reklama

reklama

Pondělní Videonálož BnR #47_2019 | Sváteční víkend i párty

Skutečnost včerejšího třicetiletého výročí Sametové revoluce jistě není třeba zdůrazňovat. Bráno nejen pohledem rodilého Pražáka bylo potěšující sledovat, kolik lidí se sešlo v sobotu na Letné, či kolik lidí proplouvalo Prahou v neděli v den tohoto významného svátku! Ale slavilo se i jinde a byl do toho více zapojený bikový svět!

Narážím na Enduro zavíračku sezóny Milana Myšíka, která se odehrála v sobotu 16. 11. v Benešově nad Ploučnicí, kam jsem se také osobně podíval. Slavil jsem tedy různé věci na různých místech a v různých frontách.

Vzhledem k tomu, že jsem chtěl v sobotu vidět a podpořit svou přítomností akci na Letné, jsem sice nestihl Milanovu sobotní vyjížďku, ta prý byla dle „očitých svědků“ dost výživná (nějakých 1200 výškových metrů a hoooodně klouzání), ale vynasnažil jsem se alespoň dostát svému slibu a dorazit na večerní párty, která se rozhodně vydařila!

reklama

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 4)

Kdo se ráno nestydí…

Asi není třeba zmiňovat a rozmazávat, co se zde dělo, stačí shrnout, že zde hrála živá muzika, hodně tvrdá muzika, celý večer se nesl v duchu 80. let, díky vyhlášenému dress-codu z tohoto období, v závěru večera se vyhlašovala bohatá tombola slušně zásobená materiálem od Milanových sponzorů a tak dále…

Něco po půlnoci ruch na Plovárně v Benešově postupně utichl, kapely sbalily svá šmrdlátka, parket se postupně vylidnil a unavené postavy se postupně rozešly do svých ubikací, někdo za peřinou a teplem domova, jiný do spacáku na matraci nataženou v autě. Jak jsem rád ze velké auto – moji pojízdnou ložnici!

www.instagram.com/bikeandride.cz

Vyhneme se mraku?

Druhý den ráno byl o něco méně veselý… Únava z večírku a alkohol v krvi si vybíraly svou daň, zároveň mě trošku nahlodalo, když po sobotním jasném dni jsem po probuzení viděl velké kapky na předním okně mého auta a matně si vybavil, jak mi nad ránem déšť bubnoval nad hlavou.

Rychlý pohled na předpověď a meteoradar pak udělal silnou čáru nad původním plánem vyrazit v neděli na Děčínský Sněžník, užít si čerstvý vzduch, vypotit démona z těla a projet si pár z mých oblíbených trailů a pěšin, které již podezřele dlouho neokusily kusadla mých plášťů!

Výhled ale nebyl až tak depresivní a skličující, jak by se mohlo zdát, jen bylo potřeba smířit se s tím, že z Benešova nemá smysl jezdit kamkoliv na západ, tam se hrnul nehezky velký mrak, zato na východní straně to vypadalo pozitivně. „Tak kam? Liberec, Ještěd, Císařák? Jak je to daleko?“

Dříve, než jsem rozluštil tuto otázku, jsem v areálu Plovárny narazil na bandu dalších bikerských pařmenů, kteří postupně snídali a řešili stejnou otázku. Přeskočíme-li debaty nad meteoradarem, došli jsme společně k jasnému stanovisku: Jedeme společně na východ směr Liberec! Kam přesně? „Hele, co zkusit Vojtu Bláhu, jestli by nás neprotáhl na svých trailech?“

Tohle bys nedomluvil…

Jak se často ukazuje, spontánní nápady jsou mnohdy ty nejlepší. Plánovat tohle dopředu, tak to nejspíš nevyjde, nebo alespoň ne v takovém množství a sestavě.

„Vojta píše, že akorát vyrazil na gravel, každopádně za hodinu může být zpět a pak nám prý rád ukáže něco málo z trailů co má za barákem…“ Super, stačilo už jen hodit souřadnice místa srazu, které poslal Vojta, do navigace a jelo se!

Nakonec nás byla pětičlenná banda rozložená ve čtyřech dodávkách, které o nějakou hodinu později zaparkovaly u Vojtovy chaty. Vystupujeme z aut, načež se po štěrkové cestě přiřítí tento mladý vlčák s tím, že si jen prohodí kolo, vezme chrániče a můžeme vyrazit.

*Byl právě testovat nový karbonový gravel bike od Rock Machinu – viz představení novinek Rock Machine 2020

**Tak mě napadá, že si asi zase udělám gravel podzim a nový Gravelride CRR si také domluvím na test!

www.instagram.com/bikeandride.cz

Dva traily = 20 km!

Co se dělo dál lze vlastně už zkrátit. Několik z nás se sice při převlékání do bikového chytalo za hlavu, že to bude po té večerní párty docela boj, ale Vojta mluvil o jednom, dvou trailech, tak to bude na pohodu. Nakonec to byly vlastně dva traily, s trochou spojovacích vložek, dohromady to ale hodilo necelých 20 km a 800 m převýšení. Za jiných okolností by to člověk dal jako nic, takhle po večírku to bylo úplně akorát, jen místy to bolelo…

Užili jsme si parádní svezení, fajn pokec, trochu technického hecování a také luxusní výhledy z vrcholů Lužických hor. Byl z toho nakonec krásný výlet, pominu-li stavy chvilkové slabosti, jak jsem nutil unavené tělo k většímu výkonu, za který jsem moc rád. Už dlouho jsem měl v hlavně nápad napsat Vojtovi a udělat si výlet do míst, kde je doma a kde trénuje, což se nakonec včera povedlo, aniž by se to muselo cíleně plánovat!

Odpoledne jsem se pak ještě stihl vrátit do matičky stověžaté, vyrazit procházkou na Národní třídu, vzít to přes Václavák, mrknout na nádherně zpracovaný videomapping na budově Národního muzea a pak to zalomit domů, aby byla síla na další pracovní týden! Zase jednou super víkend nabitý množstvím zážitků s kolem i mimo něj!

reklama

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 4)

R-Dog: Homelite

Ryan “R-Dog” Howard dělá, co mu jde nejlépe! Drtí své lokální traily v Santa Cruz s pořádným stylem a nasazením na svém Treku Remedy!

DOGGYSTYLE | OMG mountainbiker chased by deadly fast animal | MUST WATCH! | no clickbait | Traildog

Není Dog jako Dog! Tohle je poctivě vycvičený traildog. A sakra rychlý!!!

Electric Waves | Ratboy’s crew ride Pila, Italy

Ještě bude někdo tvrdit, že na eBiku je to nuda? Koukněte, co s elektrikou dokáže Ratboy a jeho parta!

PS: Připomeňme představení Cannondale Moterra Neo a Habit Neo / první dojmy z jízdy na Habitu Neo!

Myriam Nicole – Autumnal colours in Morzine

Podzim v Morzine…

reklama

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 4)

**CZECH MADE**

Dnes tu máme pěkně výživnou českou stopu, tak jen koukejte a klidně posílejte i svoje videa!

CHTĚLI JSTE TO, TADY TO MÁTE! NA TRIALU S VAŠKEM KOLÁŘEM

„Po posledním videu, kde jsem jezdil na 29“ enduru mi hodně lidí psalo, že by chtěli vidět video na trialovém kole a ideálně s Vaškem Kolářem. A zrovna to vyšlo tak, že Vašek byl v Praze, takže jsme tomu dali šanci!“ Jakub Vencl

Z ČÍNY DO ČESKA PO ZADNÍM KOLE??

Vašek Kolář loni vyrážel z Číny do Česka po zadním kole… Už je vlastně tady, nebo je ještě na cestě???

Afternoon ride – MTB

„Bylo potřeba si trochu oddechnout od focení a točení a vzít do rukou zase řídítka! Poprosil jsem Ondru z megapixel.cz, jestli by nedorazil za mnou do Děčína a nezkusil něco natočit…“ Kubajsz Fišer

Podzimní neděle v jedné minutě

A tak deme do Finale

Nejpozději na Velikonoce 2020 jedu taky!!! Fináááléééééé!!!

KOLOVNA – TRAIL PREVIEW – NOVÝ NEJVÍC SEXY TRAIL V ČESKU?

„První projetí ‚vlajkového‘ trailu nově vznikající trailové lokality Kolovna. Otvíračka jaro 2020, už teď je ale jasné, že tu mají horkého kandidáta na ‚sexy trail roku‘!“

POJEZD NA ENDURECH!!!

Jak si „hraje“ a blbne česká MTB mládež!

**BONUS**

GoPro: El Torro BMX Roof Drop

Různí lidé mají různé sny… Někdo třeba sní o tom skočit na kole ze střechy baráku!!!

8 Mistakes All New Mountain Bikers Make

Na závěr ještě trocha poučení, co obvykle děláme špatně… Já si sahám na svědomí a budu pamatovat na to, že není dobré zastavovat na trailu, když jede někdo za vámi! Jak často jezdím sám, tak mě to obvykle nevytrestá, pak chci ale ve skupině třeba někomu něco ukázat, nebo si něco upravit na kole…