reklama

reklama

Pondělní Videonálož BnR #25_2021 | Ve stínu, nebo po kolena ve sněhu?

Minulý týden byl pro mě slušně divoký. Jednak jsem potřeboval uzavřít testování elektrického Blizze, dodělat fotky atd., jednak mi v pondělí dorazila na test Husqvarna MC5, kterou jsem záhy musel zase vrátit. Proto jsem velkou část týdne strávil v lese a průběžně vymýšlel lokality pro testování a focení…

Když jsem se přitom ve čtvrtek vydával kousek za Prahu západním směrem, vybavily se mi zajímavé paralely s aktuálním cestováním za testy a s podobným procesem, který jsem opakovaně absolvoval v zimě.

reklama

Tady jsem dlouho nebyl!

Konkrétně minulý týden jsem řešil, kam vytáhnout Rock Machine Blizz INT TRL, abych zvládl udělat pár finálních jízdních fotek a zároveň měl prostor k tomu vrátit se k autu, vyměnit Blizze za Husqvarnu a tu pak ještě trochu potrápit v lese, jelikož na její test nezbývalo mnoho času.

Vybral jsem nakonec jednu svou oblíbenou lokalitu nedaleko domova, kde jsem ale, ke svému překvapení, vlastně dlouho nebyl. S těmito dvěma stroji jsem to tedy s chutí napravil. Dva dny na to jsem zase vybíral jiné místo, kde bych více prověřil zmíněnou Husqvarnu MC5 a kde bych také mohl pořídit pár jízdních fotek k testu a stejně tak i další potřebné materiály.

Až do tohoto bodu vcelku běžný proces, který ale poněkud ozvláštnilo aktuální počasí, jelikož se teploty začaly šplhat až nepříjemně vysoko! Když jsem přitom, zejména ve čtvrtek, kdy už bylo slušné vedro, řešil, kam s Husqvarnou, snažil jsem se vybrat takové místo, které je dostatečně schované v lese a kde by nemuselo být přílišné horko!

Rock Machine Blizz INT TRL e90-297 | Instagram.com

Sníh ano, či ne?!

Co to má přitom celé společné se sněhem zmíněným v titulku? Ve chvíli, kdy jsem začal přemýšlet nad lokalitou a snažil se zohlednit její potenciální „vyhřátost“, zda tam bude dost stínu, zda je tam nějaká voda, ideálně potok, který by dané místo částečně chladil, vybavilo se mi, jak jsem v zimě někdy dost složitě pátral po místech, kde se bude dát vůbec trochu jezdit?!

V aktuálním případě bylo pátrání poměrně snadné, stačilo zapojit trochu místní představivosti a vhodná lokace se našla. Nebo jsem si alespoň „spočítal“, že oblast, kam bych se chtěl podívat ze všeho nejradši, by mohla dané požadavky splňovat.

V zimě to ale bylo o dost složitější. Tím, jak se různě měnily podmínky, když jednou hustě nasněžilo a pak to zase třeba týden tálo, jsem pravidelně řešil, kam vůbec vyrazit s kolem, aby to bylo alespoň trochu sjízdné a snad i zábavné.

Husqvarna MC5 | Instagram.com

Plánování podle webkamer!

Zvolit radši lokalitu, kde je víceméně jistota sněhu a doufat, že tání nebude až tak prudké a radikální? Nebo se zkusit zaměřit více na jižní svahy a místa, kde by sníh už být snad ani nemusel? Nebylo to rozhodně snadné, a ne vždy to vyšlo na 100 %.

Letos se přitom podmínky měnily tak divoce a situace v lesích na mnoha místech byla natolik nevyzpytatelná, že jsem vlastně nejspíš poprvé začal využívat různé lokální webkamery, abych si udělal představu o tom, jak to v danou chvíli na různých místech reálně vypadá. Jestli už většina bílé peřiny odtála, jestli ve vybrané lokalitě pro změnu sněží, zda „to“ padá na čistou zem, nebo jestli se postupně navršuje sněhová pokrývka?

Bylo to někdy slušně skličující, ale byla to vlastně docela legrace a netradiční dobrodružství. Jednou to vyšlo, jindy trochu méně, ale vždy jsem se s tím nakonec nějak porval. Několikrát jsem přitom musel složitě z kola odstraňovat obrovské nánosy bahna, jindy oklepávat pevnou přimrzlou krustu!

Vtipné, vzpomínat za aktuálního počasí, kdy padají horní teplotní rekordy, na podobné „zimní radovánky!“ Třeba vás to, podobně jako mě, přenese, alespoň na chvíli, o pár měsíců zpět a snad se i trochu „duševně ochladíte“, pokud se vám to nedaří fyzicky!

Text a foto (kromě úvodní): Štěpán Hájíček

reklama

NINEYARD – Create Playgrounds | Fabio Wibmer, Kai Haase, Viki Gómez

„Sejdou se tři blázni – jeden na horském kole, druhý na flatlandu a třetí na FMX mašině a vyrazí spolu do města…“ Ne, to není žádný vtip, ale základní kostra tohoto videa, kde se nám připomene starý známý Fabio Wibmer, ale také Kai Haase a Viki Gómez.

Carbon Frame Manufacturing with Pivot Cycles // Made With Love

Tohle není žádné „rychloobrátkové video“, ale vcelku podrobné představení prozkoumání pozadí vývoje rámů PIVOT!

CRANKWORX Innsbruck DOWNHILL Course Preview 2021 / Gabriel Wibmer

Fabio Wibmer v prvním snímku, Gabriel Wibmer v jednom z dalších. Když už jsme tu měli report od Andrei z Innsbrucku, pojďme se podívat na celou zdejší DH trať.

2021 Furious – Billy Meaclem

Jeden kratší edit pro osvěžení…

Sam Hill – Between the Races

Legenda jménem Sam Hill, kluk s obrovským talentem pro vše, co má dvě kola a řídítka!

ALQUEVA – Mountain Bike next to the largest artificial lake in Europe

Krásná podívaná, ale když si v tomhle horku představím, že bych měl cestovat třeba do Španělska, pak bych asi řekl: „Dnes ne, díky!“

**CZECH MADE**

Honza Faistaver In DUNCAN, BC

Jmenuje se Honza, příjmením Faistaver, původem Čech, žijící v Duncanu (British Columbia). Tohle je jeho čerstvý punkový edit!

Bikeporn Build – Nukeproof Giga 275 Comp Carbon

„Další Dream Build je tady! Kina jsou jen na půl otevřená, tak si udělej popcorn v mikrovlnce, posaď se do sedačky a koukej na to, jak se staví zbrusu nová Giga od Nukeproof. Tato ultimátní bestie na enduro toho se svými zdvihy pokouše fakt hodně, tak bacha na to, ať ti neskočí i do misky s tvým oblíbeným popcornem!“

Bikeporn.cz

Crankworx Innsbruck 2021 – Speed&Style course preview

Teodor Kováč nám ukáže, jak vypadá trať Speed&Style na Crankworx Innsbruck 2021.

FESTIVAL PÁDŮ NA CRANKWORX INNSBRUCK 2021

„Je to tady, první letošní slopestyle závod a hned ten největší, tedy Crankworx v Innsbrucku! Jak to všechno probíhalo se dozvíte ve videu, ale doporučuju shlídnout taky replay na redbull.tv“

Jakub Vencl

Klínovecký hattrick = Endurosérie Klínovec 2021

„Druhý závod České Enduro série se odjel minulý víkend na mém oblíbeném Klínovci. Ačkoliv jsem ve velmi nevyzpytatelném závodě nasekal několik chyb i pádů, podařilo se mi zvítězit a po vítězstvích v letech 2019 a 2020, se mi podařilo dokonat klínovecký hattrick a premiérové vítězství na novém kole TREK.“ Milan Myšík.

Jeho kompletní reportáž z Klínovce jsme také již uveřejnili…