reklama

reklama

Ochranný krém SANTINI – Aby tě po jízdě nebolela pr…ka!

Sváteční jezdci a občasní výletníci o tom možná ani nemají zdání… Ale my, kdož trávíme na sedle jízdních kol pravidelně dlouhé hodiny, dobře víme, co taková pozice může udělat s našimi citlivými partiemi. Nejenom, že je potřeba „osedět si cyklistický mozol“, zároveň je mnohdy nezbytné pečovat o svou pokožku v místě nejintenzivnějšího kontaktu se sedlem!

Zkrátka a dobře, někdy se prostě kůže na sedacích partiích unaví, podře, podráždí… Svědí, řeže, nebo pálí. Nemusíme si hnedle uhnat vlka, aby to bylo dostatečně nepříjemné. Abychom takovým situacím předešli, nebo včas zmírnili možné vážnější následky, používáme (já rozhodně) různé mazání. Lidově se mu, v jistých kruzích, říká:

„Gel na pr…!“

Každý jsme samozřejmě dost unikátní, každý na kole sedíme jinak, trávíme na něm rozdílný počet hodin, každý je jinak citlivý. Když to ale vztáhnu sám na sebe, tak mám moc dobře, nejednou spíš nedobře vyzkoušeno, že bez poctivého a pravidelného mazání to prostě nejde!

Jasně, občas se mi kamarádi smějí, když si před vyjížďkou u auta narychlo mažu intimní partie, já ale dobře vím, že když to neudělám teď, může to potom dost bolet! Můj osobní přístup je proto takový, že radši mažu před jízdou a pravidelně než čekat, kdy dojde k většímu podráždění kůže, abych to pak narychlo hasil!

Někdy si dokonce říkám, jak to asi řeší dálkoví jezdci, dobrodruzi a různí maratonci? Jak se k této otázce přistupuje při bikepackingu? Kdybych já měl s kolem putovat „natěžko“ X dní, tak to nejen nedám bez pravidelného mazání, také bych musel mít ideálně na každý den čisté kraťasy s vložkou! No, ale to sem raději netahejme!

Test – PELLS Duke Elite (2022)

SANTINI – Post Ride Repair Formula

Dnes bych vám chtěl ukázat a představit trochu jiný přístup a jiný přípravek, který naopak nejvíce pomůže těm, kteří proti podobnému riziku dopředu téměř nic nedělají a jen čas od času se jim stane, že si uženou podráždění oněch citlivých a očím běžně skrytých partií!

V takovém případě se dokonale hodí krém od SANTINI, což je jeden z mála produktů této značky, který nepatří mezi sportovní oblečení. Toto mazání, například na pultech MOJEKOLO.cz označené pojmem „Ochranný krém SANTINI pro cyklisty po jízdě (100 ml)“, je pomocníkem, který by vás měl zachránit a zbavit podobných nepříjemností.

Co říká o tomto doplňku katalogový popisek?

Ochranný krém SANTINI

Vytvořeno cyklisty pro cyklisty. Ochranný krém SANTINI je lehký, zklidňující prostředek s neutrální vůní – takzvaná unisexová regenerační formule po jízdě. Jeho jedinečné, rychle se vstřebávající složení bylo dermatologicky testováno na zklidnění a obnovu unavené pokožky po delším kontaktu s vložkou.

Pro dosažení nejlepších výsledků je třeba aplikovat po každé jízdě. Pouze pro vnější použití!

Ochranný krém SANTINI pro cyklisty 

Mazání SANTINI a moje osobní zkušenosti!

Abychom se neplácali pouze v rovině teoretické, mám tento krém doma již pár měsíců, a přestože můj přístup k „mazání“ je trochu odlišný, občas jsem svoje zvyky záměrně zanedbal a poté se zvědavostí a nadějí sáhl právě po krému Santini.

Pravda je, že tento krém je maličko hustší a o něco tužší než moje lehké preventivní mazání z Tea Tree Oilem, ale není to rozhodně žádná extra tuhá vazelína nebo vosk na lyže! Už jen dávkování je, díky klasické tubě (využívající recyklované plasty, navíc celkově lépe kompostovatelná), snadné a pohodlné, stejně jako aplikace na dotčená místa.

Co je naopak docela výrazné je vůně, dle výrobce neutrání. Není vysloveně agresivní, působí vcelku přírodně, je ale rozhodně dost patrná i nějaký čas po aplikaci. Dole, v choulostivých místech, to ničemu nevadí, tam ať to voní a větrá! Co mi lehce vadilo, nebo na co je potřeba si dát trochu pozor, je ulpívání zbytků krému na rukou.

Stručně řečeno, namazat si po jízdě pozadí, opláchnou si jen zlehka ruce v potoce a poté si jít mazat chleba máslem není úplně nejlepším nápadem, nejvhodnějším postupem. Možná jsem moc velká citlivka, ale po prvních zkušenostech jsem aplikaci krému SANTINI vždy radši odložil až po jídle. Už jen proto, aby mě v nose nešimrala ona výraznější vůně.

Kudy voní, tudy hýčká!

Výraznější, ale ne zbytečně agresivní pachová stopa je zřejmě jen důsledkem obsahu dostatečného množství hojivých látek a příměsí. Z toho, co jsem sám na sobě vyzkoušel, musím říct, že tento krém skutečně funguje. A to velice rychle a účinně.

Jak jsem se párkrát vrátil z lesa s již znatelnějším pocitem podráždění „tam dole“, stačilo po jízdě lehce namazat a za pár hodin bylo lépe, druhý den prakticky zcela bez nepříjemné vzpomínky. Samozřejmě záleží na míře a rozsahu podráždění. Z mojí zkušenosti každopádně vyplývá, že mít doma podobné mazání může působit jako malý zázrak. Alespoň pokud to neřešíte preventivně tak jako já!

Za mě si krém SANTINI zaslouží uznalé pokývání hlavou. Osobně jej asi nebudu využívat vysloveně pravidelně, mám svůj vyzkoušený preventivní prostředek, ale minimálně pro chvíle, kdy na prevenci zapomenu, nebo když se prostě něco zvrtne, bude super mít podobné mazání v šuplíku. Ono se to nezdá, ale takové jedno máznutí po náročném výletu vám může snadno zachránit další den, či další dny v sedle!

Jinak řečeno: „Správný biker (bikerka), nikdy nevyráží bez ochrany mazání!“

Text a foto: Štěpán Hájíček (+ foto Santini)