Giant XTC Advanced 29er 1.5 LTD – TEST

Pevných sportovních Giantů řady XTC Advanced jsem vyzkoušel za roky své práce na webu BikeAndRide.cz hned několik a postupně tak mapuji vývoj této modelové řady. S kolekcí 2017 se přitom do hry vrací rozměr 29“, pár let totiž Giant věřil čistě parametru 27,5“, proto bylo potřeba vrhnout se na prověrku další generace.

Stále rád vzpomínám na vůbec první Giant XTC, co jsem testoval v roce 2012, který nesl přesné označení XTC Composite 29er 1. Líbily se mi masivní hranaté trubky přední části rámu, líbil se mi kompaktní rám jako takový se středem hluboko zapuštěným mezi velká kola a nejvíc se mi tehdy líbilo, jak rychlé a ostré toto kolo bylo.

Trochu jiná písnička zněla v mých uších v roce 2015, kdy jsem zkoušel Giant XTC Advanced 27,5 2 LTD. I toto bylo zajímavé sportovní náčiní, u něj mi ale tak trochu chyběla velká kola, která, jak je vidět všude okolo, jsou dnes nepsaným zákonem pro kategorii cross-country. Vzpomínáte, jak se právě o spojení 29“ a XC v počátcích tohoto průměru žhavě diskutovalo?

GIANT XtC Advanced 27,5 2 LTD (2015)