reklama

reklama

Standa Sehnal – Světový pohár #1 | Lurdy

Standa Sehnal přes zimu dřel jako pes, trávil desítky hodin týdně tréninkem, aby zkusil posunout svoje hranice o kousek dál. Konkurence ve světovém poháru každým rokem roste a už jenom probojovat se do top 80 a tím pádem se kvalifikovat do finále bývá pro československé závodníky velkým oříškem!

Mnoho z nich to ovšem nebere až tak vážně a nedává do tréninku to, co je třeba. Sehny byl několikrát přes zimu trénovat na DH kole v Itálii, trávil téměř veškerý volný čas zavřený v posilovně, v bazénu, na trenažeru a na kole.

První světový pohár a zároveň první závod sezony je konečně za námi a Standa si tak mohl zkusit, co přes zimu vylepšil. Tenhle závod hned na začátek není žádná sranda a člověk musí být opravdu rozjetý a přesně vědět co dělá, jinak to taky nemusí skončit vůbec dobře. Standa se ale připravil poctivě a doufejme, že tohle je jen dobrý start do jeho zatím nejlepší sezony.

„První závod sezóny za mnou po dlouhé zimě plné tréninku. Tři roky po sobě jsem v zimě musel absolvovat operaci kolene. Tuto už ne, konečně! Trať v prvního svěťáku byla neskutečně rychlá, ještě více než loni a mně to sedělo. A ještě více mě to bavilo. V závodě jsem se vyhnul bouři, která se spustila na posledních 15 jezdců. Solidní finálová jízda a z toho 33. flek. Nemůžu se dočkat dalšího závodu.“

Hned tento víkend se chystáme už s celým týmem BansheeBikes/CharvatBros na první Evropský pohár, kde budeme obhajovat 6. a 8. místo z celkového pořadí v loňské sezoně. Můžete se těšit i na video.

reklama

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 4)

Text: Matěj Charvát / Foto: BansheeBikes/CharvatBros