reklama

reklama

Michal Prokop druhý v poháru 4X Pro Tour 2012

MP_Fort-William_JohnstoneGRATULUJEME. Michal je evidentně zase ve formě. Cesta na olympiádu na řídítky BMXu je zřejmě dosti nejistá, tak alespoň úřaduje v sérii 4X Pro Tour. Těšit se rovněž můžeme na obhajobu loňského mistrovského titulu!

*Tisková zpráva – Polis.Media

Úvodní závod musel vynechat, ve druhém spláchl jeho šance liják, přesto dokázal Michal Prokop dovést své účinkování v prvním ročníku světové fourcrossové série k úspěšnému konci. Úřadující mistr světa si z německého Willingenu přiváží druhé místo v celkovém pořadí 4X Pro Tour 2012.

Absence v Houffalize, pád na rozbahněné trati v kvalifikaci ve Szczawno Zdrój, ale pak druhé místo ve Val di Sole, vítězství ve Fort William a nakonec páté místo ve Willingenu. Taková je letošní bilance člena týmu Specialized Racing v pěti závodech 4X Pro Tour.

quotation-BnRK finálovému závodu Michal říká: „Zatímco Praha se prý smažila ve vlastní šťávě při teplotách přes třicet stupňů, my jsme se ve Willingenu během dopolední kvalifikace brodili bahnem. Jízda mi nevyšla úplně podle představ, do závodu jsem postoupil z pátého místa. Až do semifinále jsem pak postupoval bez problémů, postup do finále jsem si ale zkomplikoval špatným startem. V poslední zatáčce jsem se ještě snažil dostat ze třetího, na druhé, postupové, místo, bohužel neúspěšně. Vítězstvím v malém finále jsem si zajistil páté místo ve finálovém závodu a navíc i druhou pozici v celkovém hodnocení seriálu. Na to, že jsem část 4X programu obětoval BMX kvalifikaci pro Londýn, to nakonec není až tak špatný výsledek. Příští týden se vyrazím pobavit na Red Bull Pump Riders na pražské Štvanici. Vrchol 4X sezóny, mistrovství světa v Rakouském Leogangu, mě čeká až začátkem září.“

quotation-BnRA jak úřadující mistr světa hodnotí novou sérii? „Cyklistická federace UCI budovala svůj Světový pohár deset let, čemuž může seriál vzniklý během několika měsíců, jen těžko konkurovat. Přes veškeré nadšení promotéra bude trvat, než se důvěra médií, sponzorů, potažmo i některých jezdců, dostane aspoň na někdejší úroveň SP. Na druhou stranu, konečně se o náš sport starají lidé, kterým na něm opravdu záleží.Fourcross je sport pro diváky a ty rozhodně neztratil. Ať už ve spojení se Světovým pohárem jiných disciplín, jako v Houffalize, Val di Sole a Fort William, při bike festivalu ve Willingenu, nebo jako úplně samostatný závod v polském Szczawno Zdrój, tam všude byly kolem tratí tisíce diváků. Tohle nám může závidět leckterý olympijský sport, o některých ligových fotbalových zápasech nemluvě…“