reklama

reklama

Pondělní Videonálož BnR #52_2020 | Vánoce, Vánoce přicházejí…

Jedna kamarádka každý rok, už někdy od jara, s oblibou říkala: „Ani se nenaděješ a budou zase Vánoce!“ Člověk se tomu vždy chvíli smál, ale po čase musel uznat, že má vlastně pravdu. Vánoce jsou opět za dveřmi, proto si dnes odpustím tradiční zamyšlení nad obecnými cyklo-tématy a stočím to celé trochu jinam.

Letošní rok, který si můžeme za týden třeba ještě jednou lehce zrekapitulovat, byl skutečně hodně zvláštní – přiškrcený, omezený či sešněrovaný. Ale co se dá dělat… Naštěstí nás, vyznavače dvou kol s obvykle čistě lidským pohonem, to zase tak moc neomezilo, jelikož jízdu venku na vzduchu nám, naštěstí, nikdo nezakázal! Při pohledu na některé další země a jejich omezení je to vlastně docela klika!

V čem jsme se museli více omezit bylo cestování, hromadné akce atd. I tak ale mnozí využili alespoň chvíli svobody a vyrazili v létě tu blíže, tu dále za hranice naší země. Nám ostatním nezbylo nic jiného než si užívat krás a rozmanitosti české krajiny.

Já si v tomto směru rozhodně nemůžu stěžovat. Já to mám u nás rád, a tak jsem si opět v létě objel s kolem svoje oblíbené destinace. Na pár dní jsem také vyrazil na Slovensko vyšplhat se (pěšky) na pár vrcholů v Tatrách a na Fatře, jinak jsem křižoval země české od severu k jihu a od východu k západu. Jednou s kolem, jindy s batohem a pohorkami anebo třeba s dětmi s autem upraveným do podoby mini obytňáčku. Vlastně těžká pohoda!

Jak mi třeba z jara začala chybět možnost vypadnout na týden s kolem třeba do Itálie, tak jsem to nakonec hezky rozdýchal a užil si o to víc své oblíbené domácí destinace. Na nudu a sportovní zahálku tak prostor rozhodně nebyl!

www.instagram.com/bikeandride.cz

Když nás doma zavřeli…

Poněkud hloupé a omezené bylo období, kdy se vše zavřelo a také děti zůstaly doma a někdo na ně musel dohlížet. V té chvíli se na čas zmrazil i přísun nových testovacích kol do redakce, jelikož nikdo nevěděl, co se bude dít dál. Krám jsme ale rozhodně nezavřeli a snažili jsme se pracovat dál, i když v poněkud přiškrceném karanténním režimu. Ale i to se zvládlo.

V létě se pak v mnoha případech čekalo, jak to bude či nebude s různými prezentacemi, ale i tohle se obvykle nějak podařilo vyřešit. Jednou v téměř stejné podobě jako minulé roky, jindy v trochu provizorních podmínkách. Zvláštní bylo vidět zcela prázdné sklady řady velkých dovozců, jejichž zásoby při jarní celorepublikové cyklo-mánii byly během chvíle vymeteny, jako by těmito halami proletěl hurikán!

Za tenhle obrovský zájem o nová kola byli obchodníci velice rádi, otázkou ale zůstává, jak to bude dál? Poptávka po nových kolech je stále velká a sklady se zatím plní jen hodně pomalu. Výrobní závody totiž již delší čas hlásí někde více někde méně opožděné zásilky nových modelů 2021, nebo také redukce celých modelových řad…

www.instagram.com/bikeandride.cz

Z mého pohledu to zatím nějak jede. V průběhu podzimu se mi již dostala do ruky celá řádka vzorků roku 2021*, díky čemuž jsem závěr roku nestrávil s nohama na stole, ale hezky na pedálech a s upoceným čelem. Ale to je dobře! Zatím se zdá, že kol na test bude i v příštím roce dost, a hlavně by se postupně měly na trh dostávat i kola k prodeji, na které mnozí tolik čekáte.

Do nového roku ještě trocha času zbývá, popřejme si ale radši již nyní, aby byla sezóna 2021 trochu klidnější, více předvídatelná, a tedy bez zásadních (zejména negativních) překvapení.

PS: Na sociálních sítích slibovaný test Lapierre Zesty AM 6.9 (2021) bude venku nejpozději zítra, na dalších dvou aktuálních testech se pracuje a něco se snad podaří dokončit ještě mezi svátky, zbytek po Novém roce.

Behind the Ridgeline

Před nedávnem jsme mohli sledovat neskutečný trail a neskutečnou jízdu v podání Gee Athertona na jeho Ridgeline! Nyní se můžeme podívat trochu blíže do zákulisí vzniku tohoto snímku, a hlavně této bláznivé skákací lajny!

I Think I’ll Have Another – Kyle Strait

Kyle Strait je matadorem Red Bull Rampage již po mnoho let a také dvojnásobným vítězem tohoto ultimátního klání, proto si bez něj již nedokáže svůj život ani představit. Jenže co má dělat, když se jeden ročník zruší kvůli pandemii? Nic, vyrazí do Utahu na vlastní pěst!!!

The History of Red Bull Rampage with Kyle Strait

Když už jsme u spojení Red Bull Rampage a Kyle Strait – co se takhle ohlédnout za minulostí tohoto podniku ve společnosti tohoto mistra řídítek!

Age 10 UnReal Bike skills🤯

Pekelné dovednosti 10letého divocha!!!

Fotky k videu najdete na pinkbike.com

Steep & Loose Trails in the Dolomites

Zmrzlé, lehce zasněžené, hlavně ale kamenité a hodně prudké traily v Dolomitech!

Hromada fotek na pinkbike.com

FLIPPING OUT DOWNHILL / Gabriel Wibmer

Nahoru na čtyřkolce a dolů hezky lesem v punku… Občas hlavou dolů!

🤘🏻 Gabriel Wibmer

Most INSANE POV LINES! GoPro Best Of | Kilian Bron

Konec roku se blíží a s ním i řada videí mapující sezonu 2020. Začít můžeme u Kiliana Brona a jeho bláznivých jízd roku 2020!

Bring It – Theo Erlangsen

Takového pizza-poslíčka asi nechcete 🤬🤣

Remy Metailler charges down Vedder’s epic enduro trails

**CZECH MADE**

Blizz TRL 70-29 riden by Kristýna „KiKi“ Havlická

„Usaď se a vychutnej si tohle nové video s Kiki, která to šíleně pozabíjela na Dolní Moravě! Holky, berte to jako hozenou rukavici, protože bez motivace není růstu!“

Kristýna jedí na novém Blizzovi TRL 70-29 – naše první představní.

10 BIKE HACKŮ – Tohle musí znát každý!

„Dneska jsem si pro Vás připravil 10 bikových hacků. Tedy tipů, jak dělám některé věci já. Doufám, že aspoň některé z nich pro Vás budou užitečné.“

Jakub Vencl

TOP NEDĚLE NA EBIKU!

Bzzz nahoru a Ratata dolů!!!