reklama

reklama

Milan Myšík – Novinky pro sezónu 2022, včetně EWS na e-biku!

Nová sezóna 2022 pro mě znamená několik klíčových změn mezi sponzory a partnery, ale také nové výzvy. Jednou z jasně viditelných změn je skutečnost, že již nebudu vozit na helmě Uvex žlutý design Big Shock*, ale barvy Mitas, respektive Rubena Tyres. Dalším posunem je plánovaná pravidelná účast na závodech e-biků – EWS-E!

Text: Milan Myšík / Foto: Jan Bartoň

Nově tedy budu jezdit v bílo-modrých barvách značky Mitas (Rubena), se kterou spolupracuji už devátou sezónu. Přilbu navíc zdobí nový design Monarchu – pláště, na jehož vývoji jsem se podílel a se kterým jsem loni měl skvělou sezonu.

*Se společností Big Shock jsem spolupráci ukončil. Pokud vás zajímá více, najdete vysvětlení v rozhovoru na Radio Peloton – odkaz na podcast zde.

Další zásadní novinkou je představení nového partnera Auto Trutnov, od nějž mám auto na celou letošní sezónu. Mezi hlavní sponzory, mimo Mitasu, Uvexu a Auto Trutnov zůstávají VSSPED a především v názvu týmu rezonující TREK, co by dodavatel kol a náš rodinný bikeshop KUR sport.

Změn bude letos opravdu víc než dost! Například nově budu využívat oblečení a chrániče Fly, obnovili jsme spolupráci s Outdoorwebem a abych měl stále dost energie, je novým sponzorem i firma nesoucí název Nápoje lásky (elixíry z bylin).

reklama

EWS na E-biku a k tomu hybridní vůz

Ve sportovní rovině je největším posunem skutečnost, že nově pojedu 4 z 5 závodů EWS – E, tedy na e-biku! V této souvislosti jsme se domluvili s firmou Auto Trutnov na zapůjčení vozu Ford Kuga mildhybrid s naftovým motorem 2,0 TDCi 110 kW a elektrickým pomocníkem. Proč? Protože nám záleží na životním prostředí. Elektrokolo funguje jako skvělý dopravní prostředek a já budu hrdě propagovat i přiměřeně „zelené“ auto.


Závody EWS-E pojedu zřejmě na loňském modelu Trek Rail 9, jelikož na nové modely Rail 9.8 (mám již objednané) a 9.9 (ve videu) nejsou zatím dostupné náhradní baterie. Na závody tohoto typu jsou přitom potřeba minimálně 3 (viz moje premiéra na EWS-E loni ve Finale Ligure).

Mimo závody seriálu EWS-E pojedu i několik podniků klasického EWS a chybět nebudu ani na České Enduro Sérii 2022.

Reportáže ze závodů zveřejňujeme pravidelně zde na www.BikeAndRide.cz, ale také na mém webu: milanmysik.com


Plánované závody EWS-E z mého kalendáře

  • 2. 6. 2022 – Tweed Valley, Skotsko
  • 16. 6. 2022 – Petzen Jamnica, Rakousko/Slovinsko
  • 15. 9. 2022 – Crans Montana, Švýcarsko
  • 29. 9. 2022 – Finale Ligure, Itálie

Text: Milan Myšík / Foto: Jan Bartoň