reklama

reklama

Cannondale Scalpel SE LTD | První dojmy + video ochutnávka

Nejnovější generace sportovní legendy – Cannondale Scalpel – oslaví toto jaro dva roky své existence. Již od počátku přitom existuje Scalpel závodní (100 mm), ale též více trailový s označením SE (120 mm). Pouhý rok je přitom k mání exkluzivní provedení Cannondale Scalpel SE LTD s jednokorunkovou vidlicí Lefty Ocho Carbon 120!

Možná si vzpomenete, případně vám rád připomenu, že jsem Cannondale Scalpel SE testoval koncem jara roku 2020. Tehdy se jednalo o relativně běžný Scalpel SE s vidlicí RockShox SID 35. Kolo to nebylo rozhodně špatné, jen mi u něj lehce chyběl určitý punc originality, jaký kola Cannondale s sebou obvykle nesou. Chyběla mi zde vidlice Lefty!

Sportovní Cannondale bez Lefty funguje rozhodně bez problému, ale není to tak úplně Cannondale! Alespoň v morální rovině… V oné době (rok 2020) ale ještě neexistovala vidlice Lefty Ocho (jednonohá s jednou korunkou), která by nabízela potřebných 120 mm zdvihu. Tehdy se končilo na 100 mm, proto modely Scalpel SE dostaly klasické teleskopky s dvojicí nohou – RockShox SID 35.

Konečně ten správný Kanón!

Nyní poskočme do současnosti a zaradujme se, jelikož Cannodnale Scalpel SE LTD Lefty nejenže svítí na vrcholu této řady, jeden exemplář dokonce doputoval do naší redakční garáže k plnohodnotnému testu. K tomu se samozřejmě ještě dostaneme, dnes si popíšeme první dojmy a přihodíme video, které jsem stačil natočit a sestříhat.

Jelikož jsem kolo z rodiny Scalpel SE již jezdil, nebyla tato zkušenost pro mě až takovým překvapením… Nebo možná byla o to větším! U staršího provedení Scalpelu SE se mi líbila kombinace jeho lehkosti, obratnosti, ale i poměrně solidní jistota v těžším terénu. Se Scalpelem SE LTD se přitom vše jako by posunulo ještě o stupínek dál.

První, co mě zaujalo, byla obrovská lehkost jízdy a bezprostřednost akcelerace. Díky špičkovému rámu, karbonovým kolům (ráfky HollowGram 25 Superlight Hi-Impact Carbon), rychlým a lehkým plášťům (Maxxis Ardent Race a Recon Race) jsem měl pocit, že sedím spíše na závodní podobě Scalpelu, než na trailové variantě!

Flex a jeho Pivot!

Své jistě udělá také celková hmotnost, kdy jsem u kola velikosti L naměřil krásných 11,6 kg (bez pedálů). Nebo též unikátní konstrukce zadní stavby FlexPivot. Řešení, které těží z výhod nezávislého čtyřčepu, avšak, díky pružné planžetě nahrazující čep u osy zadního kola, není penalizováno hmotností navíc (deklarovaná úspora cca 200 g). Celé řešení je navíc v praxi luxusně tuhé, pokud se zrovna silou opíráte do pedálů, zároveň velice slušně funguje a filtruje nerovnosti terénu.

Další z věcí, co se mi líbí, je celkové vyladění tohoto stroje, včetně jeho geometrie. Na jedné straně nemáte pochyb, že sedíte na kole s výraznými závodními geny, na straně druhé často žasnete, co vše a s jakou jistotou takováto lehká a jindy ukázkově hravá štika zvládne a projede.

Největší „morální“ brzdou pro mě byly asi pláště Maxxis s výrazně sportovním vzorkem, do kterých jsem mnoho důvěry, hlavně v počátku, nevkládal. I proto jsem přistupoval k těžším terénním partiím s notnou dávkou opatrnosti. Ona byla někdy i na místě! Zároveň jsem byl mnohokrát překvapen, co vše a s jakým klidem, jistotou a suverenitou jsme společně zvládli.

Výrazná osobnost!

Cannondale Scalpel SE LTD není rozhodně žádné ořezávátko, ostatně stačí se podívat na aktuální tratě SP v XC, co se jezdí za „pekla“ na běžných závodních strojích! Když něco podobného zvládá Scalpel na 100 mm, proč by se měl podobných výzev obávat Scalpel SE LTD?! Nebojí se, alespoň pokud se nebojí jeho jezdec!

A co nová Lefty Ocho Carbon se 120 mm? Je to jednoznačně zajímavý kousek. Je prostě jiná, svá, osobitá nejen vzhledem, ale i funkcí. Neřekl bych o ní, že je super citlivá, je ale zase příjemně stabilní a hezky si díky tomu rozumí s vzadu pracujícím tlumičem RockShox SIDLuxe a specifickou zadní stavbou FlexPivot.

Zároveň je krásně pevná a tuhá, lehká a jejích 120 mm člověk využije vskutku naplno. Když se dostatečně snažíte, tak jí lze pouhým propumpnutím rukou dostat až na doraz… V reálném terénu přitom nabízí stabilnější začátek, lineárnější průběh ve středním rozsahu a přiměřenou progresi na konci. Je taková více sportovní, rozhodně se ale snaží a je také hezky čitelná – nezaskočí vás. Nanejvýš příjemně!

Pokračování již brzy…

Tolik by mohlo stačit pro dnešní rychlý úvod. Kolo samotné již pomalu čistím (takového bláta kolik muselo snést, chudák), mažu, balím, vracím, respektive předávám k dalším testům. Na celkové hodnocení brzy sednu, můžete se tedy těšit na hlubší rozbor.

Více o tomto kole: www.cannondalebikes.cz / představení Cannondale Scalep SE LTD

Text, foto a video: Štěpán Hájíček