reklama

reklama

Pump Track pod mostem…

PumpTrack pod mostemJednoho nevšedního dne jsem byl svědkem malého soukromého jam session na nově vznikajícím Pupm Tracku, který je chytře proti dešti odstíněný mostním obloukem.

Těleso mostu tady figuruje nejen jako střecha celého „areálu“, navíc  vybetonovaný svah na jeho konci si vyloženě říkal o to, aby jej rideři používali jako rozjezd. Díky téhle streetové fintě se proto nikdo nemusí strachovat, že by neměl dostatečnou rychlost na největším místním odlepu, který celou trať otevírá. Kdo by si netroufl skákat tuhle jámu a lítat možná až trochu mrazivě blízko betonového sloupu, může zvolit skromnější leteckou variantu, nebo se hned zkraje vydat mezi hliněné muldy.

Na pohodové atmosféře této soukromé akce nic nezměnilo ani to, že počasí, co do teploty, nebylo zrovna nejvřelejší. Ti, kdož se nezahřívali opakovaným taháním kola nahoru pod most, s povděkem využili několika průběžně udržovaných ohníčků otevřených či v sudu uzavřených. Do toho se pekly buřty, popíjelo co bylo komu po chuti a celou atmosféru potrhovala muzika linoucí se z útrob černé RedBull-káry.

Foto – 1. část (štepán hájíček)

Foto – 2. část (renener.net)