reklama

reklama

Marosana end of the season Vol. 18 (30. 9. – 2. 10. 2016)

Marosana end of the season vol. 18Nabroušené lokty, kotoučové brzdy, motocrossové polety a tvrdá muzika je zpět! Na přelomu září a října se legendární Marosana opět vrací na scénu a to tradičně ve velkém stylu a v nové podobě. Výraznou změnu představuje lokalita – Špindlerův mlýn – a pestřejší jsou i disciplíny Pumptrack, Enduro, Slopestyle a Bikecross.

Marosana end of the season je od svých počátku považována za oslavu bikerů, která nabízí nejen přátelské poježdění s kamarády, ale zároveň i nelítostné souboje. Originální trofej totiž bere jen vítěz. Krom toho se ale nezapomíná ani na kulturní část, již obstarávají divoké parties s lineupem těch nejlepších tuzemských kapel (a se vstupným zdarma) a leckdy se jako bonus objeví na podiu i zahraniční superstar… Každý rok se mění styl a již nyní můžeme prozradit, že tentokrát půjde o „montérkový dress code“. Co také jiného do Špindlu, že?

Marosana end of the season vol. 18

Páteční otvírací den bude patřit závodu Bikeparkitec Pumptrack. Zde mají možnost se utkat poprvé mladší zástupci této nové disciplíny. V podvečerním duchu, za umělého osvětlení, svedou boj s časem hned dvě kategorie, a to do 10 let a od 11 – 14 let. Startovné bude zdarma registrací na místě. Během celého dne je možné trénovat na všech tratích, včetně pro veřejnost naladěné freeridové lajny (report z bikeparku Špindlerův mlýn). Taktéž je možnost využít nově vybavené půjčovny s kompletním sortimentem.

Páteční wellcome párty se ponese v klidnějším duchu za přítomnosti živé muziky a spoustou překvapení. Odehrávat se bude v přilehlém stanu přímo v areálu. 

Sobota přinese premiéru v podobě endura. Dnes tolik populární a zajímavá disciplína, která jistě přiláká mnoho nových tváří a nadšenců. Několik erzet se line okolo stávajícího bikeparku a startovné (pouze) online činí 300 Kč. Kategorie bude ženská i mužská, ale kapacita je omezená, takže spěchej!

Marosana end of the season vol. 18

Závěrem dne se spustí divácky nejatraktivnější contest – slopestyle. Michal Maroši spolupracuje na designu tratě s Tomášem Zejdou a půjde o set-up několika různých překážek v řadě, kde se budou provádět technické kombinace triků hodnocené porotou. Registrace bude na místě a startovné zcela zdarma, a to i na večerní party.

Neděle nabídne hlavní závod. Půjde o sjezd a ne ledajaký. Pojede se totiž hned po deseti jezdcích najednou, vyřazovacím systémem. Předcházet bude kvalifikace, na jejímž základě se vytvoří závodní vyřazovací pavouk. Trať bude speciálně přizpůsobena těmto specifickým podmínkám. Kdo si vybavuje 4 Down na Portáškách, nechť si přičte ještě dalších šest jezdců k sobě a vyjde mu z toho Bikercross!

Startovné pouze online, za 300 Kč a s omezenou kapacitou. Kategorie pak jsou ženy, open a elite.

Disciplíny na Marosana End of the Season vol. 18

plakat-k-marosane

Harmonogram

Pátek 30. 9.

 • 9:00 – 18:00 Volný trénink, Enduro, Bikercross, Slopestyle, Pumptrack
 • 19:00 – 20:30 Bikeparkitect Pumptrack challenge (race)
 • 20:45 Vyhlášení výsledků Pumptrack
 • 21:00 Open party – Time Shifters(rock&roll), Mr. Loco(balkan), Dj Akvamen

Sobota 1. 10.

 • 9:00 – 18:00 Volný trénink Bikercross
 • 10:00 – 15:30 Fox Enduro(race)
 • 13:00 – 16:45 Volný trénink Slopestyle
 • 17:00 – 18:30 Top Ride Slopestyle(race)
 • 20:30 Vyhlášení výsledků Fox Enduro a Top Ride Slopestyle (párty stan)
 • 21:00 Jägermeister party – Problem Sk(punk rock),
 • Status Praesents (macho metal), CityLights (hardcore), Dj Fidla

Neděle 2. 10.

 • 9:00 – 10:00 Volný trénink Bikercross
 • 10:00 – 12:00 Kvalifikace Bikercross
 • 13:00 Bikecross powered by Dakine(race)
 • 16:00 Vyhlášení výsledků Bikercross

Start možný pouze s online registrací na www.sportt.cz

kickermarosana stavba-trati-v-progresu

reklama

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 4)

Historické okénko

Marosana byla zrozena na Marošákově rodné hlíně v Benátkách nad Jizerou a postupně se stávala stále oblíbenější. Dopracovala se až do Krkonoš, zejména do Velké Úpy a Žacléře, aby se v roce 2016 představila ve Špindlerově Mlýně. Od letošního roku zde působí Mrsn worxxx crew a připravuje pro tebe hned několik disciplín. Nejde totiž o to vyhrát, ale zúčastnit se a zažít spolu pár posledních chvil neotřelé zábavy před dlouhou zimní přípravou na další sezonu. I proto se této akce pravidelně účastní celá naše špička z downhillu, fourcrossu, slopestylu i jiných sportovních odvětví. Další info na oficiálním facebooku akce.

Marosana end of the season vol. 18
Foto: www.redbull.com