reklama

reklama

Tomáš Slavík vítězem úvodního závodu 4X Pro Tour

during round 1 of theTomáš Slavík rozjíždí letošní sezónu jedním úspěchem za druhým. Před necelým měsícem vyhrál úvodní závod British 4X series, k čemuž nyní přidal i první místo v rámci dalšího úvodního závodu, tentokrát světové série 4X Pro Tour, která se odehrála v polském Szczawno Zdroji. Zde si poradil se světovou špičkou a zvítězil ve všech svých jízdách!

*Tisková zpráva
Po úspěšném prvním ročníku světové série 4X Pro Tour navázala tato série do roku 2013 s velkým očekáváním! První závod po zimní přestávce je vždy velice zajímavý jak pro jezdce, tak i diváky a nebylo tomu jinak ani ve Szczawno Zdroji. Trať byla opět skvěle připravená a pořadatelé ukázali, že i přes nepřízeň počasí může trať vypadat skvěle. V pátek byly zrušeny všechny tréninky kvůli dešti a byly přesunuty na sobotu, kdy už nemělo pršet, což se také splnilo.

Za krásného počasí se proti sobě postavili ti nejrychlejší z nejrychlejších. V kvalifikaci měl nejlepší čas Tomáš Slavík. Za umělého osvětlení pak odstartoval samotný závod za velké podpory diváků, kterých přišlo opravdu hodně. Atmosféra byla skvělá! Ve finále se proti sobě postavili Scott Beaumont, Quentin Derbier, Michal Prokop a Tomáš Slavík. Opravdu silné finále, ve kterém šel od startu do čela Slavík, který před sebe už nikoho nepustil. Jako jediný proskákal pro sekci, do cíle dojel s velkým náskokem a bral zlato, hned za ním vybojoval drahý kov další z Čechů – Michal Prokop.

„První závod světové série je vždycky trochu jinej než ostatní závody. Člověk nikdy neví, co od ostatních jezdců očekávat po zimní tréninkové přestávce. Pořadatelům i závodníkům to hodně znepříjemňovalo počasí. Čtyři dny v Polsku téměř bez přestání pršelo, ale v sobotu jakoby se nad námi někdo slitoval a pršet přestalo. Trať byla super, ale hodně fyzicky náročná, tak jako vždy. Již od začátku bylo jasný, že fyzička tady bude hrát v posledních jízdách velkou roli. V závodě jsem měl pár krušných chvil, kdy po mně šli ostatní jezdci, ale všechno se podařilo, tak jak mělo a i když jsem úplně vyčerpanej, tak mám nesmírnou radost z tohoto vítězství,“ hodnotí závodní víkend sám Tomáš Slavík.

Další závod v kalendáři je za 14 dní v německém Winterbergu, kde odstartuje první závod Euro 4X series, kde Tomáš určitě nebude chybět.

Pro více informací sledujte FB fanpage www.facebook.com/tomslavik63 nebo Twitter www.twitter.com/TomSlavik.

RSP 2013: Podcast #02 – 4X Pro Tour I Szczawno-Zdrój, PL on Pinkbike

Foto: Charles Robertson
163595_447638328660735_1416581034_n

0405_fourcross-74_665_443_90

during round 1 of the

during round 1 of the

during round 1 of the

during round 1 of the

during round 1 of the