reklama

reklama

BOSCH Performance Line CX RACE – první jízdní (video) ochutnávka

Na konci minulé sezóny, konkrétně v září 2022, na sebe značka BOSCH upozornila představením nanejvýš zajímavého motoru určeného primárně pro závodní použití v rámci podniků EWS-E a podobných vrcholných dostaveníček. Motor s dlouhatánským oficiálním názvem „Bosch Performance Line CX Race Limited“ jsem měl nyní možnost osobně vyzkoušet!

A zkušenost to byla skutečně výživná! Měli jsme na sebe sice jen pár dní, které jsme se ale snažili využít skutečně naplno. Počasí bylo přijatelné, tak jsem jezdil nahoru a dolů jako šílenec, zkoušel motor, hledal jeho limity a snažil se odhalit, jak velký znamená tato jednotka posun pro celý obor eMTB?

Pro připomenutí:

Představení novinky Bosch Performance Line CX Race Limited

WHYTE E-180 Works MX – První sériovka s motorem Bosch CX Race!

Nutno říct, že zážitky s kolem Trek osazeným motorem Bosch Performance CX RACE jsou vskutku výjimečné a jeho schopnosti někdy až dechberoucí. Faktem nicméně zůstává, že zvládnout takový motor a dokázat naplno využít veškerý jeho potenciál, to není jen tak!

reklama

Podobné jako si sednout na závodní motorku!

Ano, člověk si může svůj motor Bosch různě individuálně nastavit a upravit si jednotlivé režimy v aplikaci eBike Flow (Google Play), aby nebyly až tak „jedovaté“. Pokud se ale odvážíte a aktivujete dva nejvyšší režimy dopomoci (Turbo a Race), začnou se dít věci, z nichž jde brzy hlava kolem.

Ono je to ostatně podobné jako sednout si na závodní motorku nebo do závodního auta. Člověk prostě „musí něco umět“, aby jejich divokou náturu dokázal vůbec zkrotit!

Dnes si ale zatím nechám svoje postřehy ve své hlavě a předložím vám pár fotek a první rychlý sestřih různých, obecně spíše náročnějších výjezdů. Ono to na kameře sice tolik nevypadá, ale většina ze zachycených kopců byla zatraceně prudká a nebylo proto vůbec snadné udržet se v sedle, neustále dupat a dostat se až nahoru! Také se to nepovedlo pokaždé…

Toto je tedy dnešní rychlá ochutnávka, na kterou naváže obsáhlejší praktické zhodnocení v psané formě, ale také názorná demonstrace a povídání o novém systému Bosch formou video zhodnocení. Máte se rozhodně na co těšit!

Text, foto a video: Štěpán Hájíček