reklama

reklama

GT Factory team – soupiska 2022 | NEWS

Jess Blewitt (GTFR 2022)

Nový rok, nový team, minimálně stejné cíle a také stejně dobrá atmosféra. GT Factory Racing Team doplnil trochu čerstvé krve do své soupisky a již nyní se tato parta nemůže dočkat startu sezóny 2022!

(tisková zpráva GT | Překlad: Štěpán Hájíček | Foto: GT)

Jedním z čerstvých přírůstků je Ethan Craik, celkový vítěz Světového poháru z roku 2020 (mezi juniory), který se v roce 2022 postaví na start po bok takových jmen jako je Wyn Masters (Elita SP v DH) nebo Ryan Pinkerton. Oproti nim se ale bude ucházet o juniorské vavříny.

Ethan, kalifornský rodák z městečka Aliso Viejo (jižní cíp Los Angeles), je slušným démonem rychlosti! Své jméno si již nyní vydobyl díky dominantním výkonům na americké DH scéně. Nenechte se zmást jeho věkem. Tento mladý talent v mnoha směrech překračuje hranice své věkové kategorie, díky čemuž v něm team GT Factory vidí skvělý potenciál růstu v rámci závodů Světového poháru.

Dalším, kdo doplní sestavu GT, je „Kiwi závodnice“ a freeridová nadšenkyně Jess Blewitt, která zaujme místo na startu DH závodů vedle již dříve zmiňovaných jezdců jako je Wyn, Ethan nebo Ryan. Pro Jesse to bude její již druhá sezóna v elitním Světovém poháru. Ve svých 19 letech je přitom Jess na samém začátku profesionální závodní kariéry, proto se zástupci sestavy GTFR nemohou dočkat, co vše ještě předvede!

reklama

Enduro větev GTFR

Na enduro scéně jsou, ve spojitosti se sestavou GTFR, zajímavá zejména dvě dámská jména: Katy Winton a Noga Korem. Katy se již nyní třese na to, čím dalším opepří svou dosavadní úspěšnou závodní kariéru, zejména když se bude moci potkávat v jednom teamu s Nogou a Wynem. Všichni tři si přitom brousí zuby na závody EWS!

Skotská rodačka Katy je na kole neskutečně ostrou zbraní, proto lze předpokládat, že společně s Nogou mohou dominovat ženským kategoriím na EWS.

Při všech těch jménech nesmíme zapomenout zmínit ještě jedno důležité – Cam Cole! Tento úspěšný veterán SP v DH rovněž rozšíří řady GTRF teamu, konkrétně na pozici teamového výkonnostního manažera. Při jeho sbírce šesti elitních titulů ze svěťáku v DH a se Světovým titulem z dob juniorů je Cam tím, kdo dobře ví, co je potřeba k úspěšnému závodnímu tažení. Už nyní, když se jen vyjmenuje soupiska – Masters, Craik, Korem, Winton, Blewitt a Pinkerton – se zdá být téměř jasné, že rok 2022 přinese řadu úspěchů! Přidejte k tomu skutečnost, že GT slaví 50. výročí a najednou máte před sebou dokonalý recept k nekonečným oslavám (ať už mezi závody, nebo spíš po nich, samozřejmě!).