reklama

reklama

Pondělní videonálož BnR #10_2017

Minulý týden jsem se ve svém „rádoby-úvodníku“ trochu opřel do aplikace Strava a do jejích někdy až příliš horlivých uživatelů. Dnes toto téma úplně neopustíme, naopak si jej připomeneme hned prvním snímkem. Před tím mám ale pro vás smělé prohlášení: „Nainstaloval jsem si STRAVU!“

*Úvodní foto: Michal Teichman (FB fotoalbum Topride.eu)
Tedy, není to poprvé, co se tato aplikace objevila na mém telefonu. Už jednou jsem ji zkoušel, ale to bylo hlavně proto, abych našel pár enduro segmentů v jedné nejmenované lokalitě na severu Čech. Pak jsem ji ale hned smazal, protože se mi to tehdy „morálně příčilo!“

Jenže po tom, co jsem sepsal poslední úvodník a co jsme na toto téma diskutovali s pár lidmi pod odkazem na Fecebooku, mi došlo, že by to vlastně mohlo být zajímavé. Věřím, nebo spíš doufám, že tomuto fenoménu přespříliš nepropadnu a že zůstanu u postoje poměřit čas od času své výkony sám se sebou. Ke zjištění, jestli je možné, že jsem na některém kole v určitém úseku výrazně rychlejší než na jiném a tak podobně.

Také se mi líbí, jak člověk může své výkony zpětně analyzovat, zjistit, kdo ten samý den jel stejný úsek (segment, či segmenty) a tak podobně. A co mě mile překvapilo, Strava mi úplně sama nabídla export zaznamenané aktivity do přehledu Google Fit, kterou používám pro mapování řady jiných aktivit včetně počítání kroků. Takhle budu mít vše na jednom místě a v případě, že si půjdu zajezdit na místa ne zcela oficiální, jednoduše nezapnu Stravu ale Google a ten můj log nikomu jinému, bez mého souhlasu (doufám) nepředá.

Navíc jsem se druhý den po své první vyjížďce se Stravou začal těšit, až si podobná místa projedu znovu a zkusím jet plynuleji a porazit sám sebe… Jen se obávám, že přesně takto začíná nemoc zvaná „Stravamánie“.

První vyjížďka se Stravou a stejně jsem si zastavil na fotečku… Nebo spíš minivideo (pohyblivá verze tohoto obrázku na instagram.com)

Tento týden na BikeAndRide.cz

Od začátku roku jsem se snažil publikovat každý týden alespoň jeden velký test kola, nebo jedno větší téma, což se mi dařilo někdy více, někdy méně. Tento týden ale dopředu hlásím, že to bude trochu jinak. Tento týden bych se rád věnoval několika menším tématům, menším testům.

Minulý pátek jsem sice vrátil Author Aura XR, nechám ale chvíli zaschnout inkoust na soupisu mých poznámek, než se pustím do jeho komplexního hodnocení. Prohánět se tento týden hodlám nadále na kolech Praxis Works C32 (představení) doplněných o dvoudílné kotouče Galfer (protocycles.cz). Obsahově bych se pak rád věnoval sedlovce Crankbrothers Highline, kterou jsem testoval průběžně od podzimu, vrátit bych se chtěl k tématu knotů Dynaplug a pár dalších záležitostí ještě vymyslím v průběhu týdne…

How to spot a Stravasshole!

K fenoménu zvanému STRAVA ještě jednou a tentokrát dokonale názorně. Kolegu Tomáše můj poslední úvodník zřejmě zaujal, proto mi pro potěšení, pobavení a názornou demonstraci našel toto video.

Stravasshole: „Cyklista, který se snaží zajet co nejlepší čas na vybraném segmentu, přitom huláká na ostatní uživatele stezky ‚Strava, Strava‘ v očekávání, že mu uhnou z cesty!“ Říká ve volném překladu www.urbandictionary.com

Tak přesně takto bychom neměli skončit! 😉

Danny MacAskill and Hans Rey Freeriding in Northwest Arkansas

Jaké to je, když se sejdou dvě velké legendy trialu a MTB, Danny MacAskill a Hans Rey? No, je to víc o Dannym, ale to snad nevadí…

RockShox Super Deluxe – The Revolution Continues

Koncem minulého týdne jsme si představili nové tlumiče RockShox, modelovou řadu Super Deluxe Coil, která razí heslo „Pružiny pro všechny.“ Jestli to tak dopadne nevím, každopádně příklon k pružinovým tlumičům je obecně zřejmý. Koukněte tedy na video, přečtěte si naše představení řady Super Deluxe Coil a udělejte si vlastní názor, jestli přejít na pružinu, nebo zůstat u vzduchu.

*Ti, kdož již drtí pružinový tlumič, mají nejspíš v této problematice jasno!

Mountain Biking Smegma Trail in Craigieburn, New Zealand

Nate Hills (#followcamfriday) si nadále užívá na Novém Zélandu, podobně jako český jezdec a závodník Milan Myšík (facebook). Dnes je na řadě krásný pralesní trail, který má ale nečekané vyvrcholení v čase 4:17.

Enduro Vs Downhill Mountain Bike Race | Which Is Faster?

Poměrně důležitá otázka: „Jaké kolo je rychlejší? DH mašina, nebo enduro speciál?“

reklama

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 4)

**ČESKÁ STOPA**

Chinese Downhill 2017 (Špindlerův Mlýn)

„Dvě stě vyplejch magorů na červený sjezdovce ve Špindlu, to bude maso!“ Zhruba těmito slovy uvádí Michal Maroši další ročník dnes již pomalu legendárního zimního závodu Chinese Downhill 2017 (kompletní fotoalbum – facebook). Asi nemá cenu cokoliv dodávat!!! Další pokračování se jede 18. 3. 2017 v Jasné ve Vysokých Tatrách (Red Bull / Facebook).

FINALE LIGURE FEBRUARY 2017 I RECAP

Opět Michal, ale nikoliv Maroši, ale Prokop. Navíc ze zcela jiného (minimálně teplotního) soudku. Video-vzpomínka na výlet do Finale Ligure. Tato destinace nabývá na popularitě díky velkému množství parádních enduro trailů, jak se vám je nedávno snažil popsat Mikuláš | Finale Ligure – průvodce potrailech.

**BONUS**

Rampage 2016 FULL TV EPISODE – Red Bull Signature Series

O Red Bull Rampage si můžete myslet co chcete, ale těžko zapřít fakt, že jde o jen ze zásadních fenoménů MTB a zejména pak FR historie, který tu s námi snad ještě chvíli vydrží. I když se na jeho místo pomalu derou jiné velkolepé akce pořádané „limonádovnou“ Red Bull, třeba jako Athertonův Hard Line (ročník 2016) apod.

Top 10 Things Not To Wear While Cycling

Uznávám, tohle je poněkud silničářské video, ale i tak je zde pár důležitých rad týkajících se cyklistického bontonu. Rady typu: „Nejezdi na kole bez ponožek! Neoblékej si dres mistra světa, pokud nejsi mistr světa! Neber si kostým svého oblíbeného superhrdiny!“ A tak dále…

Jetpack Skiing! Filip Flisar Charges Through Town at 120kph

Kdyby vám připadalo, že jste na kole moc pomalí, že potřebujete zrychlit, abyste dosáhli statusu KOM (King of the Mountain), pak zkuste požádat Filipa, zda by vám půjčil svůj raketový batoh!

GoPro: Exploring Bali with Contiki

Na úplný závěr zase trochu „disco music“ a videa ke kochání, snění a zahřátí se jižním sluncem… Což se možná hodí, jestli bude skutečně celý týden pršet, jak straší některé rosničky!