reklama

reklama

Pondělní Videonálož BnR #12_2021 | Někdy bez kola, ale stále v lese!!!

Poslední dobou jsem si oblíbil jednu specifickou činnost. Tedy dokud mi tyto možnosti neutnuly poslední vládní restrikce. Zkrátka a dobře, když je občas volný víkend a já mám za týden „pracovního“ ježdění na kole docela dost, beru pohorky, batoh a jdu se toulat do lesů!

Nejvíc mě takové výlety baví tam, kde se toulání prolíná s horskou turistikou, k čemuž ale člověk potřebuje hory, pochopitelně! Jenže těch v blízkém okolí Prahy mnoho není a vyjíždět každý druhý víkend do Krkonoš, Jeseníků apod. No, bylo by to hezké, ale…

Na druhou stranu, ony vlastně mnohdy stačí mnohem menší kopce, hlavní je vypadnout z města. Úplně nejlépe třeba vlakem! „Už aby se zase otevřely hranice okresů!!!“ A pak jednoduše nechat zmizet civilizaci za zády, alespoň na tu drobnou pomíjivou, ale o to hodnotnější chvíli, a následně se jen svobodně toulat!

Někdy se přitom toulám s jasným plánem, podle mapy, podle značek, jindy jen s určitým dílčím cílem dle azimutu. Někdy po cestách, jindy volně lesem… Prostě kam mě nohy odnesou.

Závislosti se nezbavíš

Zajímavé je, že i při této snaze odpoutat se od běžných starostí a povinností se mnohdy neubráním své vnitřní cyklo-závislosti. I když se jdu toulat, abych si na chvíli odpočinul od kola, stejně mě často láska ke kolu dostane!

Nejednou se mi stává, že si tuto skutečnost dopředu přiznám a vyrážím pěšky okouknout místa, kde jsem buď dlouho nebyl, nebo naopak místa, u nichž mám určité základní indicie, že by tam měly být nějaké traily. Tedy místa, které zatím nemám projeté. Takhle jsem třeba před pár lety pěšky mapoval prostory bývalého vojenského újezdu… Prostor nedaleko Prahy, a od té doby tam jezdím s kolem vcelku pravidelně. 😁

Jindy se mi například stane, že se vážně cíleně pouze toulám po kopcích, které se mi jednoduše líbí, hlavou jedou myšlenky na vše možné, snažím se nemyslet na „práci“ (rozuměj na kolo) a pak najednou někde zahlédnu stopy, vyjetou pěšinku, známky možného vznikajícího nebo zanikajícího trailu a hned se mi v hlavně něco nastartuje a jdu pátrat!

Opět si vybavím jeden příklad, kdy jsem se byl třeba před časem toulat v místech, která znám i z kola, ale chtěl se motat po cestách a necestách, která z kola tak moc neznám. Ke konci dne už jen přemýšlím, kterou trasou to vzít zpět na vlak, když v tu chvíli… Větřím stopu, vidím kousek trailu co neznám a…

Zase jsem jednou neodolal, prošel jsem nakonec skoro celý trail a z hřebene jsem dolů došel úplně jinou cestou, a z lesa vylezl na zcela jiném místě, než bylo původně v plánu. Tehdy se hodilo i světýlko, které jsem měl pro všechny případy v batohu, každopádně chytit vlak na jedné z hlavních tratí nebyl problém, ani když jsem měl, oproti původnímu plánu, skluz více jak hodinu! Ale stálo to rozhodně za to!

www.instagram.com/bikeandride.cz

Utekl od tématu… (zase!)

Vida, tak jsem chtěl psát vlastně o trochu jiném tématu, ale absence možnosti skočit na vlak, vypadnout z města, zmizet v lese a řešit jen sebe, cestu, občas něco k jídlu, to mě nějak přemohlo. Co dodat, snad jen: „Vyděržaj pioněr!“

Text: Štěpán Hájíček

reklama

Hidden Claim feat. Sam Blenkinsop

Vzhledem k lockdownu platnému i na Novém Zélandu, strávil Sam Blenkinsop tuto zimu doma, což je poprvé za posledních deset let! Tuto příležitost každopádně využil k znovuobjevení míst, která byla pomalu zapomenutá. Kupříkladu k připomenutí Novozélandské zlaté horečky, která propukla před 150 lety!

Foto a story: pinkbike.com

Pushing the limits resulting in a HUGE CRASH from Yoann Barelli… Episode 1

Rémy Métailler a Yoann Barelli se do toho umí pořádně obout, někdy to ale nevyjde ani těmto velmistrům!!!

INTO THE GNAR – STEVE VANDERHOEK IS INSANE AND TAKES ME DOWN SCARY STUFF !!

Yoann Barelli ještě jednou a další jeho bláznivé lajny. Respektive místa, která mu ukázal Steve Vanderhoek.

Ride The City

Když vám zavřou traily, částečně kvůli Covidu, a částečně kvůli erupci sopky… Nejspíš pak budete hledat výzvy ve svém městě. Tohle je ukázka, jak danou situaci vyřešit, když žijete v Jakartě (Indonésie).

Foto a story: pinkbike.com

Yeti / FOX National / Devo Team Camp in California

Příprava na sezónu může vypadat i jinak než jako řádění v ulicích Jakarty! Tedy pokud jste členem teamu Yeti/Fox a pozvou vás na tréninkový kemp do Kalifornie!

This simple trick will double your bunnyhop height!

Chtěli byste se zdokonalit v bunnyhopu? Jeff Kendall-Weed by vám mohl poradit 😉

GAËLLE ON TOUR: WHITEOUT

Z poněkud jiného světa! Biková pouť přes zamrzlé jezero Bajkal! Mazec.

Trochu mi to připomnělo parádní článek z magazínu Reportér – Závod přes zamrzlý Bajkal. Někdo na bruslích, někdo na kole, česká výprava si vybrala ledoběžky! (Reportér magazín)

Nukeproof Giga Comp 2021

Nukeproof zjevně dost vsází na svou novinku GIGA, představenou koncem ledna 2021. Proto si kupříkladu připravil podrobnější video-představení jednotlivých variant. Zde základní Nukeproof Giga Comp.

**CZECH MADE**

Moje nový kola – Pepa Dressler

Po mnoha letech opouští Pepa zázemí značky RB a jeho nová kola jsou… SCOTT. Jaké hračky si vybral?

GRAVEL KOLO – má vůbec smysl? Je to jen další móda? TEST ROCK MACHINE GRAVELRIDE

Až se mě příště někdo zeptá, jestli je gravel-bike vážně tak super, jak všichni tvrdí, nebo jestli to není náhodou jen další nafouknutá bublina, pak mu nejspíš pošlu odkaz na toto video, abych se nemusel stále opakovat!!!

Díky kluci 😁👍🏻

PIVOT Mach 6 (MY2021) | Video by Protocycles.cz

PIVOT Mach 6 je kolem, jehož test se aktuálně připravuje na BikeAndRide.cz. Zde jedno domácí video pro ještě lepší naladěníčko a ukrácení času, než všechny posbírané poznatky a informace dáme dohromady a než je namícháme do stravitelné formy 😉

Film by: @bikesonfilm / Díky: protocycles.cz