reklama

reklama

SR Suntour Rux DH – výroba spuštěna

SR Suntour Rux - tech newsLoni v březnu jsme vás informovali o jedné novince představené v rámci Taipei Cycle Show, a sice o zbrusu nové sjezdové vidlici SR Suntour Rux Werx DH. Dle všeho se její produkční název smrsknul na samotný RUX (s kódovým označením RC2-20QLC-26), to ale nic nemění na tom, že by mělo jít o vskutku vymazlený kousek bikové techniky.

SR Suntour se totiž chlubí tím, že dříve, než byla jejich nová vlajková loď mezi vidlicemi poprvé odeslána na naleštěné pulty prodejen, prošla si skutečně důkladným procesem vývoje, testování a ladění funkce v nanejvýš náročných podmínkách. Nový Rux má totiž za sebou dvě sezony ve světovém poháru v DH a na svých bedrech nese i dvě čárky za účast na dvou posledních ročnících exhibičního klání Red Bull Rampage.

Skutečnost, že se s ní její testovací jezdci rozhodně nemazlili lze vyčíst již ze seznamu mistrů řidítek a tlustých gum, kteří měli s panem Ruxem poslední roky tu čest. Jsou jimi Brett Tippie, James Doerfling, Garett Buehler, Guido Tschugg, Eric Carter a Ryan Berrecloth.

SR Suntour Rux - tech news

Fakta nebo traktát

SR Suntour si při příležitosti slavnostního uvedení nové vidlice Rux DH na trh připravil jedno celkem povedené video, které najdete o kousek níž. Dříve, než však stisknete PLAY, pojďme si ještě rychle shrnout základní technické údaje.

SR Suntour RUX

– maximální zdvih 203 mm, vnitřním zásahem lze dle potřeby snížit
– pružné médium je stlačený vzduch s možností ladit míru progresivity
– v pravé noze olejová tlumící patrona RC2 s možností samostatně ladit odskok a nízko i vysokorychlostní kompresi
– pevná osa průměru 20 mm disponuje rychloupínacím systémem; všimněte si, jak jsou její jednotlivé prvky hezky zpracované – frézované
– hmotnost = 2850 g dle videa, 2890 g dle tabulky na webu SR Suntour
(to aby si jeden hodil korunou)
– příprava pro montáž představce typu Direct Mount
– řešení SR Suntour QSP (Quick Service Product) – možnost snadno vyjmout a vyměnit tlumící patronu či jiné díly

Dvě barevné varianty, černá a bílá. Která se vám líbí víc?
SR Suntour Rux - tech news

A teď už ono slíbené video…

RUX Teaser from SRSUNTOUR on Vimeo.

SR Suntour Rux - tech news

SR Suntour Rux - tech news

SR Suntour Rux - tech news

SR Suntour Rux - tech news

SR Suntour Rux - tech news