reklama

reklama

Přemek Tejchman a jeho vlastní bike – 6T9 Frames (VIDEO / NEWS)

Nejen česká enduro scéna zná velice dobře jméno úspěšného jezdce a závodníka Přemka Tejchmana. Kluka z Trutnova, který se, vedle jiného, angažuje i v organizaci zdejších závodů Enduro Trutnov Trails*. Přéma za roky své závodní kariéry už vystřídal vícero výrobců, přičemž poslední roky byl hlavní tváří domácí značky Qayron. Nyní ale nastává zásadní obrat!

*Malé ohlédnutí za Enduro Trutnov Trails 2022 od Milana Myšíka.

Přemek Tejchman se totiž rozhodl, že se pustí do vod zcela neprobádaných, do vývoje a výroby vlastního stroje! Jak sám říká ve videu přiložením níže, které celý projekt 6T9 Frames [sixTnine Frames] představuje, zkušeností s různými koly a různými značkami má víc než dost. Ví tedy dobře, co ho na kterých kolech bavilo a co mu naopak vadilo, proto mu už nějaký čas vrtal v hlavě červík, že by si mohl navrhnout vlastní kolo.

Vše se začalo skládat dohromady ve chvíli, kdy se seznámil s Pepou Ferdou, který je nadšený biker, navíc i šikovný technik a konstruktér. I Pepa měl vizi vlastního kola, věděl po technické stránce jak na to, ale potřeboval pomoct s geometrií a faktickým odladěním. Přemek naopak věděl, jak by jeho kolo mělo fungovat a potřeboval zase někoho, kdo je schopný jeho nápady uvést v realitu. A tak se zrodil projekt 6T9 Frames!

reklama

Tato zatím malá a skromná dílna má za sebou výrobu dvou prvních prototypů, které už Přemek intenzivně zkouší a testuje, stejně tak na nich plánuje i závodit. Fakticky se jedná o moderní enduro postavené na ocelovém rámu (Cr-Mo) s 29“ koly a zdvihy 170/160 mm.

Možná ne zcela překvapivá je „módní“ konstrukce konceptu „High Pivot“. Nejde ale o jednočep s vysoko umístěným bodem otáčení, jak by se mohlo na první pohled zdát, ale o zajímavě řešený „virtuál“ s vysokým čepem. Horní rameno stlačující tlumič je nepřehlédnutelné, spodní, schované z pravé strany za kladkou, už tak nápadné není.

Z dostupných dat dodejme pár základních čísel geometrie jako je úhel hlavy 64°, sedlový úhel 77°, reach 450 mm a délka zadní stavby kompaktních 420 mm.

Základní motivy a podmínky vzniku nového projektu a nového rámu Přemka Tejchmana jsou popsané v jeho úvodním videu, kde je několikrát zmíněno, že tenhle video-příběh bude mít ještě své pokračování. Těšíme se na další kapitolu!

Držíme také palce ať kolo drží, funguje a ať se daří posouvat celý projekt zdárně kupředu!

Text: Štěpán Hájíček / Foto: Přemek Tejchman (Instagram)

Přemek Tejchman – 6T9 Frames