reklama

reklama

Cannondale LAB71 – To nejlepší bude ještě lepší! (představení)

Značku Cannondale jistě není třeba představovat. Přestože tento výrobce kol a komponentů nabízí i řadu běžně dostupných produktů, tak prvotní asociace spojená s jeho jménem obvykle míří do top kategorií mezi produkty snů, které používají nejlepší, případně nejvíce movití jezdci světa. Dokážete si přitom představit, že Cannondale plánuje vyrábět ještě vyšší a ještě prémiovější produkty?

Zdá se to neuvěřitelné, ale je to tak! Tato speciální, „super prémiová“ řada ponese označení LAB71 (odkaz na rok založení značky), přičemž by se mělo jednat o produkty reprezentující zhmotnění nejvyšší úrovně řemeslných dovedností a určité materiální vyvrcholení 50 let cyklistické inovace, výkonu a designu. Jak alespoň hlásá tisková zpráva!

Jednotlivé komponenty, rámy, ale i celá kola s označením LAB71 by měly vznikat na základech nejlepších možných materiálů a za využití nejpokročilejších výrobních procesů, navíc vždy s exkluzivní povrchovou úpravou, jakou jinde běžně nepotkáte. V případě celých kol by mělo jít o stroje postavené na nejlepších rámech osazených pečlivě vybavenými komponenty zaručujícími maximální efektivitu, funkčnost, ale i potřebný estetický dojem.

Výrobky z řady LAB71 by měly být čímsi jako korunovačními klenoty produktové řady Cannondale!

„Chystaná edice produktů LAB71 představuje naplnění přirozeného vývoje naší společnosti, jelikož nikdy nepřestáváme tlačit na vývoj a pokrok,“ říká Henning Schroeder, viceprezident produktového vývoje Cannondale.

„Projekt LAB71 představuje pro naše inženýry, návrháře a produktové manažery prostor k plnému rozvinutí jejich potenciálu, prostor k tomu, aby mohli postavit kola svých snů! Výsledkem budou stroje, o kterých se našim závodníkům a nejzapálenějším zákazníkům zatím jen zdálo, možná ani to ne!“

„Plánujeme použít jako základ naše nejrychlejší a nejvíce inovativní platformy a posunout je ještě dál za pomoci nejlepších dosažitelných materiálů, precizně vybraných komponentů, ojedinělého designu a smyslu pro detail, který dá vyniknout konečnému vzhledu z každého úhlu pohledu,“ doplňuje.

reklama

Již od roku 1971 Cannondale boří konvence cyklistického oboru, díky čemuž se neustále drží na vrcholu inovační pyramidy. Počínaje zahájením „hliníkové revoluce“ v osmdesátých letech, přes různá ikonická závodní kola pro silniční i horskou cyklistiku či mnohé nevšední prototypy, až po legendární sportovce a teamy. Nepřetržitá inovace značky Cannondale opakovaně boří pravidla hry a posouvá celé odvětví neustále kupředu. Přesně na tento odkaz navazuje i projekt LAB71.

„Skupina produktů projektu LAB71 bude představovat to nejlepší z nejlepšího, co Cannondale dokáže vyrobit a nabídnout,“ říká Richard Prenderville, marketingový ředitel společnosti Cannondale. „Každý produkt ze série LAB71 bude prémiový v každém svém detailu, navržený a vytvořený pro nejlepší výkon ve své třídě.“

Produkty z projektu LAB71 najdeme postupně napříč vrcholnými řadami nabídky značky Cannondale, tedy jak mezi silničními, tak i horskými koly. Stranou přitom nezůstanou ani gravely a eBiky. První konkrétní novinky z této kolekce se představí světu na začátku března 2023, stačí tedy sledovat potřebné kanály: stránky www.cannondale.com, případně sociální sítě Facebook, Twitter, Instagram a také YouTube.  

Text: Štěpán Hájíček / Foto: Cannondale