reklama

reklama

Pondělní videonálož #3_2016

Pondelni-videonaloz-03-16Tak nám konečně napadla trocha sněhu, což se celkem hodí, když jsme poslední dobou přinesli hned tři pozvánky na fatbikové závody. Normálně bych si říkal, že by ten sníh mohl, alespoň v Praze, zas tak do týdne roztát, ale jelikož je na cestě jeden fatbike Salsa na test, byl bych radši, kdyby to ještě chvíli vydrželo.

Zmiňované fatbikové závody v roce 2016

Snow Bike Race – Dolní Morava – 30. 1. 2016 
FAT BIKE RACE Stolové hory – 24. 1. 2016
Fat Bike Challenge víkend – 12. – 14. 2. 2016

Ono to s tím sněhem není až tak vážné, i když fotky z včerejší vyjížďky v sedle redakčního Specialized Stumpjumper FSR Expert 650B, co mi poslal Zed (dnes doplním na Instagram a facebook), nijak extra lákavě nevypadaly. Chudák kolo! Zed si ale ty zmrzlé nohy zaslouží (cha cha cha!).

Pár z nás i tak určitě rádo vyrazí s kolem do závějí, ti ostatní snad budou rádi za trochu virtuálního bikového vzrušení prostřednictvím následujícího výběru videí.

Na BikeAndRide.cz / Svet-cyklistiky.cz tento týden

Minulý týden se mi, i přes ne zcela ideální časové možnosti, podařilo dokončit pár slíbených článků, zejména delší čas slibovaný test Yeti SB5c. Tento týden bych rád zapracoval na dalším testu exkluzivního stroje, kterým je Cannondale Habit SE. Když to vyjde, bude do konce týdne na webu, když ne, tak začátkem příštího.

Určitě bychom se ale měli podívat na našem druhém webu svet-cyklistiky.cz na zoubek stroji Giant TCR Advanced 1, na nějž se minulý týden, bohužel, nedostalo… Naopak tento týden mám zase v plánu jednu zajímavou akci, výlet do dílny Progress Cycle za účelem tuningu vidlice Manitou Mattoc z redakčního RB IQ 575 (úprava zdvihu a prvku Hydraulic Bottom Out). Pár fotek z dílny hodíme na naše sociální sítě, článek připravíme co nejdříve. A také začneme pomalu plánovat přestavbu RB IQ 575 na RB Bandit 675!!! Huráááá

„A teď už ta videa!“

Deity: Bikes n Beer with Neko Mulally

Dnes pro začátek něco, co vypadá zprvu jako reklama na pivo! Dokud se tam nemine ten šílený a asi i dost žíznivý biker!!!

Quality Time – Video and Photo Epic

„Život je příliš krátký na to, abyste seděli v kině a dívali se na špatný film, chodili na jídlo do pochybné restaurace a trávili čas bezcílným blouděním po obchodních centrech. Kvalitně strávený čas (Quality Time) je tím, co by nás mělo zajímat a naplňovat. Divočina je přitom vzdálena jen pár otočení klikami.
Lokalita: Sol Mountain, Monashee Mountains, jižně od Revelstoke, BC, Kanada.
Krásné fotky, mapa či GPX data na: PinkBike.com

Lapierre /// Zesty – All Mountain, All year round

Stroje Lapierre Zesty jsou našimi oblíbenými, jak se můžete přesvědčit například v testu Lapierre Zesty 327 (2016). Snahou jejich tvůrců je zkonstruovat kolo, jež co nejvíc naplňuje definici pojmu All-Mountain. Tedy stroj, který je vpravdě univerzální a všestranný. Kolo, s nímž není problém hodiny stoupat, abyste si pak naplno vychutnali svůj oblíbený sjezd nebo naopak objevili krásy míst doposud neznámých. Přijměte pozvánku do francouzského regionu Vosges.

Lapierre /// Zesty – All Mountain, All year round from Lapierre Bikes on Vimeo.

Backcountry 2.0 with Fairclough, Reynolds and Wilkins

„Proč jezdíme na kole? A proč ho máme tak rádi? Každý z nás má jistě svůj důvod, společným jmenovatelem nás všech je ale jistě zábava!“
Více fotek a celý příběh na: PinkBike.com

’16 Yeti/Fox World Enduro Team

Značka Yeti se u nás zjevně těší nemalé oblibě, jak dokazují ohlasy pod testy Yeti SB6c a Yeti SB5c. Yeti je rovněž účastníkem Enduro World Series, kdy si pro rok 2016 nachystala pozměněnou a omlazenou soupisku teamových jezdců – Cody Kelley, Richie Rude, Mike West, Chris Heath a Josh Snow.

Show Me Your Trails

Itálie je dobře známá módou, rychlými vozy, dobrým jídlem, krásnou přírodou, teplem atd. Milovníci horské cyklistiky si ji čím dál tím častěji spojují také se skvělým ježděním, které by bylo škoda hledat jen v okolí Gardy. Aneb co stylovějšího použít k dopravě na kopec než tříkolku Piaggio! „Amerika po italsku.“

FERAL RUSHES – Bernat Guardia

Popisek pod videem říká: „FERAL RUSHES je série na 100 % věnovaná ježdění! Žádné zbytečné intro, žádná hudba, žádný slowmotion, žádné zbytečnosti navíc!“

Winter trails by Author – Enduroteam.cz

A konečně také na skok do naší domoviny! Kluci z Enduroteam.cz nelení ani v zimě, naopak poctivě trénují za všech podmínek, zřejmě aby dokázali odpovědět: „Až se jaro zeptá, co jsi dělal v zimně…“

reklama

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 4)

**BONUS**

Naši mistři

Z bonusových materiálů tu mámě dnes dva specifické snímky. První z nich je archivní video z roku 2001, představující naše tehdejší mistry světa v trialu – Petra Krause a Pepu Dresslera spolu s Jaromírem Spěšným a Michalem Matysem. Jen se podívejte, jak kluci jezdili tehdy a porovnejte s tím, kde jsou dnes…

50to01 – Grenoside Back Wheel Rip

Los Tomanos mi k tomuto videu napsal: „Tak se baví mimo sezónu borci, co skutečně umí jezdit na kole…“ Asi v porovnání s námi! Zajímavé, že podobná zvěrstva nevidíme od party zahrnující jezdeckou sestavu Loose Doglewis, Steve Peat, Sam Hockenull a Mark Scott poprvé a nejspíš ani naposled!