reklama

reklama

Ellsworth Enlightenment 29er – TECH NEWS

Ellsworth Enlightenment 29Vezmi karbonový rám, posaď ho na devětadvaceti palcové obruče a kolo podle současné módy je na světě. Recept, kterého se v posledních dnech a týdnech drží řada výrobců, dorazil i do kuchyně značky Ellsworth. Legendární konstruktér Tony Ellsworth, známý precizním zpracováním hliníku, se pustil do křížku s karbonovými vlákny. Výsledek na sebe nenechal dlouho čekat, hardtail Ellsworth Enlightenment 29er je tu!

Když karbon, tak po svém, řekl si Tony a dlouhé tři roky pracoval na technologii Rare Earth Carbon, jejíž kouzlo spočívá v patentovaném směrování, vrstvení a povrchové úpravě karbonových vláken. Neméně důležitý je i samotný výrobní postup, ve kterém je bedlivě sledováno každé smítko karbonu proto, aby se zabránilo jakékoli odchylce od zamýšleného výsledku. Stroje v dílnách Ellsworthu své místo nemají, vše je jen a pouze ruční práce.
Ellsworth Enlightenment 29

Přívětivé jízdní vlastnosti zajišťuje pevná zadní stavba disponující řešením Dual Mono Stay (DMS). Sedlové a řetězové vzpěry jsou schopny utlumit rázy, které přicházejí od terénu, a jízda je tak o poznání hladší a pohodlnější. Výhodou jsou také vyměnitelné patky rámu umožňující snadnou konverzi na „singlespeedový“ či dokonce řemenový pohon.
Ellsworth Enlightenment 29

Rám upoutá masivní hlavovou části připravenou pro vidlici s kónickým krkem (taper), vnitřním vedením bowdenů a hadic a také zajímavou geometrií, která ponechává velkorysý prostor nad horní rámovou trubkou. Vysvětlení je prosté – snaha přiblížení segmentu devětadvaceti palcových kol i jezdcům menšího vzrůstu.
Ellsworth Enlightenment 29

Ellsworth Enlightenment 29

Cena rámu se pohybuje okolo 2000 USD.