reklama

reklama

ASPIRE prezentace | Dotout, Osprey, Michelin, Hiplok, Peaty’s 2023

Z oblasti komponentů a doplňků, které najdeme v nabídce brněnského dovozce ASPIRE Sports, zde máme třetí a pro letošek poslední díl našeho stručného seznámení s tím, co člověku „zavadilo o čepec“, nebo spíše o objektiv fotoaparátu v rámci zářijové prezentace.

(text a foto: Štěpán Hájíček)

DOTOUT – Italská sportovní móda nově v ČR

Čerstvou novinkou na českém trhu je sportovní oblečení italského výrobce Dotout, který navrhuje a vyrábí také vlastní helmy, nebo i zimní lyžařské vybavení. Přímo v oblečení kombinuje Dotout zajímavé designy, moderní střihy a kvalitní materiály.

Svou cyklistickou kolekci rozděluje na dva samostatné směry. IN je řada špičkového technického oblečení se zaměřením na výkon. FREE je potom opačný směr, preferující více komfortu a celkově ležérnější styl. Případnou třetí cestou je tzv. MIX & Match, tedy přístup, kdy oba druhy oblečení kombinujete dle svých potřeb a vlastního uvážení.

Více informací: www.dotout.it

reklama

HIPLOK – Zamknout a uložit!

Nejzajímavější novinka? Prakticky nezničitelný zámek Hiplok D1000! V jednom testu různých cyklistických zámků vydržel Hiplok D1000 téměř nemožné. Sedm kotoučů úhlové brusky padlo za oběť, ale zámek stále držel! Zkušební (zkušení) zloději nakonec zvolili poněkud netradiční postup. Nevěříte, podívejte se, vedle firemního, i na toto zlodějské video na YT (čas 7.42).

Hiplok má ale v nabídce i řadu jiných produktů. Jednak celou řadu dalších zámků a zámečků, kdy jsme si více modelů blíže prakticky představili letos v srpnu. Novinkou je kupříkladu skládací zámek Hiplok Switch, který byl zákazníky delší čas poptáván. Mně osobně se rovněž líbí promyšlený potah do auta pro bezpečné převážení kola v interiéru – Hiplok Ride Shield.

Více informací na stránkách: hiplok.com

Michelin MTB

V nabídce klasického výrobce pneumatik Michelin jsou pro letošní rok nové zejména pláště sportovní XC řady, modely Michelin Jet XC², Force XC2 a Wild XC (představení únor 2022). Rozhodně příjemnou vzpomínkou je i test trailového obutí Michelin Wild AM² / Force AM², z jara minulého roku.

Více informací na webu: www.michelinman.com

OSPREY – Pro sport i na cesty

V sortimentu klasické značky Osprey překypující sportovními zavazadly všeho druhu jsou zajímavé především nové cestovní brašny řady Transporter WP Duffel a Transporter (40-120 l). Navíc s výraznou voděodolnou úpravou (certifikace certifikací IPX4 a IPX6). Řadu z nich lze používat jako větší cestovní tašku, případně si je lze hodit na záda jako batoh. Jednou z výhod je jejich výrazná skladnost.

Lehce odlišný je model Rolling Transporter s pevným rámem, podvozkem a výsuvnou rukojetí. Zavazadlo na pomezí cestovního kufru a velké sportovní tašky. (cestovní zavazadla Osprey). Značka Osprey také inovovala vybrané sportovní batohy. Kupříkladu oblíbený model Raptor nabídne verzi Pro s chráničem páteře z chytré pěny. Komplexního vylepšení se dočká i velkoobjemová řada Escapist.

Přehled novinek pro rok 2022: www.ospreyeurope.com

PEATY’S – Pro snazší život s kolem

Také chemii a různé drobnosti pomáhající a usnadňující život cyklistům, za níž stojí legenda Steve Peat (produkty pod značkou Peaty’s) jsme si letos již jednou blíže představili. Připomeňme si proto obrazem pár tradičních produktů (údržba a mazání) a podívejme se i na vybrané novinky.

Jednou z nich je sada bombiček CO2 Inflator a šikovné drobné koncovky z řady Holeshot pro aplikaci plynu přímo do pláště, či duše vašeho kola. Stačí přiložit, zatlačit, nafouknout. V řadě Peaty’s Holeshot najdeme nově i sadu pro aplikaci knotů do bezdušových plášťů Puncture Plugger s originálním tvarem aplikační vidličky. Vložit knot a nechat jej pevně usazený v plášti by mělo být díky němu o poznání snazší. Zcela nový je i bezdušový tmel Biofibre Tubeless Tyre Sealant.

Více informací: peatys.co.uk

Pedály TIME

Mimochodem, víte o tom, že jedna z klasických značek vyrábějících nášlapné pedály s originálním zámkem – francouzský TIME – patří již nějaký čas pod křídla korporátu SRAM? Já na to skoro zapomněl. Připomeňme si tedy tuto originální cestu, která se vždy vyznačovala bezchybnou funkcí, zejména za zhoršených povětrnostních podmínek, alespoň na pár fotkách.

Mezi novější a rozhodně zajímavé kusy patří pedály TIME Speciale 12 a Speciale 8, navržené primárně pro enduro výzvy. Pevné hliníkové tělo z odolné slitiny 6106-T6, větší či menší platforma, nastavitelné piny a osvědčený originální upínací systém ATAC. Toto je ale vlastně jen špička ledovce.

Více informací na webu: www.sram.com/time-sport