reklama

reklama

City Downhill World Tour – #2 Valparaiso/Chile

City Downhill World Tour - #2 Valparaiso/ChileV druhém kole světového seriálu městských DH klání, které se jelo tento víkend, opět vyhrál Slovák Filip Polc, jezdící za tým Evil Vengeance. Druhý dojel Marcelo Gutierrez z nedávno představené omlazené sestavy Giant Off-Road, třetí pak byl domácí borec Tomáš Slavík – Ghost Factory Racing.

Tomáš Slavík – osobní pohled

„Po mém pádu v Santos jsem věděl, co můžu čekat a jaké můžou být následky mých chyb. Ve městských sjezdech se chybovat prostě nesmí a musí se jet absolutně na hranici možností kola a sebe samotného – nic moc kombinace. Závodění v ulicích plných lidí, psů, schodů, plotů, velkých skoků a všemožných nástrah v rychlostech přes 60km/h je šílenost, ale paradoxně se mi to hodně líbilo.

Byla to pro mě velká výzva, pro fourcrossaře, který závodí celý život tratě do 1 minuty a běžně nejezdí na DH kole. Trať v Chile měla více než 2,5 minuty, jel jsem na DH kole a docela mi to sedlo. Třetí místo je pro mě skvělý výsledek v takové konkurenci jezdců světového poháru v DH.

Poslední čtyři měsíce jsem makal na svojí fyzičce, tak abych dokázal zvládnout i dlouhé tratě a tento výsledek je důkazem, že vše šlape jak má. Chci letos vyzkoušet i nějaké další DH závody, ale fourcross je samozřejmě moje priorita. Člověk musí posouvat svoje hranice a to je správně. Tak to cítím. Každopádně Valpo bylo skvělý! Neskutečná atmosféra a taky zkušenost. Už se těším na příští rok. Díky všem mým sponzorům, Redbullu za péči, mým brazilským a chilským kamarádům za pomoc a fandění. Jižní Amerika byla nejvíc!“

Městské DH závody jsou tak evidentně další z řady disciplín, pro jejichž trénink sice nemáme doma zrovna ideální podmínky, přesto v nich bodujeme, či dokonce kralujeme. Je až neskutečné, že na bedně v daleké Brazílii, po divokém sjezdu po schodech, mezi zábradlími, pobíhajícími psy a bůh ví čím ještě, stanou hned dva Čecho-Slováci! A přitom je to Slavíkův doposud největší úspěch mimo fourcross – nejlepší umístění ve sjezdu. Gratulace!!!

Oba tak svým výkonem zastínili Micka Hannaha, který sice vyhrál kvalifikaci, při ostrém startu už ale tak rychlý nebyl a skončil vteřinu za Slavíkem na čtvrtém místě. Celkové tabulce tedy nyní kraluje Filip Polc, který by měl mít již 50 bodů, druhý bude nejspíš Mick Hannah s 33 body.

Nyní si dáme my i jezdci na čas oraz od závodění, přičemž celý kolotoč se roztočí opět 21. června, a to kousek za našimi hranicemi – v Bratislavě.

Více o seriálu City Downhill World Tour na webu citydownhill.com kde najdete i skoro aktuální výsledky nebo třeba profily jednotlivých jezdců

City Downhill World Tour - #2 Valparaiso/Chile

Oficiální video – Red Bull VCA 2014 CDWT round 2

Trať nám opět představí Filip Polc, Tomáš Slavík a tentokrát je doprovodí ještě Johannes Fischbach.

Dále se podívejme na finálovou jízdu Tomáše Slavíka jeho vlastním pohledem, kde bych rád upozornil na psa na trati! (1:55)

A do třetice se můžeme podívat, jak se aktuální mistr městského DH, Filip Polc, pral s jedním wallridem.

VÝSLEDKY – City Downhill World Tour – #2 Valparaiso/Chile
City Downhill World Tour - #2 Valparaiso/Chile

City Downhill World Tour - #2 Valparaiso/Chile

City Downhill World Tour - #2 Valparaiso/Chile