reklama

reklama

Pondělní Videonálož BnR #46_2019 | Zpět z dovolené!

Vážení čtenáři a přátelé našeho on-line magazínu, dovolte mi začít aktuální týden opět trochu jinak, než je běžně zvykem. Rád bych totiž vysvětlil, proč jsme se na týden a něco odmlčeli, tedy až na drobné výjimky. Je to vlastně dost prosté. Nejdříve měly volno děti, poté jsem si udělal dovolenou já a výjimečně skoro nesáhl na počítač!

Musím se přiznat, že se mi něco podobného vlastně už dlouho nepovedlo. Být týden někde na cestách, kontrolovat jen maily na telefonu a vyřizovat základní komunikaci, aniž bych si tradičně kradl večery pro práci, zavíral se někam s počítačem a dodělával co jsem nestihl, co čerstvě dorazilo, či co jsem si jednoduše stanovil za cíl.

Takovouto míru odpočinku bych si obvykle rád naservíroval i přes léto, ale to se většinou nedaří. V tomto období se totiž dodělávají věci rozpracované, tedy z období před prázdninami, do toho se pak na jaře i v létě obvykle koná řada premiér, odhalení a prezentací, které je potřeba zpracovat a poslat dále do světa atd.

Neberte to prosím tak, že si snad stěžuju… Tohle je jen prostý popis reality a možná malé nahlédnutí za oponu zdánlivě pohádkového zaměstnání sportovního novináře či testera. Ó, jak často slýchám povzdechy na adresu toho, jak skvělá je toto profese! „Jen si jezdíš celý rok na kole a občas o tom něco napíšeš… Nemáš volný flek?“

Foto: Jack Goodwin

Ano, práce je to skvělá a jsem za ni neskutečně vděčný, stejně jako za skutečnost, že můžu pracovat na volné noze a řídit si tak svůj čas dle svého uvážení a mnohdy i nálady, nebo třeba počasí. Někdy je ale i tak potřeba vypnout, což se mi podařilo právě minulý týden.

Sice jsem měl velké plány o tom, co vše stihnu a dodělám, ale nakonec jsem to odložil částečně stranou a pracoval vlastně jen v letadlech a na letištích při cestě tam a zpět. Dnešní úvodník bych proto zbytečně neprotahoval, nasázím sem videa a jdu dotáhnout dva rozpracované články.

První je závěrečné hodnocení Giantu Reign 29 2, druhým je praktické představení mého nového osobního stroje GT Force Expert 29. To bychom měli zhruba ediční plán na úterý a středu, dále se chci podívat na kola ZIPP 3ZERO MOTTO, která jsem před odjezdem na dovolenou intenzivně zatěžoval v českých lesích v okolí domova i dále na západě Čech a další věci pak budou následovat.

reklama

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 4)

The Road

Road trip po kanadském BC… Můžete si přát něco lepšího?

Foto a story: www.pinkbike.com

Northwest Steeps with Finn Hopper

„Finn odvedl skutečně skvělou práci, když oživil řadu klasických trailů a navíc ještě vytvořil několik nových. I proto jsme o něm chtěli natočit tento dokument. Velké díky patří také původním stavitelům za jejich tvrdou práci…“ @GTBicycles

Daylight Savings

Nejen u nás se s přechodem na zimní část stává ježdění na kole po práci čistě světýlkovou záležitostí.

(Kdyby nešlo video, tak zkuste odkaz: pinkbike.com)

Saalbach RAW – Fabio Wibmer

Fabio pro jednou bez velkých efektů, jen v RAW formátu s parádními záběry z dronu.

Fabio Wibmer shows his skills @ Hotel Traminerhof

Fabio – když dělá reklamu na hotel ve vinařském kraji…

Chasing Fabio Wibmer with a Racing Drone through Germany

Fabio a dron ještě jednou… Respekt „Panu Jezdci“ i „Panu Pilotovi“!

Getting Personal. Cédric Gracia

Tady to začíná být osobní!

Sam Hill & The Reactor: Trail Hooligan

Jezdí jak chuligán, až se za ním práší!!!

reklama

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 4)

**CZECH MADE**

Enduro na Kypru?! Vyhrál jsem!

„Když se řeklo Kypr, nevěděl jsem úplně přesně jaký biking si mám představit. Už se mi ale tahle lokalita honila v hlavě taky delší dobu… A tak když přišla nabídka si sem letět zazávodit, asi je vám jasný, že jsem jí neodmítnul.

Závody se konali v nejvyšším pohoří, v národním parku Troodos Geopark, tedy na nejvyšší hoře ostrova – Olympus.

Kypr je krásnej ostrov z poloviny obývanej Kypřanama a z druhý části okupovanej Turkama. Na Olympu jsou dokonce i lanovky na lyže a údajně se zde v průměru měsíc až dva každou zimu lyžuje. O pár set metrů níž se ale celoročně bikuje.

Důkazem toho může být i populární XC etapák, který se zde jezdí pravidelně už řádku let – Sunshine Cup.“

Matěj Charvát

MOJE PRVNÍ DEVĚTADVÁCA – 29″

Tak už i Kuba!!!

„Párkrát už jsem na devětadvacítce jezdil, ale nikdy ne dost dlouho na to, abych si dokázal udělat vlastní názor. A tak jsem konečně dostal šanci si svojí devětadvácu postavit. Tohle video bude tedy čistě o stavbě tohohle kola.“ Jakub Vencl

KOLO: ROSE – ROOT MILLER

BAJKOVÁNÍ V BC (KANADA) – ROAD TRIP

4 CHÁBŘI | 7 DNŮ | 3 LOKACE

SILVERSTAR BIKE PARK | REVELSTOKE | WHISTLER BIKE PARK

Rychlebské stezky – Ukončení sezony a brigáda

Oficiální sezóna na Rychlebech je fuč, těšit se můžeme na příští rok…

**BONUS**

SUPER TAJNY dirt i Kraków Dual Jam | Godziek Brothers

Koho trápí, jak dopadly volby v Polsku… Hlavně že je stále kde jezdit! Tahle země je prostě v punku 🤘

COMMENCAL META TR 29 – Golden Mornings with Bruce KLEIN

Když začneš natáčení tím, že sejmeš kameramana!!!

Can a Pro Mountain Biker pass 6 riders on their local trail?

Jestli je Richie Rude rychlík? O tom není třeba pochybovat, zvládne ale vyloktovat šest lokálních jezdců na uzoučkém trailu?!

Do you ride in the rain?

Tohle je hoooodně ukecané video, takže ho klidně přeskočte, ale pokud chcete pár tipů pro provoz za podzimního deštivého počasí…

Ali Clarkson – Inspired in the South West

Trocha technického štrýýtu!

Urban Snowmobiling in Saint Paul | Levi LaVallee

Dlouho jsem do bonusů nedával nic s pachem spáleného benzínu! Napravíme to dnes? Jistě! Jen trochu jinak – sněžný skútr a „streetové triky“, to už je slušný mazec!