reklama

reklama

Rocky Mountain Altitude Powerplay Carbon 70 | Design & Innovation Award 2022

Když už jedeme na té elektrické vlně… Přidejme ještě krátkou informaci, že nedávno představené stroje Rocky Mountain Altitude Powerplay, tedy jejich poslední generace, získaly prestižní ocenění v soutěži Design & Innovation Award 2022!

Konkrétním oceněným byl model Altitude Powerplay 70, nepřímo se ale tato pocta vztahuje na celou tuto řadu a ještě nepříměji i na sesterské modely Rocky Mountain Instinct Powerplay se stejným systémem a stejným motorem. Asi zde nemá smysl opakovat vše, co zaznělo v říjnovém představení, proto jen hodně stručně.

Rocky Mountain Altitude Powerplay MY22

reklama

Výrazně přepracovaný rám je domovem pro další generaci pohonných jednotek Dyname 4.0, které se mohou pochlubit točivým momentem až 108 Nm, 350 % dopomoci a špičkovým výkonem až 770 W! To vše při snížení hmotnosti – nový motor je o 18,5 % lehčí než starší generace Dyname 3.0 –, ale také o něco kompaktnější. Příjemným zjištěním je rovněž mezigenerační zvýšení kapacity baterie z původních 625 Wh na 720 Wh.

Pokračovat bychom mohli popisem nového ovládacího rozhraní (displej integrovaný do horní rámové trubky – Jumbotron), různých možností individuálního nastavení, popisem nově odladěné zadní stavby se středně vysokým čepem, ale… To by bylo omílání již dříve řečeného!

Rocky Mountain Altitude/Instinct Powerplay 2022 | Čtvrté dějství (tech news)

„Rocky Mountain Altitude Powerplay Carbon 70 reprezentuje nový etalon ve zpracování a výkonu integrovaného motoru, který nechává svou konkurenci daleko za sebou!“ Design & Innovation Award 2022

Text: Štěpán Hájíček / Foto: Rocky Mountain