reklama

reklama

Pondělní videonálož BnR #32_2017

Dnes je první srpnové pondělí, čímž se nám období prázdnin přehouplo do své druhé poloviny a my na BikeAndRide.cz začneme zase trochu víc pracovat. Tedy tak nějak pozvolna, abychom si u práce zároveň stihli užít co nejvíce času přírodě a vychutnat si pocit digitálního nomádství, jak jsem tuhle našel jednu definici moderního pojetí pracovního nasazení a docela se v ní našel.

V kostce jde o to, že moderní digitální nomádi cestují různě po světě, nebo v mém případě alespoň po zemích českých, a u toho pracují tam a tehdy když je k tomu příležitost, jelikož jim k výkonu jejich povolání obvykle stačí jen počítač, trocha elektřiny a připojení na síť. Tato pracovní disciplína je někdy dost náročná na osobní pracovní morálku a disciplínu, ale pokud má člověk v sobě dostatek zodpovědnosti a sebekázně, pak to jde. I když to není vždy tak růžové, jak to vypadá z venku.

Osobně se tedy snažím hrát si na digitálního nomáda alespoň přes léto, jelikož mi přijde škoda sedět za okny kanceláře, když to není nezbytně nutné. Čímž vás ale nechci zbytečně naštvat a popudit. Navíc z povahy mojí práce je rovněž potřeba trávit větší než malé množství času v akci, jezdit, testovat, fotit, natáčet, chystat, balit, vybalovat…

Srpnový program na BikeAndRide.cz

Jak se zdá, srpen bude měsícem větší kumulace novinek z cyklistického světa. Příští týden mě kupříkladu čekají dvě prezentace domácích dovozců, dva týdny na to se otevírají brány veletrhu Eurobike, který se ve svém současném formátu a termínu odehraje letos nejspíš úplně naposled. V roce 2018 se Eurobike přesune na začátek července a spíše než veletrh by z něj měl být festival cyklistiky.

Uvidíme! Je vlastně pochopitelné, že dnes již veletrhy tolik netáhnou, i když třeba domácí For Bikes poslední roky spíše roste. Eurobike už je ale možná zbytečně velký a hlavně jej poslední roky opouští stále více významných značek, takže změna byla nutná.

Každopádně co čekat a na co se těšit na BikeAndRide.cz? Tento týden to bude primárně o testech produktů, jelikož se chceme blíže podívat na helmu Giro Chronicle MIPS (dlouhodobý test), vložku do zadního kola Huck Norris, materiál bych si chtěl připravit pro hodnocení treter OWN FR-01 a pak mám v kapse ještě pár novinek, co bych vám rád názorně předvedl. Takže něco ke čtení a k prohlížení se určitě najde!

Chris Akrigg: The Guide Raw

Nedávno jsem si na svém CX kole s širokými Gravel plášti Maxxis Rambler 700x40c drncajíc po lesní cestě říkal, jak to ti borci, co ve svých videích skáčou jako blázni na strojích z berany vlastně dělají, vždyť já sotva držím řídítka? Asi se mám ještě co učit a učit bych se chtěl od takových ikon, jako je třeba Chris Akrigg, který ke svému poslednímu kousku říká:

„Tohle byla největší zábava, jakou jsem si na kole užil za posledních mnoho let! Gravel bike je krásně rychlý a svižný na silnici a štěrkových cestách, přitom je i dost odolný na to, aby zvládl mé ‚standardní MTB lajny‘. Navíc se s ním dá krásně dojet do míst, kde si člověk jen tak sedne a dá si pivo! Na zdraví!“

CREATE & DESTROY [SONY A7Sll + ZHIYUN Crane v2]

Z drncání a poskakování po kamenech se přepněme na klasické lesní flow. Co je tohle za část světa asi není třeba zdůrazňovat.

Calibre Bossnut V2 Mountain Bike

Znáte značku Calibre? Mně osobně to nic neříká, pravděpodobně menší lokální ostrovní značka. Každopádně jezdit se na tom dá zjevně velice dobře 😀

Pár fotek k tomuto videu najdete na www.Pinkbike.com, kolo samotné pak na webu www.gooutdoors.co.uk

Loosefest 2017 Highlights

Loosefest je evidentně festivalem pro šílence, kteří už nevědí, jak se pořádně rozstřelit na kole, proto na svém biku skáčou věci, jaké se běžně létají na motorkách! Zde je výběr klíčových momentů letošního ročníku! Brrrr :-O

Trek C3 Project Summer Video Series ft. Brandon Semenuk

Brandon Semenuk poslední dobou chrlí jeden super stylový kousek za druhým. Zde je jeho poslední počin, v němž si občas zajede také do lesa, i když do lesa s lajnou vyhlazenou jak čerstvě vyžehlená košile!

Yeti Tribe Gathering 2017 | Crested Butte MTB

Když si Nate Hills (#followcamfriday) zajede na sraz milovníků značky Yeti.

reklama

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 4)

**CZECH MADE MAN**

Enduro: Takhle se dnes závodí na horských kolech

Kdyby někdo z nováčků nevěděl, jak vypadá a jak se jezdí enduro, tak vám to mile rád předvede kolega z portálu www.TrailHunter.cz, který nám formou názorné ukázky připomene loňský ročník Rychlebského endura (naše reportáž).

**BONUS**

Urban Stair Gaps: Behind the Scenes of „Urban Freeride Lives in Vienna“

Jak najíždí, trénuje a zkouší své kousky pro svá vypečená videa Fabio Wibmer. Toto je pohled „za kulisy“ videa z minulého týdne (Pondělní Videonálož BnR #31-2017).

Enduro 2018 International Media Launch | Husqvarna Motorcycles

Náhodou jsem narazil na video z prezentace nové generace MX motorek Husqvarna, která se odehrála v Kanadě a se zájmem sledoval, jak taková akce vypadá, když nejde o kola, ale o motorky!