reklama

reklama

Extra deštivý víkend – Enduro Race Špičák (výsledky)

Výrazně deštivý víkend (10.-11. září) víceméně zakončil letošní domácí sezonu cyklistického endura šestým závěrečným podnikem České Enduro Série konané v okolí železnorudského Špičáku.

Foto: Z videa Enduroserie.cz / Text: Ski&BikeŠpičák, Štěpán Hájíček

Až šestý závěrečný podnik letošní sezóny České Enduro Série, který se jel uplynulý víkend ve sportovní areálu Ski&Bike Špičák a jeho okolí, rozhodl o celkovém vítězi. Prvenství v Kona Enduro Race Špičák katapultovalo Matěje Charváta, který tady slavil úspěchy v dřívějších letech též v downhillu, na stupeň nejvyšší i v celkovém pořadí.

Kopec smůly si na Špičáku bohužel vybral až v poslední páté erzetě dosud vedoucí jezdec série Jakub Říha, který na těžké trati upadl a utopil zde naději na celkové prvenství. Oni tedy padali skoro všichni, ale největší zásek to přineslo asi Kubovi. Letos tak skončil celkově druhý před třetím Milanem Myšíkem.

V samotném špičáckém závodě byl za Charvátem stříbrný Přemek Tejchman a bronz si vyjel Říha. V ženské elitní kategorii na Špičáku zvítězila Barbora Průdková před místní Andreou Drengubákovou a Štěpánkou Fejola Nestlerovou. Seriálové vítězství ale o 15 bodů uhájila Andrea Drengubáková před druhou Pavlou Balíkovou a třetí Barborou Průdkovou.

Česká Enduro Serie – Špičák 2022

Zajímavostí je vítězství někdejšího trojnásobného mistra světa v fourcrossu Michala Prokopa v kategorii E-Enduro (elektrokol). Na Špičáku se kromě českých jezdců a jezdkyň představila i řada zahraničních cyklistů především z Německa, Rakouska a Slovenska.

Počasí bylo jedním slovem hrozné od pátku do neděle a až na nedělní vyhlášení vítězů vykouklo slunce. Přesto nám udělaly radost hlavně nejmladší juniorské a dětské kategorie, kde i přes ‚sibiřské‘ počasí byl patrný meziroční nárůst startujících nadějí tohoto sportu,“ uvedl Jan Kasík ze spolupořádajícího areálu Ski&BikeŠpičák.

Aktuálně video, brzy i fotky na FB profilu České Enduro Série   

Výsledky: Kona Enduro Race Špičák 2022 / Česká Enduro Série 2022 (celkové pořadí)

Každodenní letní provoz skončí kvůli ochraně přírody ve Ski&Bike Špičák ve čtvrtek 15. září. Areál včetně lanovky na vrchol Špičáku je potom otevřen o víkendech a státních svátcích (středa 28. 9. a pátek 28. 10.) až do neděle 30. října 2022.

reklama