reklama

reklama

Pondělní Videonálož BnR #18_2021 | Utržený ze řetězu…

Už je to vlastně pár týdnů, kdy padla uzávěra okresů a my se zase mohli začít volněji pohybovat po republice. Chvíli to vlastně trvalo, než tato změna doplula svou vlastní setrvačností až k mojí osobě, navíc v první chvíli nebylo zrovna ani počasí, které by motivovalo k větším výletům. To vše se ale minulý týden dost změnilo…

Původně jsem si myslel, že skoro okamžitě poté, kdy padne ona „okresní uzávěra“, sednu do auta a vypadnu někam dále mimo město! Jenže jak už jsem zmínil výše, nejdřív k tomu nebyly tak úplně vhodné podmínky, navíc mě brzdily jisté osobní limity… Takže zase tak okamžitá reakce v podobě radikálního prásknutí do bot nepřišla!

Jenže pak se začalo počasí obracet k lepšímu, možnosti mého denního či vícedenního plánování se opět otevřely více do široka a já zkrátka neodolal! Minulý víkend jsem tak začal opět více rozevírat křídla své, alespoň lokální, cestovatelské vášně, načež jsem v tomto trendu pokračoval i větší část následujícího týdne.

reklama

Najít si vhodnou záminku

O minulém víkendu jsem vyrazil dále od Prahy, abych se mohl ztratit v kopcích a hustých, kůrovcem zatím nepříliš prožraných lesích. Stále jsem si ale držel domácí základnu, jelikož jsem chtěl rovněž využít příležitost potkat se na večer s pár kamarády, které jsem osobně také delší čas neviděl.

V následujícím týdnu jsem využil postupně se zlepšujícího počasí a k tomu jako bonus přihodil praktickou záminku v podobě potřeby dojet na chalupu, kde mám uskladněný druhý set kol pro svoje auto – přechod na letní pneu byl už vážně neodkladný!!!

V konečném důsledku to vlastně nebyl zase tak velký trip. Když se to ale spojilo dohromady s víkendovým „výstřelem mimo město“ a s několika zastávkami v dost odlišných lokacích, přišlo mi ke konci, že jsem rozjel slušný cestovní, bikovací a testovací maratonek!

Jeden týden, tři kola!

Navíc se to sešlo, že jsem byl díky tomuto zápřahu dobře týden v pohybu, dokonce skoro týden v kuse na kole. Zpestřil jsem si to jen na jeden den nedělní pauzou vyplněnou menším pěším výšlapem do kopců. Při tom všem cestování a testování jsem stihl prostřídat postupně den za dnem, někdy vlastně i v jednom dni, hned tři různá kola!

Začínal jsem v sobotu na Deviate Highlander 140 a zkraje týdne jsem v okolí Prahy „trápil“ Rock Machine Blizz TRL 70-29. Další dny jsem vyrazil na delší chvíli mimo město ve společnosti svého Norca Sight A2 29 (aktuálně na něm zkouším nové pláště Michelin Force AM2 a Wild AM2), ale přibalil jsem si i Deviate, abych jej prověřil opět v trochu jiných podmínkách a také, abych k němu dodělal i nějaké fotky.

Při té příležitosti jsem objel hned několik lokací, kde jsem delší čas nebyl, abych ke svému (pozitivnímu) překvapení zjistil, že místí stavitelé a údržbáři nelenili a o svá lokální dílka se přes zimu hezky starali. Alespoň pokud jim to zrovna nezhatili na pár místech lesáci se svou těžbou. V nejednom případě jsem navíc objevil i zajímavé nové sekce, nebo hned několik zbrusu nových, na určitých místech zatím rozpracovaných trailů. 👍🏻

Přetržený řetěz…

Musím říct, že to byl vlastně dost náročný týden, až se mi ke konci na kolo vlastně zase tak moc nechtělo. Nové lokace, nové traily, nebo minimálně moje oblíbená místa, na něž jsem se už zatraceně dlouho nepodíval, mě ale vždy motivovaly k tomu hodit se znovu „do kůže“ a vychutnat si dosytosti volnost pohybu.

Skoro jsem si připadal jako pes dlouhodobě uvázaný u své boudy, kterému někdo najednou přestřihl provaz, nebo trochu jako ve filmu „Utržený ze řetězu“. Jako by mi najednou někdo sundal okovy a já musel lačně projet co nejvíc lokalit za co nejkratší dobu!!!

Bylo to místy poněkud hektické, někdy až zbytečně napjaté a trochu vyhrocené, ale bylo to fajn a splnilo to svůj účel! Vyřádil jsem se (dočasně) cestovatelsky i bikersky, užil jsem si to, okoukl oblíbená místa a zmapoval novinky a zásadní změny. Na příště si to zkusím už zase více rozložit a užít si více do hloubky jednotlivá místa a nejen odškrtávat v seznamu „cestovatelské trofeje“ jako parta asijských rychlo-výletníků při „průletu Evropou za pět dní“!

Text: Štěpán Hájíček

reklama

REAL MTB 2021 – soutěžní videa

Minulý týden jsme informovali o netradičním klání bikových videí – REAL MTB 2021 – pořádaném pod hlavičkou organizace X Games! Minule jsme si zde pouštěli Dannyho video, nyní je již ale celá soutěž uzavřená, všechny snímky jsou více jak týden venku, proto si je pojďme prohlédnout, pokud je ještě někdo neviděl.

Na webu www.xgames.com pak najdete výsledky. U fanoušků to jasně vyhrál Brage Vestavik, porota ocenila Brandona Semenuka.

Welcome to the Pyrenees

Guillaume Larbeyou a Léo Delfour Barsacq si naplno užívají Pyreneje!

Celebrate International Women’s MTB Day | SHIMANO

První májovou sobotu se slavil, krom jiného – International Women’s Mountain Biking Day! Shimano při té příležitosti připravilo tuto video poklonu všem ženám v MTB!

FINDING THE MOST INSANE GAPS POSSIBLE!!

Gee Atherton se poslední dobou hodně snaží a někdy i dost riskuje… Aktuálně se snažil najít nejzajímavější a nejbláznivější gapy, které zatím nejsou v této lokalitě až tak profláknuté (Dyfi Bike Park).

„V takto nezvykle suchých podmínkách jsem dosahoval zcela nesmyslných rychlostí! Díky tomu jsem mohl zkusit pár nových, doposud nevyzkoušených gapů. Tohle bylo fakt šílené!!!“ Gee Atherton

**CZECH MADE**

Rocks, rocks everywhere…

Hromady šutrů a mladý nebojácný jezdec… Nebo přemotivovaný otec?

BIKEPARK KAREŠ 2021 – PROJEKT MANHATTAN DOKONČEN – ZEVL TEAM TESTY

Nové vzdušné sekce v Bikeparku Kareš!

FOCENÍ KAMPANĚ VE ŠPANĚLSKU! – 🇪🇸 EP#2

Michal Prokop na své služební cestě ve Španělsku. Něco o cestování, něco o bikování, focení atd.

TrailDIRECTOR – TRAIL NEBO SKÁLA? 🇪🇸

Jeden španělský Trail Director!

NOVÝ TRIKY NEJSOU ZADARMO

„Pro tohle video jsem měl původně úplně jiný plán. Měli jsme jít poprvé otestovat nový flatbag v RichParadise, ale tam jsem toho moc nenajezdil. Druhý den jsem se na dirtech pustil do téhle bitvy. Ve videu nejsou ani všechny pokusy, tak snad Vás to bude aspoň trochu bavit…“

Jakub Vencl

Po trailech přes hory 2021 – Rychlebské hory a stezky

Další kus seriálu mapujícího nejhezčí místa pro kolo v česku, natáčený pro ČT Sport, je venku. Více o seriálu „Po trailech přes hory 2021“ v našem úvodním představení tohoto projektu.