reklama

reklama

Blinduro Lipno 2022 – Blátivý Mordor! (report, video, fotogalerie)

Již po šesté se sjeli na Lipno milovníci jízdy na oči, čerstvých trailů, endura, pohody, kempování a pochopitelně organizátorského umu Prokop & Pól. Tentokrát se závod vrátil do klasického květnového termínu, který lipenské akci zajistil více než dostatečnou nebeskou vláhu.

Letošnímu programu tradičně dominoval enduro závod s osmi erzetami absolvovanými na oči. Květen byl na Lipně s počasím dost „na vodě“, a tak jednotlivé traily, hlavně v sobotu, potrápil déšť. Respektive mraky, ze kterých mžilo a pokapávalo celý den. Každopádně vše se vydařilo, nic se rušit nemuselo a kdo měl dostatek kuráže, ten absolvoval celý závod od začátku do konce.

Pavla a Vojta!

Mezi ženami to letos perfektně sedlo Pavle Balíkové, která s téměř dvouminutovým náskokem vyhrála před Andreou Drengubákovou (CykloŠvec). Třetí skončila Kristýna Kramperová (Kolofix) s ještě výraznější ztrátou.

V mužích dominoval Blinduro Matador Vojta Bláha (Actofive). Po prvním závodním dni se mu sice na paty lepil další Vojta, mladý Klokočka, Bláha si ale svůj mírný náskok udržel i v neděli. Slušně se však zapotil zejména v sedmé erzetě, když po pádu dojel do cíle kuriozně bez boty, navíc až na 20. místě. 

V celkovém pořadí si ale Vojta Bláha vítězství udržel. Za ním skončila mladá puška, Vojta Klokočka (Bikestrike.com), jenž podával stabilní výkon po celý víkend. Díky tomu si udržel dostatečný náskok před třetím nejrychlejším mužem – Jakubem Říhou (N1 Team).

Stupně vítězů

reklama

Michal, Kuba, Vojta

„Letos mi koncept závodu trochu nabouralo počasí. Z plánovaných flow ezet se stalo místy solidní oraniště. Respekt všem blinduristům, kteří se s celým víkendem srdnatě poprali,“ komentuje letošní ročník ředitel závodu Michal Prokop

„Z pohledu organizátora šlo každopádně prakticky vše podle plánu. Nedošlo k žádnému většímu zranění, nikdo se neztratil a všichni dorazili v pořádku do cíle. Většina s rohlíkem na puse a se spoustou zážitků především ze sobotních transferů,” doplňuje Michal.

Kuba Říha, třetí mezi muži, hodnotí letošní Blinduro 500+ následovně:

„Po roční pauze opět závodění na oči. Mazec! Lipno mám rád a Michal tady vždycky dokáže posunout laťku zase o kousek výš. Bohužel nám to trochu zkomplikovalo počasí. Já sám jsem si v sobotu ráno po zhruba padesáti metrech na trati ustlal! Zbytek dne jsem pak jel asi až moc opatrně. O to víc jsem si ale užíval v neděli, kdy to pro mě bylo kompletně nové a musím říct, že to bylo asi nejhezčí Blinduro, které jsem na Lipně jel!” 

„Blinduro na Lipně jsme si opět parádně užili, jak super ježdění, tak i skvělou partu a kámoše! Jako každý rok byl první den více šlapavý, letos navíc byly erzety o něco delší než v minulých letech. Neděle byla více technicky náročná a já měl trochu problémy projet erzety čistě a bez zastavení. Více mi proto sedl první den, kdy jsem jel plynuleji. Celkově to byl dost náročný víkend, výsledek je ale rozhodně parádní a už se těším na další Blinduro,” shrnuje svoje působení na Lipně Vojta Klokočka.

Pokud jste ještě nevyzkoušeli koncept Blindura máte ještě možnost se registrovat na Blinduro Léto 25.-26. 6. 2022 konané na Slapech. Na závod stále ještě zbývá volných asi 50 míst. 

Text: Michal Prokop, Štěpán Hájíček / Foto: Patrik Procházka