reklama

reklama

MICHAL PROKOP 4SEASONS III.

Michal Prokop - Four seassons (Foto: Rob Trnka)A je tu další kousek ze série Michal Prokop 4seassons. Díl třetí. Oslavy nedávno získaného titulu Mistra světa ve 4X už pomalu utichly,zmovu přichází čas na tvrdý trénink v cestě na Olympiádu Londýn 2012.

Třetí pokračování four seasons začíná pod mostem, a u lopaty. Netřeba se bát nejhoršího, v Michalově kariéře nenastal žádný dramatický zvrat. Naopak, půjdeme se podívat na místo, kam se člověk živící se cyklistikou během nabité sezóny ubírá utříbit si myšlenky a vyčistit si hlavu. Kupodivu, bez kola se Prokop neobejde ani ve chvílích mezi závody a tréninkem.
Michal Prokop - Four seassons (Foto: Rob Trnka)

Není to tak dávno, kdy ještě bikrosaři míjeli nášlapné pedály velkým obloukem a debatám o jejich (ne)bezpečnosti nebylo konce. Dnes je bikrosař bez nášlapných pedálů za exota i na cyklostezce. Zvlášť, když se po ní potlouká vybaven značkovacím sprejem a přenosnou časomírou Freelap.
Michal Prokop - Four seassons (Foto: Rob Trnka)

London Calling. Slavná pecka kapely The Clash. V případě Michala Prokopa pak také realita uplynulých i nadcházejících měsíců. Olympijské volání z Londýna stále sílí a ve třetím dílu four seasons si ukážeme, jak do britské metropole přilákalo celou bikrosovou smetánku. Přes 120 závodníků z neuvěřitelných pětadvaceti zemí vyzvalo na kvalifikační souboj trať připravenou pro druhý olympijský bikrosový závod. Nad řadou z nich trať, znovu posouvající limity od nemožného k neuvěřitelnému, měla navrch. BMX Racing od Pekingu zrychlil, masožravý asfalt číhá na stále více místech, drobná chyba může mít fatální následky. Vítr, věčné téma, promluvil znovu i do průběhu londýnského Světového poháru. Dvě z obvyklých tří osmifinálových jízd to odfouklo do neznáma, o postupu do čtvrtfinále se muselo rozhodnout v jediné.

PŘEDCHOZÍ DÍLY:

MICHLA PROKOP 4SEASONS díl 2.

MICHLA PROKOP 4SEASONS díl 1.