reklama

reklama

Pondělní Videonálož BnR #5_2018

Poslední víkendy trávím, na svůj vkus, poněkud nezvyklým způsobem. Kolo jsem totiž již několikrát vyměnil za lyže. To vedle jiného znamená, že se dostávám na místa, která mnohdy znám (naposled šumavský Špičák), přitom na ně teď hledím zcela jiným pohledem!

Mnozí jistě máte zimní sporty rádi, což nikomu neberu. Mě osobně asi nejvíce baví běžky, párkrát jsem zkusil sněžnice a lákají mě skialpy. Sjezdové lyžování je pro mě takový zvláštní druh sportu. Vadí mi, kolik peněz musí člověk vynaložit za to, aby se vůbec svezl (v porovnání se svobodou jízdy na kole nebo na zmíněných běžkách).

Na svazích je spousta lidí, které musí člověk sledovat a hlídat, aby do vás nenarazili, anebo ještě hůř, nesundali vaše děti! Pak dojedete dolů a musíte si stoupnout do fronty a prodírat se davem, abyste to celé mohli absolvovat znovu. Tento sport už mě asi nikdy nepřesvědčí, leda bych vyrazil do Alp! Ale to je mi zase líto, to si tu cestu, volno a náklady pošetřím radši na léto s kolem!

Ostatně když jsem byl teď na Špičáku a minulý týden na Monínci, tak jsem si na lanovce mohl vykroutit hlavu, nikoliv kvůli tomu, že bych sledoval vnadné lyžařky a snowboardistky na svahu, ale protože jsem svrchu obhlížel dřevěné překážky, které čekají, až sleze sníh a až jejich pevnost znovu prověří pneumatiky MTB letců! V Bikeparku Špičák jsem s kolem dlouho nebyl, na Monínci zatím nikdy! Proto mě tyto zážitky docela motivovaly, abych to zkusil v létě napravit!

www.instagram.com/bikeandride.cz

Téma týdne a o to ostatní na BikeAndRide.cz

Budu k vám zcela upřímný! Když jsem dnes cestou ze školky přemýšlel, co napíšu do tohoto úvodu a jakým článkem či tématem vás nalákám, nic zásadního mě nenapadlo! Vícero restů a testů, které jsem měl ukryté v šuplíku, jsem již stihl dokončit, už jen pár mě stále straší na „dně zásuvky“! Jinak se ale nechystá aktuálně nic zásadního. Tak prostě jen pojeďme v zažitém scénáři a ono se to vystříbří v průběhu týdne.

Respektive co se týká testů kol, pak asi z onoho šuplíku vytáhnu hodnocení na konci roku testovaného EVILu Wreckoning (29“ / 160 mm), ať vám udělám chutě dříve, než se nám rozjede sezóna. Do toho jsem minulý týden dokončil všechny základní kroky k testu Gravel střely Giant TCX Advanced SX (první dojmy), proto se tento týden můžu naplno začít věnovat „ničení“ 29“ XC střely Rock Machine Blizz CRB 70-29. Její prvotní praktické představení bych měl dokončit velice brzy. Velké testy obou kol budou potupně uveřejněny v následujících týdnech, tedy v první půlce února. Tak vida, že máme nakonec poměrně slušný plán!

www.instagram.com/bikeandride.cz

The Art Of Adventure // Chapter 2: Joey Schusler’s Unexpected Journey

Pojďme začít jedním velkolepým cestovatelským projektem, v jehož rámci se Joey Schusler, pocházející z města Boulder v Coloradu, rozhodl projet Mongolsko, Mexiko a nakonec ještě Island!

Riding Mexico with Jeff Kendall Weed

V Mexiku ještě na chvíli zůstaňme. Tato země zřejmě láká více jedinců, kteří utíkají před mrzkou zimou a místo ní si chtějí vychutnat slunné podnebí a prašné traily. Mexické fazole bych nemusel, ale asi bych byl schopen přežít na tortillách a tequille!

DVO Welcomes Reece Wallace

Co by to bylo za Videonálož, kdybychom se alespoň okrajově neotřeli o západní pobřeží Severní Ameriky! Dnes nás do těchto míst vezme Reece Wallace, který se stal novým členem výrazně zeleného teamu DVO! Takže vlastně vítej v partě! Když už máme na RB Bandit 675 ten tlumič DVO Topaz Air 😉

Sundays – with Eline Nijhuis

„Má ráda pěkné oblečení, kytary a svůj Chevrolet Chevelle z roku 1970. Ze všeho nejvíc má Eline Nijhuis ráda drsné traily a svůj DH bike!“

How to Gear Up for a Winter Trail Ride!

Kolega Tomáš mi k tomuto videu napsal: „Nejdřív trocha reklamy na hadry Scott, pak ale následuje hezké ježdění.“ Co k tomu dodat? Ani jsem vlastně nevěděl, že existují cyklistické kalhoty a bundy s Primaloftem! Ale jak se znám, asi by mi v tom bylo horko!

Canyon Spectral First Ride Review – Sorted Suspension, Conservative Geometry

Bude to sotva pár týdnů, kdy jsme si představili novou generaci oblíbeného trailbiku Canyon Spectral. Naše redakce bohužel na prezentaci této novinky pozvána nebyla, proto se musíme spokojit třeba s takto zprostředkovanými zážitky a jízdními postřehy. Každopádně nový Spectral máme slíbený na test, tak se budeme modlit, aby to letos dopadlo 😉

MAN, WHAT A TRAIL! POV w/ Kyle Jameson – Oregon

Na konec základní části Pondělní videonálože BnR si pojďme zařadit dvě POV (Point of View) videa mapující zajímavé traily. První kousek je opět od Scottu. Ti se ale snaží!

Turn Clinic on Black Canyon | Teton Pass, Wyoming

Druhý má tradičně na svědomí Nate Hills v rámci seriálu #followcamfriday

reklama

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 4)

**CZECH MADE**

MTB TIPS #4 | Utišení kola – Hadice a bowdeny

Další klasikou se pomalu stává dílenský seriál Matěje Charváta MTB TIPS, který nám tentokrát předvede jeden „World Cup trick“, tedy postup, jak se do jednoho svazku spojují hadice a bovdeny, aby to dobře vypadalo a hlavně, aby to zbytečně nedrnčelo!

**BONUS**

Transient – 4K, UHD, 1000FPS

Jako trochu rozptýlení od samé cyklistiky nabízíme kouzlo a moc blesků ve vysokém rozlišení!

Ken Block in Russia

Vcelku dlouho jsem do seznamu videí nezařadil tohoto pána, který ze svými Fordy objel snad již celou planetu. Tentokrát pojďme mrknout na jeho dovádění na sněhu v Rusku! Bože, kolik je tam těch kamer!

PS: nepřeskakujte závěr!

Rallying in Finland, Winter 2017 by JPeltsi

Poslední tečkou může být Rallye ve finském stylu, včetně takových strojů jako je Wartburg, Lada apod. Docela by mě zajímalo, jestli to vůbec někdo dojel 😛