reklama

reklama

Tanvaldský Špičák – flow na prvním místě (report A.D.)

Bikepark Tanvaldský Špičák se včlenil do rybníčku českých bikeparků v období, kdy už sjezdovým hardcorovým tratím pomalu odzvonilo a přišly na řadu populární flowtraily, které oslovují širší veřejnost. Přesně za tenhle konec to Tanvaldský Špičák vzal, takže sem můžete vyrazit klidně s přítelkyní či s rodinou, ale ani zkušený biker tu svižné jízdě v precizních klopenkách jistě neodolá.

Na Tanvaldském Špičáku jsem byla poprvé až letos a už jsem se tam stihla jednou i vrátit, když jsem dostala chuť na pohodové nedělní ježdění s kamarády. Gró tvoří modrý a červený flowtrail, přičemž na červeném narazíte i na černý úsek. Nahoru samozřejmě pomůže lanovka.

reklama

Trochu jsem se obávala, jestli modrý flowtrail nebude nuda a nebude to jen vyhlazená pěšinka, kde se musí šlápnout a v zatáčkách se není o co opřít. Byla jsem ale mile překvapená, že i modrá trasa byla „bikersky plnohodnotná“, svižná a za široké a vysoké klopenky pod lanovkou by se nemusela stydět ani whistlerovská A-Line.

Zatímco modrý trail je naprosto vyhlazený, webové stránky slibují na červeném částečně kameny. Nepředstavujte si ale žádné rock gardeny, ale spíš sem tam nějaký ten kámen, jehož přejetí si nevyžaduje žádný extra technický um. Nejvýraznějším kamenitým místem je fotogenická skalka, ta se dá ale pohodově sjet. Dá se tedy říct, že jsou si traily hodně podobné, jen na červeném jsou místy vyšší terénní vlny, na kterých se dá i poskočit.

Na červeném trailu natrefíte i na černý úsek (dá se samozřejmě objet), kde už je více vyskládaných kamenů. Vše je ale pořád plynulé a kromě jedné kamenité zatáčky tu nenajdete ani nijak prudká místa.

Na některých místech na černém úseku je možná i variabilita stopy. Černý úsek není nijak náročný a hezky zpestří vyhlazené ježdění, za mě by ale klidně mohl být trochu delší.

reklama

Půjčovnu kol najdete na Špičáku u nástupní stanice lanovky, u horní pak příjemnou restauraci s teráskou. K obědu tam můžete „poslat“ třeba svíčkovou, rizoto nebo borůvkové knedlíky. Nás tu nadchla kuličková zmrzlina s příchutí žvýkačky a nakonec jsme nezůstali jen u jedné 😜 Až vás přestane bavit kolo, vyzkoušejte projet Jizerky na koloběžkách, více ve videu.

Tanvaldský Špičák v kostce:

Vzdálenost z Prahy                                                            1h 30min
1 jízda na lanovce nahoru (dospělí)                                   110 Kč           
3 jízdy bikepark                                                                  220 Kč
6 jízd bikepark                                                                    360 Kč
10 jízd bikepark                                                                  500 Kč
Zapůjčení celoodpruženého kola/elektrokola na 1 den      500 Kč                             
Zapůjčení koloběžky 1 den                                                 250 Kč
Provozní doba červen                                                         pátek-neděle od 10:00 do 16:30
Provozní doba červenec-srpen                                           středa-neděle od 10:00 do 16:30
Provozní doba září                                                              pátek-neděle od 10:00 do 16:30
Jízdní řád lanovky                                                               10:00 – 16:30 (každou půl hodinu)
Webové stránky                                                                  www.skijizerky.cz/../bikepark

Na Tanvaldském Špičáku jsme sedlali kola Ghost FR AMR 8.7 a Lapierre Overvolt Carbon AM 900 Team, byli jsme oblečeni v Maloje, s rukavicemi, chrániči a helmami Poc a batůžky Evoc. Videomateriál jsme pořídili technikou Lamax a Samsung.

Text: Andrea Drengubáková / Foto: Tom Rucký