reklama

Dačice přivítají evropský a český pohár v kategorii Downtown

V sobotu 14. září 2019 se v centru jihočeského městečka Dačice pojede závěrečný závod šampionátu Czech Downtown Series. Jedná se o vyvrcholení několika závodů, při kterých jezdci soutěží ve sjezdu na horských kolech v centrech měst.

Poslední letošní tuzemský podnik byl zařazen do evropského poháru, a tak se dá očekávat účast předních jezdců starého kontinentu!

(tisková zpráva)

Kromě závodu čeká na návštěvníky bohatý doprovodný program, při kterém nepřestanou lovit zážitky.

Stovka závodníků z Čech i Evropy. Dřevěné překážky, přeskoky kašny, velká rychlost i krkolomné pády. Taková rizika přináší závody ve sjezdu na horských kolech v centrech měst, které se letos uskutečnily pod hlavičkou Sparkaase Czech Downtown Series. V Dačicích půjde tuto sobotu o čtvrtý a finálový závod podniku.

Na průběžném prvním místě je nyní závodník Dominik Bak, kterému dýchá na záda Alexandr Sidor. Ten bude závodit ve svém domácím prostředí a bude se tak snažit před vlastním publikem strhnout vedení na svou stranu.

reklama

Každý rok se do Dačic sjede velké množství návštěvníků. Ti vytvářejí opravdu bouřlivou atmosféru, celkem jich pořadatele očekávají okolo 2000. Na závodníky čekají záludné překážky. Půjde o přeskok městské kašny, průjezd dodávkou, nízkým podchodem nebo dokonce interiéry městského úřadu.
Po skončení závodů čeká na závodníky a návštěvníky hudební doprovodný program s kapelou Pipes and Pints a dalšími. Ledově namražený Jägermeister poteče proudem. Hlavní program začíná v 11 hodin.

Foto: Sparkaase Czech Downtown Series