reklama

reklama

BOSCH eBike ABS – Zastaví tě, spolehlivě!!! (VIDEO hodnocení)

Bosch e-bike ABS – review VIDEO

Před pár dny jsme se blíže podívali na novinku v podobě prvního komerčně dostupného cyklistického ABS od značky Bosch. Z tohoto úvodního praktického článku bylo možné načerpat poměrně dost teorie, ale také si přečíst něco o tom, jak celý systém funguje. Dnes bych rád doplnil video, které by mělo být ještě o něco názornější.

Nová, aktuálně druhá, ale nyní již vskutku finální verze systému Bosch eBike ABS byla představena zkraje tohoto léta na veletrhu Eurobike. V příslušném článku jsme pak celý systém obecně popsali a představili. Na konci srpna se přitom naskytla příležitost si první skutečné cyklistické ABS osobně vyzkoušet, ideálně v domácím prostředí. Na tuto prověrku nebylo mnoho času, jen dva dny, i tak jsem ale nasbíral řadu materiálu a nemálo poznatků a jízdních postřehů.

V obecnější rovině jsem se snažil celý systém popsat, vysvětlit a přiblížit jeho funkci v předchozím článku. V průběhu oněch dvou dní jsem se ale také dost činil s kamerou. Snažil jsem se totiž zachytit jak přímo jízdu se systémem ABS, případně s vypnutým ABS pro porovnání, ale také různé modelové situace, kde se ukazuje, jak celé řešení funguje. Chybět nemohou ani moje autentické poznatky, postřehy a dojmy.

Další detaily je proto možné dnes vynechat a podívat se rovnou na slíbené video!

Text, foto, video: Štěpán Hájíček

Více informací o systémech Bosch eBike na webu: www.bosch-ebike.com