reklama

reklama

Kopřivná Bike Festival 2016 – oficiální repotáž

Kopøivná Bike Festival 2016 (foto: Martin Husár)První červnový víkend se nesl ve znamení Kopřivná Bike Festivalu v Malé Morávce pod Pradědem. Víkend plný bikování, testování kol, závodění, soutěžení, večerní párty a pohody s kolem na horách. Během celého víkendu se na Kopřivné sešlo neskutečné množství bikerů, kteří si chtěli pořádně zajezdit a vyzkoušet celý bike park.

Co na všechny účastníky mimo klasického ježdění čekalo? V expu bylo připraveno téměř 100 testovacích kol od značek Lappierre, Ghost, Kellys, Kona, Commencal, Salsa a nechybělo ani Norco se svými vystavenými kousky. Mimo kola byla možnost vyzkoušet i helmy, brýle a rukavice Fox. Prezentovali se tu i další značky jako je Oakley, Meatfly, Haven, ION, NanoSilver, Continental, Cratoni, Auto Heler. A nesmíme zapomenout ani další značky, které festival podpořily – RockStar, Šufánek, Jägermeister!

Kopøivná Bike Festival 2016 (foto: Martin Husár)

Na kopci bylo pro všechny zájemce nachystáno hned několik tratí. Spicy Freeride společně s Fun trailem už jsou ověřené klasiky, které byly na pár místech lehce upravené a zase trochu vylepšené. Sjezdová dráha byla k dispozici především pro nedělní závody. Nechyběly ani dva testovací okruhy pro XC, a kdo nechtěl čekat frontu na lanovce, mohl vyjet do půli kopce připravenou kotvou.

Novinkou pro letošní rok je technická Gravity lajna, na které najdete nespočet lávek, kamenů a kořenů. Je sice pomalejší, o to ale zábavnější. K dispozici byla pro bikery celá první polovina a během 2 – 3 týdnů bude kompletně hotova až úplně dolů 🙂 Nesmíme zapomenout ani na big air bag nebo nový dřevěný pump track, kde probíhala výuka techniky jízdy pod vedením Jany Horákové a Filipa Matuše. Tratí a kol na vyzkoušení bylo tedy požehnaně!

Kopøivná Bike Festival 2016 (foto: Martin Husár)

Sobota ve znamení Big Air

Sobota probíhala v podobě pohodového ježdění a odpoledního big air bag best trick závodu, kde kluci opět nepřestávali udivovat přítomné diváky. Jakmile skončilo testování a ježdění, hned nastoupila kapela Proton, která nás provázela až do deváté hodiny večerní. O půl desáté v noci následoval Fun Night Race, kde se více jak padesát jezdců vrhlo do černého lesa pouze se světly na hlavách či kolech a snažili se co nejrychleji sjet Fun trail. Divácký kotel, který se u této příležitosti utvořil v cíli, byl prostě neskutečný!

Za zmínku stojí ještě předstartovní „spartakiáda“, kde se Jana Horáková a Kačka Tatarkovičová chopily hromadné rozcvičky a všechny závodníky pořádně rozhýbaly. Hned po dojezdu byla řada na kapelu Critical Acclaim, kteří vše drželi při životě až do půlnoci! Díky kluci, super to bylo!

Kopøivná Bike Festival 2016 (foto: Martin Husár)Kopøivná Bike Festival 2016 (foto: Martin Husár)

reklama

Error, group does not exist! Check your syntax! (ID: 4)

Neděle ve svátečním duchu

Neděle byla trochu volnější a ježdění tak mohlo být více. Na programu bylo opět testování, soutěže, pumptrack s dětmi, přičemž hlavním hřebem byl sjezdový závod. Ten byl ve finále ještě okořeněn pořádnou průtrží mračen, a tak na jezdce místo prachu čekalo pořádné blátíčko a slizké kořeny a kameny. Nakonec to ale všichni zvládli a do cíle se dostali po vlastní ose.

Nejrychlejší čas zajel Kuba Říha a v holkách Dominika Durčáková. Kompletní výsledky najdete na stránce vysledky.timechip.cz. Jakmile závody skončily, počasí se opět umoudřilo a po zbytek neděle už bylo krásně, a tak jsme mohli i pozitivně festival ukončit.

Kopøivná Bike Festival 2016 (foto: Martin Husár)

Co říct závěrem?

Je to jednoduché! DÍKY, DÍKY, DÍKY! Všem, co jste dorazili o víkendu do Kopřivné na Bike Festival 2016 děkujeme. Byli jste super a doufáme, že se vám tu líbilo 🙂 Díky Ski areálu Kopřivná za skvělé zázemí, lanovku, park, díky všem firmám co dorazily, sponzorům, bikerům, návštěvníkům, stavitelům tratí, lidem co pomáhali při organizaci, díky moc i Jakubovi „Bubovi“ Ouvínovi za parádní spíkrování, kapelám za pořádný večerní oživení a už vlastně ani nevíme komu všemu!

Už nyní pomalu přemýšlíme, jak to na příští rok posunout zase o kus dál a jak vám připravit ještě lepší bikovej víkend! Sledujte nás na www.koprivnabikefestival.cz a na Facebooku @koprivnabikefestival.

Foto: Martin Husár – martinhusar.cz