reklama

reklama

Pondělní Videonálož BnR #49_2019 | Stihnout, dokud to křupe!

Někdy si tak říkám, že se psaní úvodníků trochu podobá snahám o nezávaznou komunikaci ve společnosti, k čemuž patří klasická rada: „Pokud tě nenapadá nic jiného, začni mluvit o počasí…“ Ono to docela funguje, jelikož nás počasí zrovna při pohybu na kole ovlivňuje měrou více než vrchovatou, jak jsem to ostatně na jednom z příkladů demonstroval již minulý týden.

Dnes zkusím trochu navázat, jelikož nemám v kapse žádné další téma, které by se mi zrovna dnes „hodilo do krámu“… Jak jsem totiž minulý týden řešil počasí ve vztahu k oblečení a naší adaptaci na stále nižší teploty, připadám si nyní, jako by mi chtěla příroda ukázat, že jsem o tom skládání vrstev a postupném přivykání si na stále větší chlad měl snad ještě chvíli pomlčet.

Jo loňský podzim…

Třeba minulý rok bylo až do listopadu poměrně teplo a sucho, což dokazují fotky, když tak zalistuju třeba testy GT Sensor Carbon Expert (22. 11. 2018) nebo Giantu Trance 29 2 (13. 11. 2018). Jé, to se krásně jezdilo a testovalo a jak ukazuje dokumentace u zmíněných dvou testů, jezdil jsem tehdy ještě v listopadu s odhalenými lýtky. I letos se našlo pár teplejších dní, i když vlastně již od října, kdy jsem se byl podívat na poslední závod Enduro Série na Klínovci, mám již v pohotovosti dlouhé čapáky a v akci byly více než jednou!

Ale o to mi nyní snad ani nešlo, to mi jen tak odpluly myšlenky stranou, přičemž jsem si vzpomněl na pár dalších slušně zmrzlých testů na začátku letošního roku, kdy zima po značně vlažném podzimním nástupu udeřila vší silou i do spodních pater české kotliny. Jako příklady si vzpomínám na menší klouzání v lese v sedle Giantu Trance E+ 2 Pro, vysloveně zmrzlý a prokřehlý jsem byl, když jsem jezdil a testoval předprodukční kousek RB RX !

To mi ostatně připomíná, že jsem si letos z kraje roku, jak udeřily silnější mrazy a jak se mi tehdy sešlo několik gravel biků po sobě (letos se situace s gravely trošku opakuje), musel po letech koupit návleky na tretry, jelikož bez nich by se to bývalo nedalo přežít. V terénu to člověk ještě nějak rozchodí ve volnějších botách s více ponožkami, na rychlejším gravelu to bez návleků nešlo a pomalu i teď začínám přemýšlet nad tím, v které krabici skončily, jelikož je budu potřebovat!

Nevydržel jsem a… Sláva, neoprenové návleky na tretry jsou na světě!

On totiž už jen pohled na předpověď následujícího týdne dává tušit, že bude poměrně veselo. Tužší mráz nás možná bude sužovat jen tento týden, pak to třeba do Vánoc povolí (to bych se divil, kdyby nebyly Vánoce na blátě), později jistě zase přituhne. Leda že by ne…

www.instagram.com/bikeandride.cz

Až zase zmrzne bláto

Každopádně co mě napadlo včera večer při procházce lesem uprostřed Českého ráje… Najednou, jak začala půda přimrzat a křupat, se mi vybavilo, nakolik rád vyrážím do terénu, když mrzne! Obvykle se musím chvíli přemlouvat, mráz, chladný vzduch v plicích a všechny ty vrstvy co je třeba na sebe natáhnout nejsou na první pohled zrovna lákavé… Když to ale člověk dobře trefí, hlína a hlavně bláto díky mrazu hezky ztvrdnou a vy se pak vracíte z vyjížďky pro jednou zase více zaprášení než zacákaní, to mě baví!

Někdy je ale potřeba, zejména u nás ve středu Čech, jít těmto zážitkům naproti. Někdy prostě nemrzne celý den a dostat se do fáze, kdy původně podmáčená a poté zmrzlá půda začne zase skokově tát, to NECHCEŠ! Proto se vyplatí vyrazit v takové dny radši hned po ránu, nebo si dokonce přivstat a užít si ono romantické křupání pod koly, dokud to jde!

Já si kvůli tomu musím někdy i prohodit pracovní režim, jelikož po ránu se obvykle snažím „mlátit do klávesnice“ a odpoledne bušit do pedálů, pokud ale hrozí, že by to krásně pevné a křupavé bylo už odpoledne pryč a změnilo by se to na nechutnou hnědou břečku, pak své zvyklosti jednoduše poupravím, aby byl ten život na volné noze trochu veselejší a příjemnější.

No nic, nebudu vás více provokovat… Respektive ona tato taktika, vyrazit brzy ráno na zmrzlý terén, je aplikovatelná i o víkendu! Nejednou jsem si takto i v sobotu záměrně přivstal, takže proč to neříct nahlas, třeba u pár jedinců zaseju semínko myšlenky, které nakonec vyklíčí v reálnou akci!

www.instagram.com/bikeandride.cz

At Home With Luke Williamson

A jak to vypadá u vás doma? Join Luke Williamson – West Sussex, England.

PANORAMA TRAIL in Saalbach I Vali Höll GoPro POV series

Nakoukneme do Saalbachu, ať je na co se těšit příští rok?

So, how’s that Trust Shout fork?

Vzpomenete si ještě na představení kloubové (pákové) vidlice Trust Message, za jejíž mechanikou je „ukryt Dave Weagle? Značka Trust již před časem představila druhý model – Trust Shout – vidlice se zdvihem 178 mm, která je předurčená k nahrazení konvenčních teleskopických kousků se zdvihem 160-180 mm. Váží 2165 g a stojí 1 975 USD.

Trust Performance: Shout

Zde produktové prezentační video a odkaz na trustperformance.com

Meet the Women Pushing Freeride MTB Boundaries | Originate With Michelle Parker

Proč je Red Bull Rampage jen pro kluky? I holky mají své ambice v této disciplíně. Zatím na to trénují, ale není to marné!!! RESPEKT 🤘🏻

Více v článku: singletrackworld.com

**CZECH MADE**

Josef Dressler : 1985

„Bylo mi 14 let. Rok jsem jezdil cyklotrial. Na kole, který moc nefungovalo, ale pro mě to bylo nejlepší kolo na světě,“ říká Pepa Dressler, který pak ke konci videa dodává, že úspěchy nejsou jen o nejlepším materiálu a tisícovkách lajků na sociálních sítích!

Enduro Zavíračka 2019 + afterparty

O posezónní afterparty Milana Myšíka jsem se již rozepsal v úvodníku před dvěma týdny. Kdo by rád více nasál atmosféru této akce, ten má nyní možnost díky jednomu video editu! Akce to byla hodně vydařená!!!

První v Číně! | Songshan Downhill Invitational 2019

„Závody v Číně jsou exotický samy o sobě… Nemluvě o tom, jaký to je pro lidi ze zahraničí! Jako vítěze prvního ročníku Songshan Invitational 2018 mě letos pozvánka na tyhle závody neminula. Nová trať, obrovský hory, velmi slušná konkurence a klasická čínská organizace. Mně se podařilo už podruhý vyhrát a mám z toho opravdu radost!“

Matěj Charvát!

CO TRÉNOVAT PŘES ZIMU NA KOLE?

„JSME VE FINÁLE ČESKO SLOVENSKO MÁ TALENT 2019! MOC DĚKUJEME VŠEM, KDO PRO NÁS HLASOVALI!💥 MEGA MOC SI TOHO VÁŽÍME!“

V sobotu 7. 12. rozjedeme show v přímém přenosu! 🤟

„Přichází zima, kterou my bikeři nemáme vůbec rádi! ALE… výhoda je ta, že se můžeme všichni zaměřit na triky a technický dovednosti, který se nám nechce trénovat v hezkým počasí! Takže jsme vybrali pár mega zábavných věcí, který můžete trénovat přes zimu na kole!“

BIKEPARK KÁLNICA | GOPRO 8

„Jsem zpátky ve svém oblíbeném bikeparku Kálnica na Slovensku. Super podzimní počasí vybízí k ježdění a tady mají pořád otevřeno. Navíc jsem nafasoval nové Gopro Hero 8 Black, takže bylo potřeba ho taky pořádně vyzkoušet.“ Jakub Vencl

**BONUS**

DUAL JAM 2019 – uncut edit

Čas 1:42 „Kurva daleko!“ Ale nakonec to dá!!!

HUMBLED: Nino Schurter vs. Mike Levy on Crazy XC Climbs & Descents

Srovnávat se s Ninem na XC kole???

paint a bike with spray paint and spray cans

Lze vytvořit efektní nástřik kola plechovkou se sprejem v domácích podmínkách?

MTB DOWNHILL FORKS ON A ROAD BIKE – DOES IT SHRED?

NO COMMENT!!! Je to hovado 🤣🤘🏻