reklama

reklama

Pondělní videonálož #39_2017

Už víc jak měsíc mám pocit, i když on to není jen pocit, že se stále jen probírám hromadami fotek z výstav a prezentací a skládám jednu fotogalerii a prezentaci za druhou! Do toho sem tam nějaký menší test či report… Už by to chtělo změnu!

Změna se blíží, ale zatím jen pomalu. V nejbližší době mě čekají ještě tři bloky z Eurobiku a tím bych zásadní prezentační fotomateriály pro letošek mohl snad již definitivně utnout. Pak už se budeme věnovat více akčním věcem. Snad i testům kol, kterých bylo za poslední tři měsíce zoufale málo.

Ono se to dá pochopit, modely 2017 už nikoho z dovozců či výrobců příliš nezajímaly, a vzorky sezóny 2018 zatím skoro nikdo nemá. Pár strojů z budoucí kolekce jsme si letmo osahali v rámci prezentací (např. GT Zaskar, Cannondale Habit či Cannondale Synapse atd.) sehnat ale kolo pro plnohodnotný test není v tuto chvíli nijak snadné. Ale ono se to zlomí!

Tento týden bych měl kupříkladu dostat na hraní jednu elektrickou potvůrku domácí provenience, koncem týdne se možná svezu na něčem exkluzivním zámořském. Nechci ale nic zakřiknout, protože určité věci jsou zatím otevřené, nepotvrzené! Co vám můžu slíbit je tedy zejména ono zmíněné (již třetí) ohlédnutí za veletrhem Eurobike 2017, v „šuplíku“ mám také od Andrey celou řadu reportů. Tedy jednak blok o pěti slovinských bikeparcích (možná rozdělíme na dva články) a jeden kousek z Itálie. Nechte se překvapit!

(www.instagram.com/bikeandride.cz)

Vee-Tingz: Hafjell

Pojďme začít lehčím videoprofilem jedné šikovné slečny, která svůj stroj umně prohání po tratích bikeparku Hafjell, jenž najdete v srdci Norska! Palec nahoru!

Whistler Heli Biking with Pro Freeriders and Snowboarders

Pro jistotu hned po Norsku zase smečujeme kanadským Whistlerem, kde můžeme být svědky jednoho netradičního „heli-tripu“. Značka Oakley pozvala na společnou bikovačku hvězdy MTB světa, tedy mistry, mistryně a mistřata řídítek společně se snowboardisty, kteří žasnou již nad tím, že má kolo teleskopickou sedlovku! I když ta hned v úvodu výlezu přestala fungovat… Sranda to ale byla jistě veliká!

Intersection

Hodně zajímavé dílko, kde se představuje dáma jménem Micayla Gatto, která si jednak dokáže naplno užívat své kolo, zároveň velice ráda maluje. Toto video je přitom působivým vizuálním propojením jejích dvou koníčků!

„Něco“ od Giant Bicycles!

Pro změnu a pro jistotu zase jednou Kanada! K tomuto videu „bez názvu“ nemám žádné další informace, jen se dívám, jak si to pánové na nových strojích Giant Reign X dokonale užívají (představení Giant Reign 2018)!

Remi Gauvin: Flow Down, Speed Up

Kanadské BC letos zažilo dlouhé a horké léto, které vedle jiného znamenalo rekordní počty lesních požárů. Všichni proto s napětím vyhlíželi podzim a tradiční deštivé počasí! Stejně tak i Remi Gauvin, kterého jsem letos, shodou okolností, osobně potkal na prezentaci elektrického Rocky Mountain Altitude Powerplay!

On The Hunt

Další kanadskou bikovou provokaci už snad ani nemá cenu komentovat!

Bedframe | Mountain Biking Nelson BC in 4K

Základní část můžeme uzavřít tradičně seriálem #followcamfriday, pro změnu zase Kanada!

reklama

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 4)

**SLOVAKIA**

Hardtail Hucking 2.0 – Marcin „Banan“ Matuszny

Pro dnešek jediný kousek z „domácích“ luhů a hájů reprezentuje video ze slovenského bikearku Grúniky, kde nám Marcin „Banan“ Matuszny ukáže, nakolik lze v parku řádit i s pevným kolem!

**BONUS**

Red Bull Hardline 2017

Není tomu ani 24 hodin, co se odehrál další ročník nejtěžšího DH závodu světa – Red Bull Hardline. Letos ztížilo podmínky této už tak extrémní tratě počasí, i když v den závodu bylo snad i o trochu lépe, než když se zde trénovalo! Vítězem Red Bull Hardline 2017 je Craig Evans!

Přehled o všem důležitém týkajícím se tohoto klání najdete na stránkách RedBull.com

Náhled tratě před závodem – Red Bull Hardline POV preview with Bernard Kerr

Záznam celého závodu – LIVE Red Bull Hardline 2017

Martyn Ashton Rides Whistler

Perličkou na závěr budiž tento osobitý dokument o výpravě Martyna Ashtona do Whistleru. Výprava je to dosti ojedinělá, jelikož se Martyn, slavný trialista, před pár lety zranil při pádu na své exhibici, poranil si páteř a od té doby nechodí. Dostat jej na kolo proto není snadné – on by chtěl, ale posadit jej na něj musí několik lidí! O to více fascinující je skutečnost, že do toho jde s takovým nadšením. Hluboká poklona a velký respekt tomuto muži!

KALOEA Surfer Girls – This is Tahiti (HD 2015)

Pro jednou trocha rozptýlení, ať si uvědomíme, že venku nemusí být jen chladno a deštivo, ale také slunečno a pořádné vlny!