reklama

reklama

Jerome Clementz: Ride – Explore – Respect (VIDEO & Foto story)

Jako jezdec a závodník obzvlášť mívám letní sezónu obvykle hodně našlapanou, proto je velice těžké dát dohromady partu kamarádů a někam vyrazit. Znáte to jistě sami. Každý má hromadu vlastních starostí, radostí či povinností, ať už jde o závody, práci nebo dovolenou s rodinou u moře…

Právě z tohoto důvodu obvykle plánuju ty nejzajímavější společné akce na podzim, jinak řečeno na konec závodní sezóny, kdy je výrazně více času a počasí stále přeje dobrodružství a venkovním aktivitám.

Na konci minulého roku jsem pozval přátele jako jsou Pauline Dieffenthaler, Hugo Pigeon a Damien Oton, vzali jsme naše eBiky a vydali jsme se hledat nejlepší traily v Národním parku Queyras ve Francii na sever od Nice, na hranici s Itálií. Skvělým průvodcem v této lokalitě nám byl Cyril Ac’h.

reklama

Cíl těch několika dní strávených v horách byl prostý: Projet co nejvíc trailů bude možné, užít si zdejší výhledy a vychutnat si pohodový čas ve společnosti skvělých lidí.

„RIDE and EXPLORE“

V průběhu naší výpravy jsme se dokonce seznámili s místními bikery a zapojili se do údržby zdejších trailů obhospodařovaných s dobrozdáním radnice Guillestrois-Queyras. Nikdo z nás nenamítal nic proti tvrzení, že všichni uživatelé přírodních trailů či stezek mají na jejich podobu nezanedbatelný dopad, proto není od věci stát se součástí jejich údržby. Alespoň na chvíli. Toto je ostatně klíčový prvek ve snaze užívat si krásné traily co nejdelší možnou dobu – podpořit vlastním přičiněním jejich životnost.

„Enjoy and RESPECT“

Když pak bohužel nastal čas opustit tuto kouzelnou oblast, všichni jsme si byli plně vědomi toho, jaké jsme měli štěstí, že jsme si mohli užívat nejen úchvatné horské scenérie Národního parku Queyras, ale také traily a nové přátele.

Jerome Clementz

Foto: Dan Hearn / Video: Pierre Henni