Tomáš Jiráček

Los-Tomanos

Tomáš Jiráček
Kameraman, střihač, jezdec, tester…Facebook | Instagram | Vimeo | Pinkbike

Pár slov úvodem

Než mi bylo 18 let dostal jsem na výběr – buď zaplacenej řidičák a Škodu 120 v epesním stavu, nebo příspěvek na kolo. Všichni si klepali na čelo, ale pro mě bylo kolo jasná volba a já si za největšího „chcance“ vezl domů Meridu Matts. Nikdo z rodiny nechápal, já chápal a chápu to dodnes. Už jen ta možnost vyrazit si s kolem kam zrovna chci nebo si jen zablbnout s kámošema v parku je pro mě značně naplňující. A po dalších pár letech ježdění jsem přišel na to, že bez kola už to zkrátka nejde. Je to pro mě obrovský relax, obzvlášť v lese. Mám rád to ticho, klid… A dál? Dál jsem zjistil, že mám rád pohyblivé obrázky, nastala lehčí spolupráce a ejhle. JSEM TU!

Věk a stav

29 a provozuschopný

Kde se cítím doma

Tam kde mám kola

Co mám v garáži (v komoře)

Na toulání krajinou mám Specialized Enduro Comp 2012. I když je to model 2012, sériovka už to dávno není, trošku jsem Spešlíka upravil k obrazu svému a hlavně jsem ho doplnil o teleskopickou sedlovku. Abych Enduro zbytečně netýral v parcích, mám ještě Transition Blindside, tzn.: DH rám (200 mm zdvih), Boxxer vidle, převod 1×10, napínák, sjezdové měkké pláště a pod.

Jak to mám rád (biking)

Rád to mám na pohodu, prostě pohodové ježdění ať s kámošema v parku a nebo s paní domácí okolo komína.

Kde to bylo nejlepší

Zatím všude! Není lokalita, kam bych se vysloveně nechtěl vracet.

Kam se rád vracím

Bikepark Špičák! Proč? Protože to je jediný park v ČR co má zázemí a chuť budovat tratě.

Kam se chci ještě podívat

Kam jen to půjde, rád se dívám na nová místa… Přesto mě asi nejvíce láká, tak jako všechny ostatní, Kanada. Snad se jednou zadaří…

Vysněný bike

V mládí to byl KLEIN Palomino v modré barvě, s kotouči a šedivou foxkou. Teď mi stačí jen ten bike, co bude pode mnou dělat, co chci já a ne co chce on!

Co mám rád vedle kola

Protože rád sedím na kole, tak vedle kola mám rád les.

Videos by Los Tomanos

GHOST Cagua 6550 (2014) – praktické představení from BikeAndRide.cz on Vimeo.

Agang Patriot – videotest from BikeAndRide.cz on Vimeo.