reklama

reklama

Michal Prokop – ONE BIKE FITS ALL! (foto & video)

Michal Prokop na „pevňácích” prožil většinu svého závodního bikerského života, ať už na 4X tratích nebo na bikrosových kolbištích. Hardtail jej přitom stále baví pro jeho všestrannost. Jasně, na pevném rámu asi nechcete sjíždět jednu z nejdrsnějších sjezdových tratí ve vašem místním bikeparku, na hardtailech ale můžete dělat mnohem víc!

Hardtail není ani tak o získávání KOMu, ale spíše o zábavě a využití trailu jinak než na celoodpruženém biku. Dnes přitom člověk nemusí složitě hledat zajímavý pevný stroj s geometrií a výbavou určenou pro ostřejší terén, nebo si složitě přestavovat kolo s původně jiným zaměřením. Dnes se na nás naopak hrnou trailové a enduro hardtaily ze všech stran. Stačí si jen vybrat ten, co vám sedne nejvíc!

Enduro či trailový hardtail je přitom úžasný univerzál. V pohodě si s ním užijete floučka v Alpách, zazávodíte si na lokální akci nebo se jen tak proletíte v bikeparku. Tohle kolo je o zábavě a koneckonců právě zábava je důvodem, proč většina z nás jezdí, že jo! 

Jinak řečeno, Michal Prokop si poslední dobou dost oblíbil Rock Machine Blizz TRL 70-29. Kolo, o kterém více informací zjistíte na webu rockmachinebikes.com, případně se můžete mrknout na jeho test z května roku 2021 www.bikeandride.cz/../rock-machine-blizz-trl.

Foto a video: Rob Trnka