reklama

reklama

Pondělní Videonálož BnR #30_2018

Jak se někdy hodí cestovat tu a tam po závodech, v mém případě skoro výlučně po enduro podnicích, i když před řadou let jsem vlastně objel větší část republiky ještě jako mladý nadšený účastník maratonů. Tehdy ale byly MTB maratony skutečně maratony a 100km trasy byly spíše standard než extrém. Ale to už je docela dávno, přičemž já sám dnes více jak 100 km najedu maximálně autem, rozhodně ne na kole! To ale budu muset ještě prolomit. Alespoň na gravel biku!!!

Tímto jsem ale krapet odbočil od své původní myšlenky. Chtěl jsem totiž zmínit případ, kdy mi zkušenosti a znalost místa, kterou jsem nabyl při účasti na závodech, pomohla v rámci rodinné dovolené. Zkrátka a dobře, když jsem řešil, kam vyrazit na pár dní stanovat s dětmi, napadlo mě, že by nemuselo být špatnou volbou okolí Lipna, kde jsem loni strávil jeden víkend v rámci prvního ročníku Blindura (původní reportáž z ročníku 2017).

Tehdy jsem měl pocit, že jsem tímto místem jen nějak proplul a zase zmizel, každopádně jsem si i v rámci závodu stihl prohlédnout něco z okolí, načerpat inspiraci, okouknout Stezku v korunách stromů, Království lesa, zdejší Floutrejl a tak podobně. Když jsem pak vybíral místo, kde by se mohlo dětem líbit, napadlo mě právě Lipno.

Vyhnout se centru…

Nechtělo se mi sice přímo do vykřičeného centra lipenského městečka, zakotvili jsme proto nedaleko ve Frymburku a mezi těmito dvěma obcemi pendlovali na kolech.  Bohužel se mi nepodařilo vymyslet způsob, jak to zařídit, abych si mohl se starším synem projet Floutrejl, případně stezky u Frymburku a zároveň někde upíchnout mladší dcerku.

Dal bych tomu ale ještě rok dva a pak si myslím, že se na zdejších trailech svezeme všichni. Případně příště přizvu i manželku, rozdělíme se na kluky a holky, pánská část půjde na traily, dámská se vyvalí u vody nebo si vymyslí jiný druh relaxace. Ač jsem tedy z centra Lipna měl při své návštěvě tohoto místa v rámci Blindura 2017 dosti smíšené pocity, byla to nakonec dobrá inspirace a praktické vodítko k dovolence s dětmi. Na Lipně mě to balivo, ještě se sem určitě vrátíme…

Matt Hunter Visits South Africa – Trail Hunter

Fotostory na: www.pinkbike.com

Yoann Barelli rides META AM 29 in Squamish

Foto: www.pinkbike.com

The Perfect Day in Morzine

MEGAVALANCHE 2018 Full movie

Připomínáme reportáž Matěje Charváta z letošního ročníku a jeho první návštěvy Megavalanche!

North of Nightfall | All Thriller, No Filler

Route 673 – the Bernina experience

Další povídání a obsáhlou fotogalerii najdete na: www.pinkbike.com

Most Expensive Mountain Bike? – Unno Dash First Look

Motive: The New Kid

NINJA RIDER 忍者ライダー – Tomomi Nishikubo

reklama

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 4)

**CZECH MADE**

RABENBERG: Enduro traily i hravé singlíky v intenzivní náloži

**BONUS**

E-Bike Vs Mountain Bike | Chris Smith Vs Blake Samson

Downhill on a Trials Bike |SickSeries #52

The disc brakes revolution in the pro peloton | SHIMANO

Jo, kotouče jsou dobrá věc, konečně to snad chápe i celá silniční scéna….

Peter Sagan vs. Grandma Joan – Extended Version