reklama

reklama

Pondělní Videonálož BnR #4_2018

Jak jste si doufám všimli, tak jsme po obsahově dosti ospalém začátku roku v minulém týdnu opět trochu kopli do vrtule a začali přidávat další a další články. I když jsem si vědom, že jsem nestihl vše, co jsem slíbil. Zase! Naštěstí máme před sebou celý rok a sezóna je stále poměrně daleko, proto není třeba padat na hubu a hroutit se z vlastních termínů! Ne?

(úvodní foto: Adam Maršál – tuším?)
Práce je přitom stále dost, jelikož jsme neustále zásobeni novými koly na test, což znamená, že bychom ty, po základní výrobní stránce uzavřené, měli co nejdříve pustit do světa. Jedním kostlivcem ve skříni je test pevné devětadvacítky GHOST Asket 4.9, který vám již chvíli slibuju! Tento týden bych jej chtěl již skutečně dokončit!!! To je zase napínání…

Skoro bych zapomněl. Minulý týden byl redakční RB Bandit 675 na revizi v Shock Therapy. O tom si také něco povíme… (www.instagram.com/bikeandride.cz)

Zásilka od Rock Machine

Do toho se mi v redakční testovací garáži sešlo hned několik dalších kol na hraní. Koncem minulého týdne jsem se vám snažil ve stručnosti popsat své první dojmy ze sedla Giantu TCX Advanced SX, což je skutečně parádní, rychlá a výkonná cyklokroska! Tedy pardon, ve verzi SX je to vlastně Gravel bike! Tedy kolo z kategorie, která mi vedle MTB sedí asi nejvíc!

K tomu jsem si v půlce minulého týdne přivezl domů dva stroje Rock Machine. Konkrétně ke klasickému testu určený model RM Blizz CRB 70-29 (již jsem jej stačil v pátek nemilosrdně pokřtít pražským blátem). Druhým strojem je Rock Machine Blizzard 90-27 (M). Ten bude pro rok 2018 mým osobním kolem pro chvíle, kdy nebude co testovat, respektive pro testování různých dílů, doplňků a komponentů. Už teď se na něj těší nové pláště Continental, řeším „trochu“ výraznější řídítka, jeden nestandardní set převodníku apod.*

*Prozradím zatím jen, že jsem pár věcí pro upgrade (testování) poptal u Protocycles 😉

Tento týden bych vám rád prakticky představil zmíněný Rock Machine Blizz CRB, dokončil test Asketa a pak mám v šuplíku ještě dalších pár témat, která zatím nechám v utajení!

Gully’s Last Lap

Nemožné! Gully opouští Rocky Mountain?! To je vážně škoda, jelikož toto spojení fungovalo naprosto skvěle. Z oficiálního prohlášení: „Po dlouhé a úspěšné kariéře u Rocky Mountain Bicycles se Gully s touto značkou pro rok 2018 loučí. Geoff Gulevich se stal součástí rodiny Rocky Mountain v roce 2006 a od té doby se vyprofiloval jako jedna z nejznámějších tváří v MTB.“ Za to mu patří naše poklona!

Připomenout si můžeme jeho návštěvu v ČR po boku Gaspiho (rok 2014) – www.bikeandride.cz/../zam-3..

Osobně jsem měl možnost Gullyho poznat, pokecat s ním a pojezdit loni na prezentaci Rocky Mountain Altitude Powerplay ve Francii a byl jsem dost v šoku, jak nenápadný a skromný je to člověk, když na něj nemíří objektivy fotoaparátů a kamer.

,ZAM 3 – Gaspi & Geoff Gulevich na výletu v ČR

 quotation-BnR„Být součástí rodiny Rocky Mountain po celou poslední dekádu pro mě představovalo doposud nejlepší část mého života! Moje kariéra dostala zcela nový náboj už jen díky podpoře a věhlasu této značky. Proto mohu říct, že díky Rocky Mountain jsem dnes tím, kým jsem. Každopádně v tuto chvíli a v této fázi mého života je potřeba udělat krok vpřed. Alespoň to tak teď cítím. Dostal jsem totiž skvělou příležitost k tomu otevřít novou kapitolu svého života a své kariéry. Asi nikdy nedokážu dostatečně poděkovat všem lidem z Rocky Mountain za jejich podporu, vedení a co je nejdůležitější, za jejich přátelství!“ Geoff Gulevich

Co o Gullym říká Wade Simmons nebo třeba Thomas Vanderham najdete v původním článku na www.pinkbike.com A kam Gully odchází? Vyřešíme to v komentářích?

Velosolutions Trail Tour

Team SCOTT-Velosolutions cestoval napříč Německem a Švýcarskem, aby našel ty nejlepší možné traily. Pro sebe i pro nás!

Where’s my carbon Smuggler!?

Transition představuje opět další nový bike (mám pocit, že u nich se to děje docela často), tentokrát karbonový model Smuggler. Tedy 29“ trailbike se 140 mm vepředu a 120 mm vzadu.

Hromadu fotek z natáčení tohoto vtipného snímku najdete tradičně na www.pinkbike.com, informace o samotném kole vyhlížejte na: transitionbikes.com

Trippin – Whats it all about?!

Pro změnu trocha neortodoxního cestování s kolem po suchu, po vodě a třeba i ve sněhu…

Více foto na: www.pinkbike.com

One Year, Two Wheels

Lidé mají rádi sestřihy a rekapitulace. Zde je jedno obrazově dosti poutavé ohlédnutí za rokem 2017.

One Year, Two Wheels from Scott Secco on Vimeo.

SRAM DUB™ Technology | A Single Solution

Malá připomínka jednoho z témat minulého týdne, o kterém jsme společně vedli docela dlouhé debaty. SRAM a jejich nový standard klik, os a středů pojmenovaný DUB, který v nabídce SRAM a Truvativ nejspíš postupně nahradí BB30 a GXP.

Původní představení: www.bikeandride.cz/../sram-dub..

MAN, WHAT A TRAIL! POV w/ Nino Schurter – Tuscany

Takovéto parádičky jezdí Nino Schurter, když zrovna nemusí objíždět závody napříč celým světem!

Marco Hösel: Aufstrom

Šestinásobný mistr světa v trialu, devatenáctinásobný mistr Německa, trojnásobný celkový vítěz Světového poháru, třikrát zapsaný v Guinessově knize rekordů! A dnes? Dnes se Marco Hösel parádně baví v sedle elektrického Ghostu! Elektrobiky vážně nejsou jen kategorií pro důchodce 😉

Více o Marcovi a jeho zážitcích s elektrikou v článku na: mailchi.mp/ghost-bikes *Německy

The Steepest Trail I Have Ever Ridden

To už musí být, když Natte Hills prohlásí, že je něco „Nejprudší trail, jaký jsem kdy jel!“ Tady je to vážně více o morálce, stabilitě a brzdách, než o rychlosti a flow!

reklama

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 4)

**CZECH MADE**

MTB TIPS #2 | Jak nastavit tlak v pneu?

Dnes si dejme v sekci domácích kousků opět něco málo od Matěje Charváta, který nám aktuálně, hned ve dvou servisních/instruktážních videích ukáže, jak se a) správě ladí tlak v pneu…

MTB TIPS #3 | Jak na Bar Roll – úhel řidítek?

b) jak na správné natočení řídítek!

**BONUS**

No Hand Riding Challenge |SickSeries#39

Opět malá ukázka toho, jak se baví Fabio Wibmer, když zrovna nevytváří nějaké zásadní zábavné video 😛

10 Winter MTB Hacks | MBR

Tento kousek je rovněž navýsost praktický. Deset užitečných triků, jak ochránit sebe, a hlavně svoje kolo vůči nežádoucím vlivům zimního počasí. Tedy britského zimního počasí, které se, jak je vidno, poslední roky příliš neliší od zimního počasí v okolí Prahy a v dalších více v nížině ležících oblastech Čech a Moravy.

GoPro: Behind the Lens

Pro někoho je to jen kamera, ale aby uměla to, co umí, musí se do ní nacpat mnoho elektroniky a hlavně mnoho nápadů a technických řešení. Byť třeba jen na úrovni softwaru! Přestože v redakci zrovna GoPro nepreferujeme, nelze této značce uznat, že je ve svém oboru naprostou špičkou a inspirací prakticky pro všechny ostatní!