reklama

reklama

Pondělní Videonálož BnR #49_2017

Jak se koukám okolo sebe, sleduji, že začátek prosince republiku slušně rozdělil na část pod sněhem (Morava) a část, kde to vypadalo, že se zima rozhodně nekoná. Sám jsem využil po dlouhé době několika jasných dní koncem týdne k poctivému bikingu a v sobotu ráno se pak nechal vyhecovat ještě jednou, abych si užil krásně křupající zmrzlou zem!

Je mi vlastně docela líto těch, kteří nemají rádi kombinaci zimy a jízdy na kole, lidí, kteří své biky uloží ke spánku s příchodem podzimu a vyndávají je zase až s kuropěním jara! Nebo jak se to vezme. Na jednu stranu jim člověk závidí, že netuší, jaké to je vracet se pokaždé zmrzlý, prokřehlý, navíc s poctivým nánosem bahna nejen na botách. Na straně druhé ale nevědí, jaká je to nádhera, když pak konečně přimrzne, bláto ztuhne a stromy obalí kouzelná krajka jinovatky!

Pro takové zážitky si člověk musí často přivstat, třeba i o víkendu, což se mi tuto sobotu vůbec nechtělo. Ale stálo to zato. Jak jsem již zmiňoval, famózní je nejen samotný pobyt v mrazem ztuhlé krajině, ale také svezení v tomto počasí. Bláto rázem neexistuje, vše je krásně pevné a tuhé, zem se obvykle nikde nedrolí, a pokud máte alespoň trochu slušné pláště, tak ty na tomto povrchu drží jako přibité!

Doporučuji určitě vyzkoušet, protože jízda při „holomrazech“ je prostě úžasná! Jen je samozřejmě podmínkou mít k tomu vhodné oblečení a dobře poskládat svou garderobu tak, abyste nemrzli, neuvařili se ve vlastní šťávě, nebo abyste vůbec byli schopní se hýbat. To už si ale musí vychytat každý sám!

Jo a také je potřeba kolo dopředu pořádně promazat, ale to by vás asi napadlo, ne?!

www.instagram.com/bikeandride.cz

Prosincový obsah na BikeAndRide.cz

Člověk se ani neotočí a je tu zase prosinec, za chvíli Vánoce a pak nový rok! Do vánočních svátků nám přitom zbývají přesně tři týdny, tak se pojďme mrknout, co bychom do té doby ještě mohli stihnout, jelikož přes svátky si dáme zase trochu voraz! Nebo spíš si půjčím tradičně nějaké plusko a budou zkoušet, jak se s ním blbne na sněhu, pokud nějaký bude!

Nejčerstvějším tématem, které tento týden dopečeme, je test tlumiče a vidlic Öhlins, konkrétně jednotek TTX22M, RXF36 a RXF34. Zároveň s tím bych se chtěl podívat na redakční RB Bandit 675 a projít, jak si stojí jednotlivé prvky jeho výbavy po další náročné sezóně.

Pár lidem jsem také slíbil, že v době předvánoční dodělám ještě něco málo produktových představovaček, ale k tomu nebudu ještě nic prozrazovat. Co je již venku, myslím informačně, tak to jsou první vzorky světel Knog řady PWR, které již nějaký čas zkouším v akci a na něž se rovněž blíže podíváme. Zvládnout bych chtěl ale také praktické představení dlouhodobě zkoušeného batohu CamelBak M.U.L.E. LR!

Do toho všeho se po zmrzlých lesech proháním na exkluzivní hračce EVIL Wreckoning (29“, 160 mm zdvihu), k němuž dám snad ještě tento týden dohromady první dojmy z praxe. Celkové hodnocení si ale nechám až po Novém roce. A poslední aktuální bod na programu je test stroje Rock Machine Blizzard 70-29, o němž jsme si to základní již řekli, do Vánoc bych vám pak rád o něm pověděl i to ostatní!

The Kerr Bro’s Go Large

Začněme hezky zostra pohledem, jak se baví přední jezdci, když skončí sezóna… Žádný relax, ale pořádný mazec bláto nebláto!

Mimochodem kola značky Zelvy jsou od jednoho borce z Austrálie, který se kamarádí s Gaspim, přičemž i já jsem ho potkal na Eurobiku. Docela zajímavý je vznik názvu Zelvy – borec má přezdívku „Želva“ (Turtle) a když začal dělat svá kola a komponenty, hledal pro své produkty vhodný název, respektive pátral, jak se želva řekne v řadě světových jazyků, až narazil na české „želvy“, což se mu líbilo nejvíc! Mazec, ne?

Více o této značce zde: www.zelvycarbon.com

Soria Mountain Bike – Ni te la imaginas

Teď trochu cestopisu z teplých krajin… Výlet do provincie Soria na severu Španělska, kde se nachází překrásná příroda, která doslova láká k tomu vyrazit na kolo a prověřit zdejší možnosti.

Celý příběh a doprovodné fotky na: www.pinkbike.com

The Escape Artist // Thomas Vanderham

Jeden parádní „Big Mountain trip“ ve společnosti legendy jménem Thomas Vanderham. Aneb, co vše by se dalo stihnout, než projede vlak…

LederBROsen – Danny MacAskill and Martin Söderström do Germany

Tento kousek už jsme jednou ukazovali na facebooku, ale bylo by škoda jej nechat jen tak ladem a nezařadit jej do pondělí! Aneb Danny MacAskill a Martin Söderström putují po Německu a jen si tak hrají!

The Whole Enchilada | Moab, Utah | Part 1

Klasika na závěr hlavní části! Nate Hills a #followcamfriday, zase až v pondělí!

reklama

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 4)

**CZEH MADE MAN**

Urban Downhill – Remy Metailler following Tomas Slavik in the streets of Grasse

Já vám nevím, ty městské DH závody jsou občas vážně šílené… Posuďte sami. Zde je jeden kousek, kde Remy Metailler v rámci tréninku sleduje Tomáše Slavíka. A taky se párkrát sekne či spadne! V tomto videu si můžete trať celkem v klidu prohlédnout…

Urban DH Grasse – Tomas Slavik winning run

Klidu si ale člověk moc neužije při pohledu na Tomášovu vítěznou jízdu! Mazec je tohle vůbec absolvovat! Jak Tomáš jednou sám říkal: „Místy se v té rychlosti, zejména na schodech, cítíte jen jako nezúčastněný pasažér…“

Každopádně gratulace!

Downhill at Volcano – Mount BROMO | Matej Charvat – MY RIDE #15

„Sopky v Evropě moc nemáme, je to něco, co známe z filmů, knih, nebo z internetu. Dokud jsem ale nestál na hraně aktivního kráteru, nedokázal jsem si představit, co to je. Co to je za sílu, která je někde hluboko pod zemí. Samozřejmě to nemohlo proběhnout bez kola a kamery.

Ten pocit, když se blížíte na hranu a slyšíte dunění a cítíte někde v hloubi svýho těla, že se něco děje, všechno se tak lehce chvěje, fouká vítr a vy vystoupíte nahoru a vidíte něco, co jste si ani nepředstavovali. Tak asi bych popsal moji zkušenost, kterou jsem měl možnost zažít pár týdnů dozadu.

Potom co jsme dozávodili v Klemuku (finále Indonéského poháru v DH) jsme se rozhodli podniknout tuhle misi sopka. Už jednou jsem pod kráterem Mount Broma na kole byl v lednu tohohle roku (vlog 4), ale to tak pršelo, že nebylo ani vidět nahoru a nemělo cenu se ani pokoušet vylézt nahoru.“

„Počasí tentokrát přálo a nebylo co řešit. Bylo nutné vyrazit brzo – respektive jsme ani nešli spát a o půlnoci vyrazili z Klemuku, což je asi dvě hodiny cesty + pěšky nahoru.

Víc se asi nemá cenu rozepisovat, podívejte se na video, kde se mi podařilo zachytit celej den. Dlouhej den, na kterej rozhodně jen tak nezapomenu. Nebyl to jeden zážitek, ale mnoho a všechny dost intenzivní. Nejsilnější okamžik asi když jsem vystoupal na kráter a podíval se dolů a pak samozřejmě sjíždění po hraně kráteru dolů na kole.

Když fouká vítr směrem do kráteru a pod váma je tak prudká a vysoká stěna, že na to ani nesmíte myslet. Navíc se mi podařilo natočit docela slušný záběry a tak si to teď můžu připomínat a zároveň vám to můžu trošku přiblížit. I když to samozřejmě z videa nebude tak intenzivní, tak mě při tom pořád nabíhá husí kůže.“

Díky a uvidíme se v příštím videu, Matěj Charvát

**BONUS**

MOUNTAIN RACE – Red Bull Sea to Sky 2017 | Graham Jarvis won 5th time!

Pojďme si zase připomenout, že enduro závody na kolech jsou „pro děcka“ a „pořádní chlapi“ jezdí na motorkách!!!

The Land of Perfect BMX Dirt Jumps | BMX Paradise: Ep 3

Kdo rád dirty, tady by se tady musel rozplynout blahem!

Team Hot Wheels – The Yellow Driver’s World Record Jump (Tanner Foust) | Hot Wheels

To chtěl jednou syn vidět nějaké video s Hot Wheels a najednou na mě „vyskočí“ toto!