Carma MKII Trail, a Damjan, alias Damex, po neskutečně dlouhé době opustil rodinu Author bikes a nově bude sedlat Norco Sight! Máme hodně podobné kolo Damex! Někdo hlínu, někdo karbon, někdo Fox, někdo Rock Shox 😉

Nedostupnost kol v roce 2021: Můžete čekat třeba až do léta

Jedno praktické video… Kolega Trail Hunter hezky a dost dopodrobna vysvětluje, jak to bylo s bikovým trhem minulý rok, a hlavně, jak to bude nejspíš letos s novými koly. Stručně řečeno – „Kdo zaváhá, nejede!“

DĚTSKÁ MX MOTORKA JE TOTÁLNĚ SICK!

„Jeden den se udělalo hezky, a tak jsem místo kola vzal dětskou mini motorku KTM.“

Vašek Kolář