Pondělní Videonáloř BnR #4_2020 | Baterková revoluce přichází!

Poslední týdny jsem se ve svých úvodnících nejednou zaměřil na výhled do budoucnosti, když jsem začal představením trendů pro sezónu 2020 a nahlédnutím směrem k očekávaným posunům v roce 2021! Minulé pondělí jsem se pak zasnil a zkusil načrtnout, kam by se mohla cyklistická výbava posunout v průběhu aktuálních „dvacátých let“. Záměrně jsem tehdy ale vynechal jeden obor – eKola!

Nebyl to vlastně tak úplně cílený krok, chtěl jsem se i k tomuto tématu dostat, ale až moc jsem se (pro změnu) rozkecal o možném vývoji a budoucnosti klasických kol, že na eBiky už nějak nezbyl prostor. Přitom právě otázka nakolik nás, pravověrné cyklisty obecně, převálcuje v dalším desetiletí elektro-cyklistika, je tématem asi nejožehavějším.

Z eBiků mě brrrrníííí

Vím moc dobře, nakolik se zrovna tomuto tématu řada z vás brání, považuje eBiky za něco zvrhlého, škodlivého, nebo při troše tolerance tak nanejvýš za pomůcku, která usnadní návrat do sedla lidem po nemoci, úrazu, či těm, kterým už věk nedovolí vybudovat si potřebnou kondici pro roztáčení pedálů vlastními silami.

ANO! Role eBiků v kontextu toho, že mají schopnost dostat do lesa i lidi, kteří by se jinak již na kole sami pořádně nesvezli, je jistě chvályhodná, ale na druhou stranu mě vždy mrzí, když se někdo uchýlí ke škatulkování a začne o eMTB mluvit jako o kategorii pro „důchodce“, „tlusťochy“ a jiné „lenochy“!

Já sám jsem rád, že mám stále dost síly, chuti a odhodlání užívat si klasická kola bez motorků, zároveň mě ale baví, když se mi čas od času do ruky dostane kvalitní eBike, s nímž si člověk může naplno užít právě i výjezdy, různé jinak nudné nebo otravné spojovací cesty, nebo jej jednoduše použít jako „výtah“ či „teleport na kopec“ a za řekněme modelové tři hodiny času nedat jen tři traily, ale pět či šest!

K čemu to celé směřuje?

K jasně danému bodu. Asi jste si všimli, že jsem minulý týden dost intenzivně testoval Whyte E-150S, tedy levnějšího bratříčka eKola, s nímž jsem se teoreticky i prakticky seznámil před koncem roku v Novém Jičíně při příležitosti slavnostního otevření prvního Show roomu Whyte v ČR! O jízdních vlastnostech a řadě dalších specifikách tohoto kola se brzy dočtete v klasické recenzi, co mě ale aktuálně zaujalo je baterie, neboli přesněji akumulátor.

Whyte u svých strojů E-150 a E-180 vsadil na novou generaci pohonu Bosch Performance CX, nejčastěji označovanou jako generace 2020, o níž toho v nejbližší budoucnosti ještě hodně uslyšíte… Pomineme-li vlastnosti samotného motoru, který udělal obrovský vývojový skok vpřed, tak je fascinující rozšířená kapacita baterie z původních 500 Wh na 625 Wh.

Souhlasím, není to zase až tak oslnivý skok, není to slibovaných 700 Wh, ale lepší něco než nic. Každopádně je to zlepšení a příslib světlejších zítřků. Ostatně kdo sleduje zejména náš Instagram/BikeAndRide.cz, ten nejspíš zaznamenal, že jsem minulý pátek dělal takový pokus. „Kolik toho nastoupám s Whytem E-150?“

Doposud jsem s koly na motoru Shimano a dalších s kapacitou baterie 500 Wh obvykle zvládl za jeden den nastřádat něco málo přes 1000 výškových metrů. 1100 – 1200 m maximálně. Moje „selské“ propočty přitom říkaly, že s kapacitou 625 Wh a s tím, jak jsem dny před tím pozoroval „rychlost úbytku energie“, by mohl Whyte zvládnout i 1500 výškových metrů!

Kolik, řekni kolik!

Nabudu vás napínat, dopadlo to tak, že jsem nastoupal, v poměrně drsném terénu a ostrém profilu při nemalé zátěži sebe i kola, navíc v teplotách okolo nuly (0°C až cca 3°C) velice slušných 1430 m! A to do hry zasáhl chlad, moje občas experimentální kolmé výjezdy, když jsem objevil jeden nový trail a podél něj od spodu nahoru se vydal hledat jeho začátek atd. Při troše snahy o úsporu energie a při vyšších teplotách bych těch 1500 m, myslím, s klidem pokořil!

Co ale toto celé říká o vývoji kategorie eMTB? Z mého pohledu je to jasný náznak toho, že už třeba jen na úrovni kapacity použitých akumulátorů může brzy přijít skutečná revoluce. Tedy nejen u eKol, ale i u telefonů a jiné spotřební elektroniky, ale hlavně také u elektro aut, kterých já jsem velký zastánce, ať už si o tom myslí, kdo chce, co chce.

Samozřejmě nejsem typem elektro-fanouška, který by přehlížel současné problémy „elektrifikace“ dopravy obecně. Vím dobře o náročnosti výroby současných lithiových baterií, o jejich omezené životnosti, problematické recyklaci atd. Jenže, pokud se o toto téma zajímáte, tak vám nemůže uniknout, že „revoluce mezi baterkami“ je již za dveřmi.

Už to nejsou jen sliby z laboratoří…

Z různých zpráv jsem se třeba dočetl, že Tesla (Elon Musk je tak trochu můj osobní hrdina), pracuje na vývoji vlastních článků s téměř dvojnásobnou kapacitou oproti těm současným… Do toho se finalizuje vývoj baterií kombinujících lithium a síru, kdy se pomalu blížíme k hranici možné průmyslové výroby s tím, že by zde měla být rovněž vyšší kapacita, teoreticky až o polovinu nižší výrobní náklady, výrazně menší ekologická zátěž atd.

Další variantou jsou akumulátory značky Kyocera, která již letos začne vyrábět domácí elektroúložiště s touto technologií, tedy zcela nový druh baterie s „polotuhými články“… „Start-up 24M už dříve uvedl, že dokáže vyrobit článek o energetické hustotě 350 watthodin na kilogram. V současnosti je v tomto ukazateli nejdál nejspíš Panasonic. Ten pro automobilku Tesla vyrábí baterie o hustotě 250 watthodin na kilogram.“ (Více na: mobilmania.cz)

Tak si to jen zkuste představit. Baterie v eBiku s kapacitou 1000 Wh nebo i víc, to vás pak nemusí trápit „kolik to ujede“ nebo „kolik to nastoupá“, jelikož, a to vám garantuju, vám dříve upadnou ruce námahou, než vám dojde baterie! Případně se to může otočit a můžete skončit s kapacitou podobnou té dnešní, ale s baterií třeba i o polovinu menší než dnes!

Ač mám tedy rád klasická kola a moc rád si zašlapu sám za sebe, elektrické budoucnosti se nebojím, a naopak mě láká představa, že prostě jednou budu běžně střídat klasické kolo a eBike a s postupujícím věkem možná zůstanu jen u elektriky. Ale jak budou vypadat eKola, až já budu v důchodovém věku? Myslím, že to dnes dokáže odhadnout jen málokdo!

Israel Is My Playground – Fabio Wibmer

Skutečnost, že Fabio Wibmer vyměnil Specialized za Canyon snad nikomu neunikla… Každopádně zde máme Fábiův první počin s novými koly a s novým teamem. Ještě klika, že i v Izraeli je dost schodů ve veřejném prostoru 🤣

Coastin‘ into the Off-Season with the Rocky Mountain Race Face EWS Team

Jak si užívají „mimosezónu“ jezdci z teamu Rocky Mountain Race Face…

Foto a story na: www.pinkbike.com

Happy New Year RAW

Jedno lehce opomenuté Novoroční přání…

Mt. Washington Summit Descent

Zubačka z roku 1886 jako nástroj, jak se dostat na vrchol Mt. Washington! Proč ne?

Crystallize

Lucy Mackie na trailu Dark Crystal s novou výbavou teamu DHaRCO’s pro rok 2020.

MONT THABOR with Manon Carpenter and Emily Horridge

Jedna parádní výprava na Mont Thabor s výškou okolo 3000 m ležící v srdci Francouzských Alp.

**CZECH MADE**

DUCT TAPE MÍSTO DLAHY!

Michal Prokop si 15. ledna lepil prsty k sobě, aby nahradil dlahu a…

TRAILY NA ZAHŘÁTÍ!

…O pár dní později již řádí ve Finale Ligure (já chci takýýýýýý) s tím, že traily jako jsou Little Champery, Pianarella nebo Cromagnon považuje za zahřívací???!!! WTF 🤘🏻👍🏻

NA KOLECH V DEŠTI S MINI KICKEREM

„Je leden, zima jako blázen, prší, ale nám to nevadí. Navštívil jsem Kubu Vencla, dali jsme menší pojezd na enduru a potom jsme vzali naše streetová kola, minikicker, pojezdili spoty v Berouně a o zábavu bylo postaráno. Mrkni na video!“ Vašek Kolář

HOW TO | Riding in Winter

Hezky zpracované a vlastně i vtipné video, které radí, jak se poprat s nástrahami zimního bikingu! Dobrá práce, jen tak dál! 👍🏻🤘🏻

**BONUS**

GoPro: Sam Pilgrim MTB Dam Send

Je k tomuto třeba nějaký komentář?

Antoni Villoni – 130 km/h On The Snow

Tady je to také trochu „O rychlosti“!!!

The Ride Series How To: Drops

Jak se poprat s dropy!

Introducing the Bomber Z1 Coil

K tomu si ještě něco povíme, jo! 😉