reklama

reklama

Giro Aries Spherical – Nejbezpečnější přilba na světě, dle Virginia Tech (NEWS)

Designéři a inženýři Giro byli postaveni před úkol udělat z nejlepší přilby ještě lepší. Jako nástupce modelu Aether Spherical je přilba Aries Spherical lehčí, lépe odvětraná a má ještě lepší aerodynamické vlastnosti. Podařilo se ale také docílit mimořádně vysoké míry bezpečnosti, což dokazuje první místo mezi všemi testovanými cyklistickými přilbami zkoušenými v roce 2023 nezávislou organizací Virginia Tech.

(redakčně upravená tisková zpráva)

K tomu, aby byla přilba co nejbezpečnější a zároveň co nejpohodlnější, využili designéři unikátní výzkumné a vývojové zázemí DOME. Díky němu mohli pravidelně používat aerodynamický tunel, ale také testovací hlavu „Therminator“ určenou pro měření rychlosti ochlazování, nebo více jak 50 dalších zkušebních zařízení! To vše proto, aby přilba Giro Aries Spherical nabídla vlastnosti jako žádná dosud vyrobená helma na současném trhu.

Představení helmy GIRO Aries Spherical (01/2023)

Nízká hmotnost, vysoká pevnost

Už jen profil této špičkové závodní přilby je zmenšený na minimum, aby co nejlépe kopírovala tvar hlavy jezdce. To spolu s velmi nízkou hmotností (cca 265 g ve velikosti M) a dokonalým odvětráním (24 otvorů a technologie Wind Tunnel) slouží jako základ snad až neuvěřitelné úrovni pohodlí při jízdě.

Kromě těchto vlastností zaručuje Giro Aries i vynikající ochranu díky technologii Spherical a vysokou pevnost díky In-mold konstrukci s plně krytou EPS skořepinou. To vše přispělo nejen k vysokému hodnocení od Virginia Tech, ale také k nadšeným recenzím v odborných médiích.

Například magazín Cycling News uvedl: „Přilba Giro Aries je v současné době na prvním místě, z hlediska bezpečnosti, v hodnocení cyklistických přileb od Virginia Tech. To má velký význam pro jakoukoli přilbu, ale Giro má navíc stylový design a je mimořádně vzdušná a pohodlná.“

reklama

Jak probíhá hodnocení bezpečnosti organizací Virginia Tech?

Nezávislá organizace Virginia Tech poskytuje na základě rozsáhlého testování objektivní informace o tom, které přilby nejvíce snižují riziko otřesu mozku. Laboratoř Virginia Tech podrobí každou cyklistickou přilbu 24 nárazovým testům, aby mohla vypočítat hodnocení bezpečnosti. Více hvězdiček znamená lepší ochranu, přičemž 5 hvězdiček mají jen ty nejlepší dostupné přilby.

Po laboratorních testech se výsledná rizika otřesu mozku shromáždí a zváží podle pravděpodobnosti, zda cyklista takový náraz zažije. Tak je to alespoň popsáno v metodice STAR pro cyklistické přilby vypracované společností Virginia Tech (STAR – Summation of Tests for the Analysis of Risk). Čím nižší je skóre hodnoty STAR, tím lepší je výkon přilby. Giro Aries Spherical získala skóre hodnoty STAR 8,40, což ji v hodnocení cyklistických přileb organizace Virginia Tech pro rok 2023 zajistilo první místo.

Virginia Tech: „Přilba Giro Aries Spherical si vysloužila pětihvězdičkové hodnocení. Také její celkové bezpečnostní skóre STAR 8,40 ji zajistilo 1. místo z 210 testovaných přileb.“

GIRO ARIES SPHERICAL

Souhrnné představení helmy Giro Aries Spherical jsme vám přinesli již v lednu tohoto roku, proto se nemá smysl opakovat. Pojďme si jen vyjmenovat unikátní konstrukce a technologie, kterými tato helma oplývá. Více najdete v onom představení:

  • Spherical Technology powered by Mips*
  • Progressive Layering a Nanobead EPS
  • Aura II Reinforcement Arch
  • Další vlastnosti a přednosti – upínací systém Roc Loc 5+ Air, antimikrobiální výstelky Ionic+, systém DryCore pro odvod potu z čela, port pro odložení brýlí, ultralehké pásky Slimline, reflexní prvky…
  • *SystémMips (Multi-Directional Impact Protection System) poskytuje zvýšenou ochranu proti působení rotačních sil na hlavu.

Přilbu Giro Aries Spherical můžete zakoupit přímo u českého zastoupení značky Giro – firmy Progress Cycle – nebo u kteréhokoliv prodejce značky Giro v ČR a SR.