reklama

reklama

Pondělní Videnálož BnR #41_2020 | A zase ten podzim…

Snad to nebude vypadat, že mi došla témata, proto začínám blábolit o počasí a tak podobně… Ne, ne, pravda je taková, že mi prostě tato myšlenka za poslední dobu několikrát proletěla hlavou, až jsem si ji prostě nemohl nechat pro sebe!

*Úvodní foto: Steve Shannon (jezdec: Jordie Lunn / lokalita: Peru)

Podzim je zkrátka tady, pro některé to možná znamená konec cyklistické sezóny, pro jiné jen potřebu obměnit šatník, vyndat ze šuplíku světla a celkově se naladit na trochu jiné podmínky. Pravdou sice je, že skutečně výrazný „podzimní šok“ přišel možná až tento víkend, i když ono už v předchozím týdnu místy slušně padaly teploty, zatáhlo se nebe a zbarvily se lesy.

Je to stejně zajímavé… To už tak člověk kolikrát od půlky srpna pozoruje, jak se, zejména na horách, pomalu barví listí na stromech, tu a tam padnou ranní teploty, až to člověka donutí přihodit nějakou tu vrstvu navíc, než co vozil celé léto. Pak se to třeba zase na čas přežene, když se vydaří babí léto, a vy se znovu necháte „uchlácholit“ chvilkovým teplem…

V průběhu tohoto září a vlastně i v říjnu jsem si hned několikrát říkal: „Aha, tohle může být poslední teplý den, jedna z posledních příležitostí roku vytáhnout krátký dres, tak bych si to měl užít!“ Pak ale nejednou přišlo ještě další a další chvilkové oteplení, i když už teploty ve výsledku nevylezly zase až tak vysoko.

www.instagram.com/bikeandride.cz

Skok do podzimu!

Každopádně opět jsem vlastně trochu zaskočen tím, jak právě z období babího léta, které nás nejednou ještě hezky rozmazlilo občasnými krásně prosluněnými dny, to může skokem přejít v poctivý podzim!

Najednou to z dvaceti, či ještě slušných patnácti stupňů padne na deset, či pod deset, převažující jasnou oblohu vystřídá častější šedivá deka a do toho se skokově začnou zbarvovat lesy a pod nánosy spadaného listí mizet traily. Je to vlastně docela sranda, když přijedete na místo, kde to poměrně slušně znáte, najednou ale stojíte na kraji lesa, zíráte na souvislý pestře barevný podzimní koberec a říkáte si: „Kudy přesně že vede ten trail?“

www.instagram.com/bikeandride.cz

Jsou místa, kde se to při „zátěži“ pravidelného provozu cyklistů a pěšáků skoro nestane, ač se jedná o poměrně hustý listnatý les, pak jsou ale místa, kde vám stezka během pár dní může zmizet zcela! Jednou jsem to zažil dokonce na Rychlebkách, kdy jsme někdy na přelomu října a listopadu na řadě míst skutečně pátrali, kudy to vede dál?

No nic, konec rozplývání se nad podzimem. Kdo nemá rád chlad, ten to nejspíš pro letošek již brzy zabalí, pokud tak již neučinil, my ostatní zase musíme postupně oprášit spodní patra našich šuplíků se sportovním prádlem a zase začít experimentovat, či kalibrovat úrovně, počty a složení vrstev do počasí při teplotě +15 °C, +10 °C, +5 °C apod., aby člověk neprochladl a zároveň se neuvařil.

Já sám si zatím vystačil s tenčími vrstvami, když se ale dívám na teploměr a střídavě na předpověď počasí, tak to tady dokončím a jdu vyhrabat silnější, teplejší kousky, abych mohl plynule pokračovat s testováním nových kol a dalších zajímavých produktů…

Brett and Jordie Ride the Andes

Vzpomínka na jednu z legend MTB, která již není mezi námi. Doposud neuveřejněný dokument z „Haku Expeditions“, kdy Jordie Lunn a Brett Tippie vyrazili objevovat krásy Peru!

Trocha povídání a krásné fotky na: pinkbike.com

One Day Pass – Hugo Frixtalon

Francouzský rap a francouzský diktát v podání jezdce Commencal – Hugo Frixtalon!

The Jank Files – Season 2 Episode 2

Poslední dva závody z letošního dosti okleštěného ročníku EWS konané v Pietra Ligure a Finale Ligure (Itálie) pohledem teamu Rocky Mountain.

The hardest Downhill race ever? | Winning runs at Downhill World Championships in Leogang, Austria

Zatraceně tvrdé podmínky na Mistrovství světa v DH!

The Stumpjumper EVO

Jak budou (možná) po letech současné hvězdy vzpomínat na aktuální „Zlatou éru MTB“?!  

**CZECH MADE**

První trénink – Mistrovství světa DH

Na DH Mistrák do rakouského Leogangu vyrazil letos také Matěj Charvát, podívat se tak můžeme i jeho pohledem, jak divoké podmínky zde panovaly!

„Trať v Leogangu byla už mnoho let pro mě dost o ničem, kolovaly ale fámy… Že bude předělaná! A je to tak, thanks Leogang for making downhill great again!“

Matěj Charvát

EWS – Poprvé! Enduro World Series – Finale Ligure

Matěj letos objíždí různé závody, kupříkladu byl i v Itálii na posledních dvou startech EWS!

„Byl jsem přihlášenej na úplně jiný dva EWS závody, ale nakonec jsem skončil na dvou posledních v Itálii…“

Matěj Charvát

Pro připomenutí – reporty od Milan Myšík / Milan Čižinský

KDYŽ MUSÍ BIKER PRACOVAT!

Opět jedna parádní legrácka od kluků z BIKE O’Clock! Takováto práce ve skladu, to by se asi dalo přežít… 😎

HECUJEME BIKERY DO TĚŽKÝCH VĚCÍ!

Když si na určitých překážkách nevěříte, nechte se vyhecovat!!! Nebo radši ne?

MŮJ PRVNÍ DOWNHILL ZÁVOD! KONČÍM S TRIALEM??

„Delší dobu jsem si chtěl zkusit nějaký enduro závod, nebo downhill, ale během trial sezóny jsem nechtěl riskovat zranění. Kamarád mi řekl, že jede na Air DH závod do Bikeparku Hradiště, že to bude volnější závod do pohody. Musím říct, že to byla sranda a dobrá zkušenost. Byl to fajn den plný ježdění, jen trošičku škoda, že na mě zbyly těsně brambory „aka“ čtvrté místo o 25 setin sekundy od bedny, ale o výsledek nešlo, cíl byl přežít!“

Vašek Kolář

PLEŠIVEC TRAIL SESSION!

„V Trailparku Plešivec bylo potřeba vyjezdit novou lajnu na černém trailu. Vyjel se parádně! Více ve videu. Těšte se na jaro, určitě si to zopakujeme!“

Michal Prokop

**BONUS**

The Train Gap

„Legendární whistlerský Train gap je šílený! Vysoká rychlost a těžké následky, kdyby to nevyšlo…“ Zhodnotil Geoff Gulevich. Mimochodem Train gap úspěšně vyslal i „Pahýl“, tedy český rider bez jedné nohy (YouTube video – Kripl Trip | Představení projektu před premiérou).