reklama

reklama

Milan Myšík – V sezóně 2021 na Treku! (NEWS)

Milana Myšíka nejen z našeho webu nejspíš vcelku dobře znáte už jen proto, že nás tenhle enduro střelec pravidelně zásobuje svými reporty z enduro závodů u nás, a když nejsou zrovna zavřené hranice, tak i různě po světě! Milan za poslední roky vystřídal hned několik kol, sezónu 2020 třeba odjezdil na strojích Norco, nyní se opět stěhuje, konkrétně k Treku!

(tisková zpráva)

27. letý český enduro jezdec Milan Myšík (23.5. 1993) bude od této sezóny (2021) jezdit na kolech značky Trek. Milan je vítězem evropské série EWS (Enduro World Series) z roku 2019 a ve světovém žebříčku EWS skončil v loňské sezoně na 35. místě. Poslední rok spolupracoval se značkou Norco, od tohoto roku Milan i jeho parťáci z týmu přesedlávají na Trek.

„Velmi se z tohoto přestupu těším, vždycky jsem chtěl jezdit za Trek. Byl to vlastně můj velký sen. Zároveň jsem se poslední rok intenzivně věnoval tréninku, takže do této sezóny vstupuji s těmi největšími ambicemi, ačkoliv jsem celý únor proležel v posteli kvůli chorobě.“

Milan pochází z Benešova nad Ploučnicí. Kariéru na kole začal v roce 1999, zprvu se věnoval BMX, poté přišel fourcross a nyní se již 6 let zaměřuje čistě na enduro. Jeho styl jízdy je agresivní „brzda-plyn“, jak sám říká ve videu níže, a hlavně vždy jede na maximum! To by vám jistě potvrdili jeho kamarádi a parťáci s nimiž objíždí mnohé závody, třeba Milan Čižinský!

Z produktů Trek si Milan na závodění vybral nový enduro stroj Trek Slash 9.9 a upravil si ho tak, aby vyhovoval jeho stylu jízdy:

„Největší změnou je pro mě přechod na velikost M. Jelikož měřím jen 162 cm, budu zkoušet ‚mullet‘ bike, což znamená 29″ kolo vpředu a 27,5“ vzadu – cílem je vyšší stabilita a zároveň rychlost a obratnost. Další vychytávkou je úprava sedlovky 150 mm tak, aby byla co nejnižší a já jsem dosáhl na pedály.“

Milan Myšík využívá na tréninky také eBike Trek Rail 5, rovněž individuálně upravený, nebo též silniční kolo Trek Émonda SL 6, jakož i obratný Trek Top Fuel 9.9 na výšlapy a kondiční ježdění.

Foto: Jan Bartoň

Milan se na sezónu aktuálně připravuje na domácích trailech v okolí Benešova a Děčína, kromě toho tráví hodně času v posilovně kvůli silovému tréninku a na motorce kvůli výbušnosti. Pokud zimní podmínky dovolí, kondičku trénuje na běžkách a na splitboardu. V březnu začíná s letní přípravou v Itálii (Finale Ligure), kam míří na dvoutýdenní soustředění a v dubnu by ještě rád odcestoval na pár dní na Madeiru (těšíme se zase na pěkné fotky a zážitky Milane, pozn. Red.).

Během sezóny 2021 plánuje Milan jezdit hlavně Českou Enduro sérii a téměř kompletní EWS.

„Po výsledcích z uplynulých let je mým cílem tato umístění vylepšit. Do sezóny 2021 jdu s plným nasazením,“ říká Milan a odkazuje na svůj instagram, kde se o něm můžete dozvědět více a kde najdete i ty nejlepší akční záběry z tréninků a závodů (@milanmysik61).

Foto: Jan Bartoň